anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup produktów u członków z rodziny

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Witam

Chciałam zapytać o zakup produktów u członków z rodziny na allegro. Mój brat prowadzi firmę pod naszym wspólnym dachem. Chciałabym czasem coś od niego uczciwie kupić przez moje konto. Czy jest to dozwolone i nie traktowane jak nabijanie bratu sprzedaży? Czy wspólny adres zamieszkania wyklucza mnie z takiej czynności i muszę prosić obcych znajomych by mi coś kupili? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Aga

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

LEW433
#21 Demiurg#

Jak kupujesz od firmy, to nie ma znaczenia adres.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@brygida_84   śliski temat. Oficjalnie możesz to zrobić bo dlaczego by nie. Ale życie pokazuje że może to być różnie traktowane. Ja - odradzam.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84  jeżeli nie wystawisz pozytywnej opinii, to może przejdzie, ale @pinsplash ma rację, trochę śliskie, możesz bratu narobić kłopotu🙂 Kup od brata po za Allegro i po problemie🙂

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

gdybym mogła kupić poza allegro to by nie było problemu 😉 ale dziękuję za odp

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84 w takim razie, kupuj, bo w zasadzie Allegro chodzi tylko o nabijanie pozytywnych opinii, jeśli odpuścisz sobie ocenę transakcji, to nie powinno być problemu🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@brygida_84  Przecież nic nie jest napisane że nie wolno.

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Niestety punkt 10b w regulaminie tego zabrania

"2.10.b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami"

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Niestety punkt 10b w regulaminie tego zabrania

"2.10.b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami,"

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@brygida_84 Hm, mieszkasz z bratem pod tym samym dachem i nie możesz czegoś od niego kupić poza allegro (tylko akurat na allegro, dodatkowo obciążając go prowizją)? Wybacz, ale czegoś tu nie rozumiem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

Brat nie ma kasy fiskalnej. Dlatego nie mogę kupić poza allegro 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@brygida_84 możesz, wystarczy że zapłacisz przelewem. Nie mając kasy fiskalnej nie może sprzedawać za gotówkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tylko oszust podejrzewa oszustwo.Tak jest z złodziejami także....

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Gorzej z tym, że dostawa musi się odbyć w systemie wysyłkowym. Brat  spakuje paczuszkę i nada pod swój adres 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg  może być odbiór osobisty z magazynu🙂ważne, żeby był paragon i wpłata na konto z tytułem nr. paragonu🙂

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Coś się zmieniło? Ja nic nie wiem. Do niedawna odbiór osobisty był wykluczony. I skąd ten paragon jak nie masz kasy ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg  masz rację, musi siostrze wysłać, ale to nie problem. Z paragonem też nie ma problemu, przecież jak sprzedaje na Allegro to wystawia paragony niefiskalne albo faktury imienne, zapewne przez jakiś program księgowy.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Już myślałam, że coś znów przespałam 🙂 Nie mam kasy fiskalnej od lat, od czasu do czasu machnę fakturę bez Vat jak klient sobie zażyczy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg  nie wystawiasz faktur, bo nie musisz, ja wystawiam, bo chcę🙂

oznacz moderatorów

brygida_84
#8 Zapaleniec#

No właśnie mam dylemat czy allegro potem nie zablokuje mi albo bratu konta widząc tu jakiś podstęp itp. Ale zastanawiam sie czy gdzieś w regulaminie jest jakiś zapis, że kategorycznie nie można.

oznacz moderatorów