anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia produktów wprowadzające w błąd

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Hej 🙂,

Wielokrotnie spotykam się z aukcjami w których są zamieszczone zdjęcia związane z innym produktem. Takie aukcje chyba nie przypadkowo, próbują wprowadzić kupującego w błąd.

Dla przykładu https://allegro.pl/oferta/smartfon-samsung-galaxy-s20-sm-g980-128gb-szary-9604583165

MrQb4_1-1597660996721.png

Na zdjęciach jest nowa wersja Samsunga S20 Ultra jednakże, aukcja najprawdopodobniej dotyczy podstawowego Samsunga S20.

Znam kilka osób, które złapały się na takiej aukcji - z resztą, kiedyś też miałem podobny przypadek.

Można takie coś zgłosić, ale jako powód najbliżej pasuje do "Nieprawidłowej miniaturki" co nie do końca obrazuje problem sytuacji.

I tu moja propozycja: dodajcie do powodów zgłoszenia "Manipulacja zdjęciami".

MrQb4_0-1597660878690.png

Taka aukcja powinna zostać zdjęta, do momentu, aż sprzedający jej nie poprawi.

Ułatwiłoby to nam kupującym znajdowaniu odpowiednich ofert i zaoszczędziłoby wiele czasu i nerwów. 

Pozdrawiam,
Kuba

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Ale po co Ci jakieś powody zgłoszenia wymuszone przez Allegro? Niezgodności z regulaminem z każdego powodu możesz zgłosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... Sam określisz powód zgłoszenia i nawet otrzymasz odpowiedź. Dowiesz się, jakie podjęto działania, albo czy w ogóle je podjęto.

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Twoj link nie działa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Teraz tak, thx

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

"jakieś powody..." 
Po to by nie tracić czasu na wypełnianie jakiś formularzy.

To bardzo pospolity problem i takie rozwiazanie jest dobre zarówno dla zgłaszającego jak i odbierającego to zgłoszenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdy będziesz tylko zgłaszał, bez wypełniania formularza, bez żadnego pytania, aby nie tracić czasu, to Allegro też nie będzie tracić czasu i Twoje zgłoszenie najprawdopodobniej nie przyniesie skutku. Gdy zgłosisz przez formularz, też za pierwszym razem skutku nie przyniesie -  będziesz musiał zgłaszać to samo, w tej samej korespondencji, kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt razy.

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Trochę zakręciłeś tą odpowiedzią, ale rozumiem o Ci chodzi.

Zdaję sobie sprawę, że zwykłe zgłoszenie wysłane przez jednego użytkownika nie ma siły przebicia. Niemniej jednak taka opcja jednoznacznie mówi jaki jest problem z ofertą.

PS: Ja nie zamierzam przeglądać teraz ofert i doszukiwać się w nich nieścisłości. 😆 Tu chodzi tylko o proste rozwiązanie, którego kilka razy mi zabrakło. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MrQb4 w podobnej sytuacji otrzymalem odpowiedź ,, obowiązkiem kupującego jest zapoznanie się z treścią calej oferty ,, 

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się z tym. To co jest napisane w aukcji to świętość.

Ja tylko mam nadzieję, że Allegro służy również w interesie kupujących i takie bezczelne manipulacje powinny być niedopuszczalne.

Może wtedy nie miałbym obaw o to by moi rodzice samodzielnie korzystali z serwisu.. 🤷‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@MrQb4 a co jest w opisie aukcji ? czytałeś ?

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Serio? Ty też jesteś z tych co lubią wprowadzać w błąd? 

oznacz moderatorów

MrQb4
#8 Zapaleniec#

Halo, Allegro!

Czy to odpowiednie miejsce, by zgłaszać jakieś uwagi i usprawnienia do serwisu?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

MrQb4 zacytowałem tylko wypowiedź administratora . Masz prawo do zwrotu i wystawienia oceny sprzedającemu ......... adekwatnej do opisu oferty .

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MrQb4 skonsultowałam Twoją sprawę i wracam z informacją, że sprzedawca otrzymał od nas upomnienie.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Client:69299615
#8 Zapaleniec#

Też uważam, że opcja "manipulacja zdjęciami" byłaby przydatna. Szukam sobie teraz aplikatorów wieloigłowych i jest taka jedna aukcja, która mnie wkurzyła, bo na niektórych zdjęciach jest sugerowane, że ten aplikator jest o wiele większy niż w rzeczywistości: https://allegro.pl/oferta/aplikator-mata-do-masazu-kregoslupa-ciala-z-iglami-12837965060

Ale nie chciałbym, aby sprzedawcę karać, jakimś upomnieniem, czy czymś takim, ale po prostu aby zwrócić mu uwagę.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:69299615 Wysłaliśmy upomnienie do Sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów