anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup produktów od kilku sprzedawców i anulacja jednego - blokada środków w PKO

MPSpro
#7 Wielbiciel#

Cześć.

Tak jak w temacie, kupiłem kilka produktów od różnych sprzedawców płacąc z góry za łączną kwotę 795,91zł. Kiedy okazało się, że jeden ze sprzedawców nie wyśle towaru do weekendu (na tym mi zależało) postanowiłem Anulować ten zakup (była taka możliwość). Dostałem powiadomienie, że kwota 125zł za anulowaną transakcje zostanie wysłana na moje konto w przeciągu 14dni - do tej pory wszystko rozumiem. Patrząc na konto bankowe w zakładce blokady pojawił mi się wpis:

BLIK INTERNET: ALLEGRO.PL
Blokada Banku
-
-670,91 PLN

 

Doszedłem jedynie do tego, że kwota zablokowana przez bank to 795,91zł - 125zł czyli moje zakupy minus anulowana transakcja. Tylko dlaczego te środki zostały zablokowane, jeśli cały towar został opłacony z góry i czy to jest normalne? Dodam, że całą kwotę 795,91zł pobrano z konta + nałożono blokadę na 670,91zł

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Ziolko39
#21 Demiurg#

@MPSpro Ponieważ przelew nie idzie natychmiast. są różne godziny sesji księgowania i przelewów, Do czasu fizycznego przelania przez system banku kwota jest zablokowana. Kiedy system przeleje status się zmieni na wykonany lub podobnie, a blokada zniknie. Godziny sesji są w różnych bankach różne. Najczęściej sesje są 3 : poranna, południowa, wieczorna.

oznacz moderatorów

MPSpro
#7 Wielbiciel#

źle mnie zrozumiałeś, kwota 795,91zł została zaksięgowana i widnieje w historii. Kwota 670,91 została dodatkowo zablokowana przez bank ale nie jest zaksięgowana.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Poczekaj do jutra i wtedy zobacz co będzie. Czasami te systemy bankowe tak działają, że nakładają się na siebe komunikaty. Jak Ci zabiora tą drugą kwotę z konta to wtedy musisz wyjaśniać w banku. Innej możliwości nie ma.

oznacz moderatorów

terbarmar
#7 Wielbiciel#

Hejka, mam taką samą sytuację, tylko ta blokada już sobie wisi 5 dni.. myślicie, żeby kontaktować się bezpośrednio z bankiem? Czy allegro też tu może jakoś pomóc?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@terbarmar Cześć. Skontaktuj się w tej sprawie z bankiem 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

terbarmar
#7 Wielbiciel#

Oki. Dzięki za radę! 🙂

oznacz moderatorów