anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakazane słowa w ocenie przedmiotu

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Czy jest gdzieś informacja jakie słowa wykluczają opinie o produkcie ?

Dlaczego ułomny człowiek wymyślił jeszcze bardziej ułomny automat który wyklucza jakieś słowo z opinii o produkcie którego na daremnie jest szukać w całym zamieszczonym bełkocie ?

Mało tego ryją się do kupujących o opinie typu "nie dałeś jeszcze 50 opinii o produkcie " a jak już z biedą coś wyklepiesz ułomny system nie przepuszcza opinii nie wskazując słowa o które jest problem .

Ludzie tak samo było gdy porównałem Philips z Osram przy żarówkach , czy jak napisałem "pomyliłem zamówienie" i inne słowa . Czy naprawdę musi przyjść **piiip** by takie kretyństwa wyprostować?

te pip to było słowo @mazon i nawet tu jest ten sam kretyński system , ludzie uciekajcie z allegro

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Ämäzön to przecież konkurencja dla Allegro. Dlatego blokują. Tylko że to żałośnie wygląda.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Kiedy @mazon wejdzie na polski rynek, to Allegro będzie cienko gwizdać, bo na rynek wkroczy światowy potentat 😜

Tak więc albo zejdą na ziemię albo dalej będą upierać się przy swoich nie do końca przemyślanych zasadach i decyzjach.

Wiola
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

"Kiedy @mazon wejdzie na polski rynek, to Allegro będzie cienko gwizdać, bo na rynek wkroczy światowy potentat"

Wątpię. 
Tak samo się gadało przed wejściem **piiip**a do Polski. I co? I nic, **piiip** zaliczył spektakularną klapę, podobnie jak w Chinach. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Chodzi Tobie o @liexpress? Niestety ocenzurowano. Nie zamawiam niczego z Chin, a @mazon, to inna bajka. 

 

Wiola
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

W poprzedniej wypowiedzi chodziło mi rzecz jasna o  ëbäy 😀

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@glenmoranghie 

Yebajka - tak niegdyś na forum ten portal nazywano nie ma zbyt wiele ofert. Większość ofert jest zza granicy i mają PayPal, którego nie do końca ogarnęłam, choć cudem udało mi się zapłacić za kupiony przedmiot z Niemiec 😉

Nie wiem, czy nadal upierają się przy tym PayPal, czy można dokonać płatności, jak tu przez PayU, co jest mega wygodne i proste.

Wiola
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Wioletta2701  Allegro uparło się na płatności przez PayU ponieważ pieniążki leżą przez noc na ich lokacie nocnej, na której zarobią. Pieniążków Sprzedawca nie może wypłacić tego samego dnia a dopiero następnego. Pomnóż ilość wpłat dobowych przez średnią wpłatę oraz odsetek a wyjdzie wiele milionów zysku rocznie dla allegro.

Dawniej można było wpłacać bezpośrednio Sprzedawcy. Była nawet rubryka dla jego nr rachunku. Owszem PayU jest wygodne, lecz bezinteresownie tego nie robią.

Teraz w allegro ukrywają Lokalizację na liście ofert aby własnie dokonywać więcej transakcji zdalnych bez odbioru osobistego. Zarobią potrójnie na jednej transakcji: na prowizji od przedmiotu, na prowizji od przesyłki i na oprocentowaniu od płatności.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@__RPM_

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 😉

Każdy szuka zarobku, gdzie tylko się da.

Wiola
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli @ wjedzie na nasz rynek, to nie sądzę żeby Allegro coś pomogło, stracą masę sprzedawców, pytanie czy zmienią swoje pazerne rączki w szybkim tempie aby temu zapobiec czy zrobią to za późno

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

gadanie gadaniem, ale zobaczcie warunki Am4zona, abonament żeby sprzedawać, jeszcze większe klientodupskolizusostwo 😐

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@konto zamknięte no cóż może się okaże nagle, że jednak Allegro nie jest takie złe 😉

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

 

Pani Klaudio,

dla kupującego jest w zasadzie wszystko fajnie, ale dla sprzedających już nie.

Prowizje z kosmosu, prowizja od kosztu przesyłki jest już maksymalnym przegięciem - nie mam absolutnie nic do Pani, bo nie Pani te rzeczy ustanawia, ale skoro Allegro chce zarabiać, musi wyjść sprzedającym naprzeciw. To w końcu obopólny interes 🙂

Jeśli tak się nie stanie, sprzedawcy będą się wykruszać, bo nie udźwigną takich kosztów, a poza Waszymi mają jeszcze wysoki ZUS i inne bieżące wydatki.

Co za tym idzie, to malejąca liczba kupujących, a jak na rynek wejdzie znany potentat, to wiele się zmieni.

Wiola
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Wioletta2701 jak najbardziej rozumiem, natomiast na ten moment poza zrozumieniem - trudno mi w tej kwestii podarować cokolwiek innego, faktem jest, że Allegro na przestrzeni ostatnich lat mocno się rozwinęło, a sprzedający muszą spełniać wyśrubowane normy, aby portal mógł świadczyć usługi wysokiej jakości. Pozostaje mi życzyć powodzenia w sprzedaży 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud 

Pani Klaudio, jeśli pamięć mnie nie myli jestem tutaj już od 2004 r.

Ja akurat tutaj nie sprzedaję, robiłam to sporadycznie, ale odstraszyła mnie wysoka prowizja i fakt, że straciłam 330 zł prowizji po tym, gdy po sporze z kupującym oddałam finalnie pieniądze, bo nie rozpatrzyłam reklamacji na odległość. Teraz sprzedaję swoje prywatne rzeczy u konkurencji.

Jako kupująca nie mam wyśrubowanych oczekiwań. Oczekuję towaru zgodnego z opisem i niczego więcej. Jeśli kupujący mają wyśrubowane oczekiwania, to trzeba ich sprowadzić na ziemię, a serwis ich niestety nadto gloryfikuje, a żyje dzięki jednym i drugim.

Mieliście usunąć ocenę za koszt przesyłki i co? Nie usunęliście 😕

Wiola
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@cloudcloud Nie. To, że ktoś od Was wymyślił sobie, że poprzez śrubowanie na maksa wymagań dla sprzedawców, uda się stworzyć tu wysoka jakość - nie oznacza jeszcze, że się Wam to udało, choć wiem, że lubicie tak o sobie myśleć.. 😉 

Najlepszym testem dla sprzedawcy jest sam rynek. Klienci. Nie Wasze wymagania. 

Nie wiem, jak będzie po wejściu @mazona. Może lepiej, może nie. To nie ma znaczenia. Najważniejsze jest, by Allegro miało realną konkurencję, bo wyłącznie wtedy stanie frontem do klienta i zacznie o niego dbać. Teraz macie to w...no. Tam. Bo doskonale wiecie, że nie ma alternatywy . Poprzez wieloletni brak tejże konkurencji, Allegro przejawia typowe zachowania monopolisty, wśród których sztandarowym przykładem jest: "Siedźcie cicho, bo i tak nie macie gdzie pójść, więc co nam szkodzi znów dokręcić śrubę, a jak się nie podoba - won"

Myślę, że wejście @mazona (a może i innych) sporo tutaj zmieni. I nie ma znaczenia, czy tam jest lepiej, czy gorzej. Ważny jest wybór, którego na razie - nie ma.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud 🦎, pewnie tak 😛 alle kto wie 😛 4m4zon nie jest dla małych, to pewne 😛

oznacz moderatorów

Rednask
#9 Pomysłodawca#

Jest jakieś rozwiązanie tematu jaki założyłem bo zeszli z tematu w narzekaniu jak to sprzedawcy mają źle , a wystawianie opinii o ich  produktach kuleje ..

Człowiek by się wysilił ale system nie dopuszcza słów i nikt naprawdę nie wie jakich ??? Jakie sformowania są odrzucające wypowiedź . 

Może ktoś z allegro się wysili i zrobi wpis typu - zakazane słowa kretyńskiego systemu 🙂

Nie mówię już o czytaniu meili do sprzedawców i napominaniu kupujących którzy mają i tak wszystko w 4 literach.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rednask Prawdopodobieństwo, że taki spis będzie dostępny publicznie jest niewielkie, ale mogę Ci podpowiedzieć, że w ocenie produktu nie można porównywać przedmiotu do innego. Stąd też np. stwierdzenie "Żarówka Philips jest tak dobra, jak Osram" będzie na pewno wykluczone.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte 

Czy już wiadomo, kiedy @mazon wejdzie na polski rynek? Szukałam w internecie na googlownicy i niczego sensownego nie znalazłam 😉

 

Wiola
oznacz moderatorów