anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zbyt wczesna wysyłka do paczkomatu?

gosia_a81
#7 Wielbiciel#

Witam, zakupilam przedmioty na kilku aukcjach w pakiecie smart, z dostawą do paczkomatu. Z racji tego, że nie ma mnie w okresie świątecznym w sąsiedztwie paczkomatu, chciałam, a by dostawa była najwcześniej określonego dnia tj we wtorek 19 kwietnia kiedy będę już na miejscu. Uznałam, że wystarczający bedzie podany przewidywany termin dostawy do paczkomatu, który przy każdej aukcji był określony na wtorek lub środę. Jak się okazało, każdy ze sprzedających wysłał zamówienie już na drugi dzień od zamówienia tj w piątek i w sobotę wszystkie przesyłki trafiły już do paczkomatów. Normalnie bardzo by mnie taka szybka wysyłka ucieszyła, ale w obecnej sytuacji muszę dopłacić za przedłuzenie czasu odbioru w paczkomacie dla kilku przesyłek. Jakkolwiek to dziwnie zabrzmi... czy można mieć pretensje do sprzedającego za zbyt wczesną wysyłkę? A może to allegro odpowiada za podanie przewidywanych czasów wysyłki? Machnęłabym ręką przy jednej przesyłce, ale przy kilku i opłaconym smarcie trochę mnie to uwiera...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nikt jej nie zabierze do wtorku, żaden kurier i niczego nie dopłacasz, normalnie masz 48gogodz na odebranie z paczkomatu.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Należy mieć na uwadze że kurier Inpost pracuje w weekendy. Oczywiście są święta, ale nie ma pewności czy czasem Inpost nie wyśle swoich pracowników w poniedziałek do obsługi tylko paczkomatów w usłudze SMART. 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie możesz mieć pretensji do sprzedającego, który wywiązał się z warunków oferty, w której deklaruje czas wysłania produktu, zwykłe np. do 24 h, czyli zarówno w piątek jak i we wtorek.

Natomiast przewidywany czas dostawy to hybryda stworzona przez Allegro i jest to czas "przewidywany", a nie gwarantowany.

O zwrot poniesionych opłat za przedłużenie czasu myślę że możesz ubiegać się bezpośrednio od Allegro.

oznacz moderatorów

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Przewidywany czas dostawy podaje allegro i ich wyliczenia a nie sprzedawcy. Sprzedawca natomiast musi wysłać zamówienie w deklarowanym czasie. Nawet gdyby sprzedawca otrzymał prośbę od kupującego o wysyłkę w innym dniu, i jeśli sprzedawca uszanowałby wolę kupującego oczywiście kupujący będzie zadowolony, ale sprzedawca ukarany przez allegro bo nie wysłał paczki na czas. Dlatego też sprzedawca jest zobowiązany do wysyłki w deklarowanym czasie, więc najlepiej w przyszłości zrobić zamówienie np w piątek po południu, jeśli komuś nie pasuje odebrać paczki w sobotę. 

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Gdzieś tu  na forum przed świętami widziałam wpis gdzie allegro informowało o wydłużeniu tego kretyńskiego sugerowanego czasu po to, żeby klienci się nie burzyli że przez święta nie doszło na czas. Jak widać zadziałało to tak samo skutecznie jak wszelkie ostatnie zmiany allegro xD.  Rada na przyszłość, pytaj sprzedającego kiedy paczka dojdzie, sugerowany czas to wymysł allegro, tylko sprzedający wie kiedy wyśle. Allegro ciśnie na sprzedających na wysyłkę tego samego dnia, obniża za to jakość sprzedaży, więc nawet poproszeni o to przez klienta nieraz nie chcą poczekać z wysyłką. Z drugiej strony algorytm czasu wysyłki pokazuje średnią. A często zdarza się tak, że sprzedający podaje np. 72h ze względu na któryś konkrety produkt wymagający ciut dłuższego czasu, allegro wyświetla nadal 24h ( bo wszystko inne tak śle) i potem znowu dym ze strony klienta. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak masz rację był wydłużony czas odbiórki, nie sądzę żeby dziś pracował InPost.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Powiem krótko, przewidywany czas dostawy jak sama nazwa wskazuje, jest to przewidywany czas a nie obligatoryjny. Czas ten wyświetla allegro i to do nich możesz mieć pretensje.

oznacz moderatorów