anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiłem produkt na allegro 4 sztuki, po opłaceniu aukcji otrzymałem tylko 1 szt

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Witam

kupiłem 4 szt towaru sprzedawca wysłał tylko 1 sztukę.

Po założeniu sporu domagającego się dosłania brakujących sztuk, sprzedawca po 2 dniach trwania sporu stwierdził że właśnie sprawdził i brakujące sztuki są uszkodzone więc nie może ich dosłać. Okazuje się że żeby stwierdzić ze sprzedający nie wysłał wszystkich sztuk towaru ( co sam przyznał w sporze że wysłał tylko jedną sztukę ) muszę mu odesłać tą sztukę którą odebrałem od sprzedawcy. Dla mnie jest to całkowicie niezrozumiałe i obawiam się że w końcu nie otrzymam zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Nie rozumiem w jaki sposób mogę się domagać od allegro zwrotu pieniędzy za brakujące sztuki ?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

uskomostroda
#9 Pomysłodawca#

wchodząc w szczegóły zakupionego towaru jest pozycja - Zwrot Towaru

Klikasz zwróć część lub całość i zaznaczasz że zwracasz 3szt z 4 zakupionych - Sprzedawca zwróci ci kasę za 3 szt - nie martw się - dostaniesz zwrot - sprzedawcy nie bedzie się opłacało oszukać lub nie wypłacić bo zablokuja konto a ty dostaniesz kasę z Gwarancji Allegro.

oznacz moderatorów

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca nie udostępnił takiej opcji

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Skalar_3 Domagasz się zwrotu za 3 szt? Sprzedawca chce zwrócić  za całość! Musicie się dogadać. Możesz także,14 dni od zakupu złożyć wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Problem w tym że Allegro w sporze stwierdziło ze domagając się brakujących części składam reklamację w ramach rękojmi ( sprzedawca nie dał gwarancji ) więc muszę odesłać sztukę którą otrzymałem żeby sprzedawca mógł rozpatrzyć reklamację. Czyli żeby sprzedawca stwierdził że nie wysłał 4 sztuk musi dostać ode mnie tą jedną sztukę. Dla mnie nie jest to zrozumiałe i skoro odeślę tą sztukę to jak mam się domagać zwrotu pieniędzy za niedostarczone 3 sztuki?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Skalar_3 To odeślij, sprzedawca ma obowiązek zwrotu całości(4 szt) wraz z kosztami przesyłki po uznaniu reklamacji(rękojmia).

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skalar_3     @LEW433 wprowadza Cię w błąd. Nie musisz niczego odsyłać, ponieważ sprzedawca już uznał Twoją reklamację informując, że nie wysłał całości, ponieważ reszta była uszkodzona. Masz prawo domagać się dosłania pozostałej części towaru na koszt sprzedawcy lub zwrotu kosztu za pozostałe sztuki. Pracownik Allegro powinien to wiedzieć.

oznacz moderatorów

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedź czy możesz podać punkt regulaminu lub art. prawny żebym mógł powołać się w sporze?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skalar_3 Tu nie trzeba żadnych konkretnych punktów. W sporze powołaj się na swoją reklamację z rękojmi i głównie na to, że SPRZEDAJĄCY JUŻ JĄ UZNAŁ, twierdząc że nie miał pozostałych trzech sztuk. Jeśli ją UZNAŁ, to musi spełnić Twoje żądana, czyli dosłać brakujące 3 sztuki na swój koszt lub obniżyć cenę do 1 sztuki. Ty niczego nie musisz odsyłać, bo reklamacja już JEST UZNANA, czyli sprzedawca już potwierdził brak. Pracownik Allegro powinien to wiedzieć, jeśli on Ci napisze, że jest inaczej, daj tu znać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Skalar_3 Powołaj się na art. 560 Kc;

Art. 560. Uprawnienia kupującego w razie wady rzeczy

§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.
 
Zażądaj obniżenia ceny do 1 sztuki, skoro zapłaciłeś za 4 sztuki, a dostałeś 1 sztukę. Reklamacja jest już uznana, sprzedawca ma obowiązek oddać pieniądze za 3 sztuki.
oznacz moderatorów

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

Bardzo dziękuję za pomoc 😊

oznacz moderatorów

uskomostroda
#9 Pomysłodawca#

Czy to były 4 sztuki ( w rozumieniu że 4 telewizory) czy 1 szt a w niej 4szt ( w rozumieniu 1 wielki monitor składajacy się z 4 telewizorów)

Wydaje mi się że to ma znaczenie a to nie zostało powiedziane. Bo jesli 4 sztuki jako 4 telewizory to Pracownik Allegro nie ma racji TAK mi się wydaje pisząc o brakujących częściach bo nie są to "części" większego zestawu, a są to gotowe odrębne produkty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@uskomostroda A jak to był kpl. opon? Może robią sobie na złość!

oznacz moderatorów

Skalar_3
#7 Wielbiciel#

To były 4 metry bieżące taśmy led RGB a otrzymałem tylko jeden metr. 4 metry były sprzedawane jako całość

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Skalar_3  Masz rację, można używać ten 1m, niech odda za 3m i będzie sprawa załatwiona.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie. Kupującemu były potrzebne 4 metry, nie metr. Teraz musi gdzie indziej dokupić. Nie ma problemu jeśli kupuje w Smarcie i te 3 metry wystarczy na Smart. Jeśli nie, musiałby płacić za drugą przesyłkę.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Tak musi dokupić. Spór był o to że sprzedawca chciał zwrotu tego 1m, kupujący chciał zwrotu kasy za 3m.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@LEW433 Kupujący ma rację. Nic nie musi odsyłać. Zrobi jak sam zechce, czyli to, co mu się bardziej opłaci.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Oczywiście, wyjaśniliśmy już to.

oznacz moderatorów

Komarsaki
#7 Wielbiciel#

To nie były 4 metry LED, a ja nie uznałem że masz rację, nic z tych rzeczy, po prostu jesteś bardzo rozszczeniowy, przedmiotem aukcji były 4 metry LED, pisało dokładnie "posiadam 4 metry led i do kupienia były 4 sztuki, aby zamknąć aukcję należało kupić 4 sztuki aby uzyskać 4 metry taśmy. Dla świętego spokoju napisałem że abym uznał reklamację muszę dostać przedmiot spowrotem. Po prostu wykorzystujesz to że nie napisałem CENA 1 M TO ZA 1 SZTUKĘ, powolujesz się na swoją niewiedzę, chociaż doskonale wiedziałeś co otrzymasz. Skoro mam 4 metry w domu i masz do kupienia 4 sztuki, to chyba logiczne że cena za 1 szt dotyczy 1 metra.

oznacz moderatorów