anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zamówiłem Towar , trafił gdzie indziej

MEDEMAGAN
#2 Obserwator#

Witam , mam problem - zmówiłem towar - nieistotne co .. koszt około 240 zł .. dostałem sms - iż paczki są do odebrania , nr do podania w paczkomacie - ale odbiór jest w innym mieście oddalonym o 50 km ... !!! adres mam poprawny więc o co kaman ? wcześniej zamawiałem towar do wysłania siostrze właśnie na to miasto ; zmieniłem ustawienia w telefonie i podałem do kolejnej przesyłki adres prawidłowy .. dziś mam info że mam sobie paczki odebrać ; 50 km ode mnie .. pytanie ? jak odzyskać pieniądze , towaru przecież nie odbiorę .. i jak ustrzec się przed taka pomyłką w przyszłości .. 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

aragil
#15 Entuzjasta#

Sprzedawca wysłał do paczkomatu który ty podałeś, przecież sprzedawca  nie wiedział o paczkomacie w innym mieście oddalonym o 50 km mieszka twoja siostra.😄

Jak nie odbierzesz paczki po powrocie do nadawcy sprzedawca jeżeli to Firma powinna zwrócić cię kasę.

 

oznacz moderatorów

MEDEMAGAN
#2 Obserwator#

wybacz ale zmieniłem ustawienia adresu , dla wcześniejszego zamówienia podałem adres miasta x .. poszło dostała - podziękowała . Kolejne zamówienia zmieniłem na swój adres - poszło - doszło gdzie indziej . Patrzę w swój profil i adres widnieje jak byk - mój - więc nie rozumiem dlaczego paczki zostały wysłane na inny adres niż podałem ? ! 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Powtarzam, sprzedawca wysłał do paczkomatu który ty podałeś, sprzedawca  nie wiedział nic o paczkomacie w innym mieście oddalonym o 50 km mieszka twoja siostra.

oznacz moderatorów

MEDEMAGAN
#2 Obserwator#

czytasz ze zrozumieniem ? podałem swój adres ... doszło gdzie indziej ! 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Ja czytam ze zrozumieniem i nie mogę zrozumieć, z kat sprzedawca wiedział o paczkomacie gdzie  mieszka twoja siostra.😊

Pewne magia albo czary-mary.

oznacz moderatorów

MEDEMAGAN
#2 Obserwator#

dlatego pytam ... a Ty chyba nie rozumiesz nadal pytania .. więc człowieku  przestań komentować skoro nie potrafisz tego wyjaśnić 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MEDEMAGAN sprzedawca nie zmienia danych wysyłkowych, dostaje wszystko od kupującego, a system Allegro przekazuje dane do systemu Inpostu. Piszesz, że zmieniałeś adres w aplikacji na telefonie, może nie potwierdziłeś zmiany i się nie zapisała. Przesyłka wróci teraz do sprzedawcy, wypełnij formularz zwrotu, w zakładce Moje zakupy i czekaj na zwrot pieniędzy.🙂

oznacz moderatorów

Client:97765421
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak. Sprzedawcę nie interesują próby zmian adresu przez kupujących. Sprzedawca ma obowiązek wysłać zamówienie do podanego przez ciebie punktu odbioru w formularzu zamówienia. Sprawdź dokładnie w mailu potwierdzającym dokonanie zakupu, otrzymanym od allegro jaki adres podałeś, masz go również w historii zakupów na koncie allegro. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@MEDEMAGAN Jeżeli jesteś pewien, że podałeś prawidłowy adres, oczywiście paczka wróci do sprzedawcy. Mogło to być spowodowane jego błędem lub błędem systemu, ale za to przed Tobą odpowiedzialność ponosi sprzedawca. Nie doszło do wydania rzeczy we właściwym miejscu. Domagaj się ponownego nadania na właściwy adres lub zwrotu wszystkich kosztów. Jeśli będzie problem, wyjaśnij to w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Pomoże Ci tam pracownik Allegro.

Innym wypowiedziom się nie dziw 🙂 To Dyskusje kupujących, ale w 99% odpowiadają tu sprzedawcy 🙂

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Ja **piiip**ole, kupujący podał w zamówieniu paczkomat  w innym mieści oddalonym o 50 km  gdzie mieszka jego siostra ale to tez wina sprzedawcy.😄

Pewne ten sprzedawca jest hakerem, miał dostęp do telefonu kupującego i celowo nadal przesyłka do paczkomatu z poprzedniego zamówienia kupującego.😎

[edycja]

 

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@MEDEMAGAN a ten wcześniejszy zakup, do paczkomatu siostry, był robiony u tego samego sprzedawcy?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

MEDEMAGAN poproś sprzedawce o screena z Twoim zamówieniem bedziesz widział wtedy jaki adres do wysyłki figurował. Wówczas bedziesz mial peność czy to wina sprzedawcy czy niestety Twoje przeoczenie. 99% sprzedawców ma system zintergrowany z allegro i dane pobierają sie automatycznie wiec racze nie wierze aby aby to sprzedawca po coś zmieniał adres. Sugeruje tak jak napisałem zanm zrobisz sprzedawcy afere to poproś o screen z zamówieniem i sie wszystko wysjaśni. W dane w zamowieniach sprzedawcy nie mają żadnej możliwości ingerencji. Co do rozwiązania syatuacji to cóż jełsi adres zmienił sprzedawca to on pokrywa koszt wysyłki drugi raz do Ciebie lecz jeśli To ty podałeś adres niepoprawny to raczej sprzedawca poprosi abyś to Ty pokrył koszty.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

_Likos_ Przecież kupujący ma wszystko w mailach otrzymanym po zamówieniu 😊.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

aragil Wiem. Po prostu chciałem aby kupujący zobaczył jak to wygląda od strony sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

_Likos_ Na początek niech sprawdzi własne podwórko. 🙂

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@MEDEMAGAN napisz nam jaki adres paczkomatu widnieje w mailu z potwierdzenie dokonania zakupu i potwierdzeniem płatności, które otrzymałeś od Allegro. Masz to w swojej poczcie, bardzo łatwo i szybko możesz sprawdzić.

 

 

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MEDEMAGAN w panelu ,, moje zakupy - szczegóły ,, masz wszystkie dane jakie podałaś sprzedawcy . Zweryfikuj te dane , proszę zanim winą obarczysz sprzedającego 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MEDEMAGAN @aragil @_Likos_ @mdrogeria  Ja nie wiem czemu podejrzewałbym aplikację mobilną....🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash  Wczoraj doświadczyłam sama takich czary - mary na Allegro Lokalnie. Pierwszy raz poczyniłam tam zakupy i przy płaceniu przecieram oczy, wyskakuje mi 6 adresów dostawy z których korzystałam w ostatnich latach. Co najlepsze mojego osobistego w nich nie ma wcale i musiałam go wprowadzić od nowa 😂 Sprawdziłam w ustawieniach konta, mam tam tylko swój adres bo pilnuje kasowania tych niepotrzebnych.

Gdybym klikała bezmyślnie przesyłka wylądowałaby nie wiadomo gdzie. Przecież to ewidentnie jakiś błąd.

_____________
Kama
oznacz moderatorów