anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za negatyw szybki ban

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Czy też macie z tym problem za wystawienie negatywnego komentarza dostaliście bana od sklepu? Ja tak mam,dużo kupuję i mam wielu sklepach zablokowane zakupy.Staje powoli się to bez sensu niby platforma handlowa a nic nie mogę kupić na czym mi zależy,dlatego też między innymi zrezygnowałem z allegro smart.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

@OWojtekO Załóż sobie nowe 2-3 konta i z nich kupuj, a zasłużone negatywy wystawiaj. Ostrzegasz tym innych kupujących przed problemami. Od tego są komentarze. 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Też dużo kupuję. W ostatnich 10 latach wystawiłem 2 negatywy. Musisz mieć pecha ...

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Kolejna kompletnie nieodpowiedzialna porada.

Pierwsze konto na allegro rejestrowaliśmy z bratem (na jego imię bo nazwisko i adres do tej pory sie zgadzają ^^)  w styczniu 2004r. Setki lub ponad tysiąc przeprowadzonych zakupów czy sprzedaży  i w sumie tylko raz czy dwa razy były problemy...

Nigdzie nikt nie dodał konta brata do czarnej listy z powodu zakupów czy też nie było problemów jeżeli chodzi o sprzedaż a to były głównie czasy bez rozbudowanej pomocy Allegro i POK dla kupujących.

Bardzo dużo chodzę po allegro i po profilach sprzedawców, głównie w działach które mnie interesują. Mogę stwierdzić, że lwia część negatywów jest wystawiona całkowicie niesłusznie typu -> ktoś kupił używany niesprawny towar (było w opisie, że niesprawny!) a kupujący później wystawia negatywa "bo okazało się, że się nie da tego naprawić".

Kompletnie od czapy takie coś. Jeżeli więc ktoś postępuje w taki sposób to z góry należy się czarna lista i też dodanie takiemu kupującemu stosownego komentarza którego nie wiedzieć czemu nie da się od pewnego czasu wystawić tak aby przestrzec innych przed tym człowiekiem.

 

@OWojtekO  radzę zastanowić się nad Twoim postępowaniem w stosunku do sprzedających. Stwierdziłeś, że masz dużo banów na zakupy, czyli co wszyscy źli tylko Ty dobry?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skill_Player To jest bardzo odpowiedzialna i bardzo skuteczna porada, choć wiem, że nie spodoba się sprzedawcom, ale ja radzę kupującemu i opinia sprzedawców na temat moich porad mało mnie interesuje. 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja Tobie odpowiedziałem z punktu widzenia konsumenta którym oczywiście też jestem i od czasu do czasu zamawiam potrzebne produkty np. części do samochodu bo sprzedawcy na allegro mają sporo taniej niż stacjonarne sklepy w okolicy.

 

Twoje porady nie nadają się po prostu do niczego (za przeproszeniem) ^^

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skill_Player 

Twoje porady nie nadają się po prostu do niczego

Ale ja wiem od początku istnienia tego forum, że moje porady, zdaniem sprzedawców, nie nadają się do niczego 😄

Na szczęście tak naprawdę się kupującym przydają - bardzo. 

oznacz moderatorów

Client:47295977
#11 Animator#

@OWojtekO  Masz lekką rękę do wystawiania negatywów i powody pewnie z d**y wzięte. Tak więc nie dziw się reakcji sprzedawców, jak najbardziej prawidłowych w takich wypadkach.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Popieram poprzednią wypowiedź.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@OWojtekO Nie dziw się także niektórym odpowiedziom i pamiętaj, że na tym forum w dziele dla kupujących, zdecydowana większość komentatorów to sprzedawcy z Allegro. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Kupujesz po to, aby wystawiać negatywy ? Nie wierzę w to, że większość kupionych rzeczy zasługiwała na negatyw. Zanim zrobisz następne zakupy to się dokładnie dopytaj sprzedającego o przedmiot. Wcale się nie dziwię, że zbierasz bany. Nikt nie chce nastepnych niezasłużonych negatywów.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@OWojtekO 
Przede wszystkim bądź konsekwentny: Jeżeli sprzedawca faktycznie zasługuje na Twoją ocenę "nie polecam" to dopisanie Ciebie na listę nieaktywnych kupujących powinieneś potraktować jako miły gest z jego strony, który pozwoli Ci ustrzec się przed przypadkowym zakupem u Sprzedawcy, którego szczerze nie polecasz innym Kupującym i pragniesz Ich przestrzec przed nim samym. 
W takiej sytuacji po prostu wybierz innego Sprzedawcę. Masz coraz mniejszy wybór sprzedawców na Allegro ? - to nie jest zasługa sprzedawców.
System ocen na Allegro w obecnej postaci służy m.in.: wyłudzeniom, przekupstwu, szantażowi i dawno nie ma nic wspólnego z systemem ocen spotykanych w cywilizowanym świecie - gdzie konstruktywna krytyka służy poprawie doskonałości obsługi w danym sklepie.
Allegro doprowadziło do sytuacji gdzie dla faktycznie dbającego o Klientów Sprzedawcę - wystawienie komentarza pozytywnego, ale z zabraniem choćby jednej gwiazdki - kwalifikuje w specyficznym systemie Allegro takiego (nie mającego złych intencji) Kupującego jako wroga.
Powinieneś wiedzieć, że np. wystawiając Sprzedawcy ocenę kosztu transportu (wybranego i zaakceptowanego przez Siebie) mniejszą niż 5 gwiazdek - nie przyczynisz się do tego aby cena za wybraną opcję dostawy została przez ten sklep obniżona, ale zwiększysz prawdopodobieństwo że ta forma dostawy zniknie z oferty w ogóle.
M.in. dlatego Allegro "blokuje" możliwość oceniania dostawy SMART na mniej niż 5*, a inne (nawet darmowe) metody dostawy pozwala oceniać nawet na 1*.
Dzisiaj masz jeszcze wybór wielu niezależnych opcji dostawy, jest namiastka konkurencji (cenowej i jakościowej). Jutro możesz nie mieć żadnego wyboru.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Niech dalej tak postepuje. Założy sobie jeszcze z  5 różnych kont ( jak kombinować to z grubej rury ), za kilka miesięcy i tak będzie na BAN wszędzie na Alklegro. Należy pomyśleć "co jest nie tak" kto tu faktycznie zawinił Ja, bo szukam dziury w całym ? Czy to faktycznie wszyscy inni są źli ? 

oznacz moderatorów