anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup towaru z wysyłką z chin na allegro

Piotr_Szmyt
#7 Wielbiciel#

Chciałbym zakupić na allegro przedmiot z wysyłką z chin. Wartość 1100zł. Na stronie z ofertą jest informacja "Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła."

Jakie jest realne ryzyko że takie opłaty zostaną doliczone oraz jakiej mogą być one wysokości?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Piotr_Szmyt kup to się dowiesz 😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Więcej niż pewne . A to może być tylko początek kłopotów .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Piotr_Szmyt To ryzyko jest w okolicach 100%. W tej chwili niemal wszystko z automatu idzie do clenia. VAT na pewno ( 23%).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Piotr_Szmyt
#7 Wielbiciel#

To jest chore. Nawet **piiip** dolicza vat do ceny podając cenę już z podatkiem. Przy zakupie za 1000 zł to sam vat wyniesie 230zł a cło to sam nie wiem ile naliczą. Czyli sprawa nieopłacalna

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Piotr_Szmyt INFORMACJE  o możliwości naliczenia otrzymałeś , stawki Vat są ogólnie dostępne jak również tabele opłat celnych można wygooglować np. https://bbats.pl/poradnik-specjalistyczny/taryfy-celne-czym-jest-clo-i-jakie-sa-aktualne-stawki-2020...

 

oznacz moderatorów

Piotr_Szmyt
#7 Wielbiciel#

chyba nie oto chodzi że mam sobie coś doliczać żeby poznać ostateczną cenę. Jakoś dla polskich sprzedawców cena zawiera wszystkie podatki i opłaty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na Allegro podawane są ceny brutto, a z Chin to już dodatkowe opłaty bo to zakup spoza UE i mogą być doliczone albo nie, tam jest chyba 50Euro taką granicą i wówczas mogą doliczyć, nie wspomnę o problemach ze zwrotem albo reklamacją.

oznacz moderatorów

konsument-ue
#9 Pomysłodawca#

Kij tam z wyliczeniem, z tej "Pomocy allegro" wynika jakby trzeba było uruchomić **piiip**yliard procedur związanych z własnoręcznym zgłoszeniem, ocleniem, vatowaniem itd. Samo to bambdolenie się z tymi procedurami wydaje się czymś bardziej pracochłonnym, czasochłonnym, błędo-generującym zajęciem niż... czekanie na przesyłkę z Chin 😕

oznacz moderatorów

entus88
#9 Pomysłodawca#

Raczej nie 100% - ostatnio kupiłem słuchawki z dostawą z Chin i żadnych dodatkowych opłat mi nikt nie naliczył. Ale może to ja mam szczęście i jestem w 1% nieoclonych kupujących 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tanie zakupy nie są tak bardzo sprawdzane jak te co już co nieco kosztują ,ogólnie to na drobnych detalach można się pokusić o taki zakup ale jak coś już kosztuje trochę więcej to ryzyko jest zbyt wysokie by liczyć na pełne zadowolenie.

oznacz moderatorów