anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZAKUP Z PŁATNOŚCIĄ OROCZONĄ-KIEDY ZOSTANIE ZREALIZOWANE ZAMÓWIENIE I WYSYŁKA.

sablo
#7 Wielbiciel#

Witam. Dokonałem pierwszego zakupu na nowym firmowym koncie.Zakupu dokonałem na fakturę VAT z płatnością odroczoną i wysyłką smart. Minął dzień i nie mam żadnego potwierdzenia od sprzedającego o realizacji zamówienia a na nowym koncie firmowym Allegro mam informację: Status płatności-Czekamy na decyzję o finansowaniu. Na prywatnym koncie,które używam od lat już byłaby informacja o statusie zamówienia czy info o nadaniu przesyłki a tu nic? Jak to rozumieć? Kiedy sprzedający otrzyma zapłatę wy wysłać paczkę bo ja wskazałem odroczona płatność za 21 dni? Jak to działa? Kiedy paczkę wysyła sprzedający?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@sablo a miałeś już weryfikację Twojej zdolność ?  jak nie to czekaj pewnie sprawdzają czyś wiarygodny 🙂  

Kasę otrzyma jak nada paczkę i wprowadzi do systemu fakturę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sablo
#7 Wielbiciel#

Zweryfikowany byłem .Dostałem limit 10tyś na płatność odroczoną i po tym zakupie zeszło z tej puli o kwotę zakupu. Jest też info jakie koszty za odroczona płatność. Transakcja przeszła bez problemów a na koncie info : Czekamy na decyzję o finansowaniu , zamówienie nie zostało opłacone. Jak to tak ma mulić to szkoda było na to czasu. Z prywatnego konta wysyłka by była już w drodze tym bardziej,że to pilne zamówienie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sablo może sprzedawca nie wie co zrobić ? nowe to i już były pytania na forum 😞

Musi nadać paczkę i wprowadzić do systemu fakturę i wtedy dostanie kasę więc nie powinno to opóźniać nadania paczki 🙂 Napisz jutro i się podpytaj czemu są takie opóźnienia może czeka na kasę ?

 

Wyślij mu to może nie wie jak to ugryźć https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/odroczona-platnosc-dla-firm-inform...

Jeśli klient wybierze odroczoną płatność, otrzymasz pieniądze, gdy:

To, kiedy je otrzymasz, zależy od statusu przesyłki:

  • w drodze – dotyczy transakcji do 10 000 zł włącznie
  • doręczona – dotyczy transakcji powyżej 10 000 zł.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko aktywowałeś? Tu nic w opisie nie ma o takim statusie płatności:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/platnosc/odroczona-platnosc-dla-firm-informacje-dla-kupujacy...

oznacz moderatorów

sablo
#7 Wielbiciel#

Wszystko aktywowane było. Gdyby coś nie grało to nie przyznali by limitu 10tyś na odroczoną płatność i nie zrealizowałbym zakupu z tą opcją.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów