anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem bezpodstawnie dodany do czarnej listy przez sprzedawce i czy jest możliwość zmiane opinii?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kvcpr370
#9 Pomysłodawca#

j.w

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak, możesz poprosić Allegro o usunięcie oceny. 

Dlaczego twierdzisz że bezpodstawne zostałeś dodany do czarnej listy? 

O podstawach decyduje sprzedawca, nie ty.

oznacz moderatorów
kvcpr370
#9 Pomysłodawca#

Po prostu nic złego nie zrobiłem, chciałem kupić a tu wyskakuje, że sprzedający ograniczył.... Gdzie to się na allegro zgłasza? przez maila, czy przez formularz?

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Jak nic złego nie zrobiłeś skoro chcesz usunąć/zmienić opinię? Zrozumiałem że wystawiłeś negatywną a sprzedający dodał cię do czarnej listy, tak ?

oznacz moderatorów
kvcpr370
#9 Pomysłodawca#

Nie, wręcz przeciwnie, dodałem pozytywną opinie, zostałem dodany do czarnej listy i właśnie chce zmienić na negatywną, ponieważ takiego chamstwa bardzo nie toleruje..

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kvcpr370 Masz niżej link. Poproś o usunięcie i wystaw nową ocenę. 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Lepiej nie słuchaj xyz96 bo on ci źle radzi, ty dasz negatywną opinię, a sprzedawca dopisze cię na tajne czarne listy i nie będziesz mógł u wielu kupić niczego.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

zapytaj o to sprzedawcę

za nic nie trafia się na czarną listę

może wykonałeś dużo zakupów tego samego towaru i nie zapłaciłeś za niego

reklamowałeś coś, komentowałeś usługi sprzedawcy?

oznacz moderatorów
serafinki33
#7 Wielbiciel#

Zdarzają się takie sytuacje, że klient jeden towar za kilka złotych kupi a drugi dokłada sobie jako "Uzupełnienie" do kwoty darmowej wysyłki SMART. Później ten drugi towar odsyła udając,że się pomylił. Po czym za chwile chce "wywinąć" temu sprzedawcy podobny numer. Jak czytam ,ze miałeś zamiar zrobić zakupy ponownie, dochodzę do wniosku, że o taką właśnie sytuację mogło chodzić. Nie dziw się zatem, że ktoś dodaje do czarnej listy, bo nie ma ochoty być nadal robionym za durnia.

oznacz moderatorów
kvcpr370
#9 Pomysłodawca#

Słuchaj, nie możesz ograniczać z tego powodu, ponieważ, jest to naruszenie art. 135 kodeksu wykroczeń. nawet jak wejdziesz na pomoc allegro to wyraźnie jest napisane, że dodawanie do czarnej listy, z powodu skorzystania ustawowego prawa do zwrotu jest niedozwolone.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Przecież Allegro samo stosuje ten zakaz, za skorzystanie z allegro pay i przyznanie limitu, a później gdy użytkownik odstępuje od umowy, blokuje możliwość ponownego skorzystania z limitu.

Oczywiście że można dodać takiego klienta do czarnej listy. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy i obowiązkiem sprzedawcy jest przyjąć i zrealizowany takie odstąpienie, ale nie musisz więcej z nim współpracować, gdy jego działania powodują dla Ciebie straty, to stoi w sprzeczności z prawem handlowym, które określa ceł przedsiebiorstwa, firma ma obowiązek zarabiać i wypracować zyski. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kvcpr370 Nie musisz się tu tłumaczyć. Po prostu napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201 i poproś o usunięcie oceny. Po usunięciu możesz wystawić inną ocenę. 

oznacz moderatorów