anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana imienia i nazwiska

Kamilbrukarstwo
#7 Wielbiciel#

Mam problem ze zmianą IMIENIA I NAZWISKA. Nieroztropnie wprowadziliśmy zakładając to konto imię i nazwisko mojej BYLEJ partnerki z którą związek w żaden sposób nie był zalegalizowany. Obecnie nie jesteśmy razem, a ja od dłuższego czasu bezskutencznie próbuje zmienić te dane na swoje. Chyba allegro widzi, że mój adrs mailowy jak i adrs korespondencyjny i WSZYSTKIE INNE DANE NA TYM PROFILU SĄ NA IMIĘ KAMIL. I tak też bym chciał być witany na stronie głównej. Niestety nie mam żadnych papierów na to, że to był tylko błąd, nie tylko przy podawaniu danych, ale również życiowy i nie chcę, żeby mi go allegro przypominało za każdym razem przypominało. Nie podoba się to również mojej obecnej partnerce. Więc pytam JAK ZMUSIĆ ALLEGRO DO ZMIANY IMIENIA I NAZWISKA? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma takiej możliwości. Konto należy do osoby, na dane której zostało założone. Załóż sobie własne konto. Czasem można zmienić imię lub nazwisko w przypadku drobnych błędów podczas wpisywania przy rejestracji, albo po urzędowej zmianie danych osobowych, czy po zmianie po wstąpieniu w związek małżeński, ale zmiana właściciela konta zwykłego nie jest możliwa.

oznacz moderatorów

ptomas07
#7 Wielbiciel#

@Kamilbrukarstwo masz prawo żądać sprostowania dotyczących Ciebie danych osobowych. Podstawą do tego jest art. 16 RODO. Jeśli takie żądanie względem Allegro nie pomoże, polecam złożenie skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ptomas07  Skargi?  I co napisze w tej skardze?  Że korzysta bezprawnie z konta i z danych osobowych  innej osoby?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Kamilbrukarstwo  Rozwiązanie jest proste, Allegro powinno  natychmiast zablokować to konto ponieważ zgodnie  z regulaminem nie masz prawa do korzystania z nieswojego konta.

Tak jak radzą inni - załóż własne konto, o tamtym zapomnij.

Rozwiązanie inne - ślub z partnerką, wtedy nazwisko  (być może)  będzie zgodne, a ty będziesz mógł legalnie korzystać z konta żony.

oznacz moderatorów