anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot należności od sprzedającego skazanego wyrokiem sądowym

jswiec
#7 Wielbiciel#

W wrześniu 2016 kupiłem aparat fotograficzny od kogoś, kto się okazał oszustem i opłaconego towaru nigdy nie przesłał. Sprawę zgłosiłem na Policję i w ramach Programu Ochrony Kupujących Allegro otrzymałem po jakimś czasie zwrot pieniędzy. Teraz, po ponad czterech latach, dostałem informację z sądu o skazaniu nieuczciwego sprzedawcy z taką oto adnotacją: "Jednocześnie Sąd zwraca się o wskazanie numeru bankowego, który zostanie przekazany skazanemu w celu uiszczenia zobowiązania". Ponieważ ja już odszkodowanie otrzymałem, to rozumiem, że powinienem wskazać Sądowi numer konta Allegro, który został podany w załączniku 9, Część IV punkt 6 Programu Ochrony Kupujących.

Czy ktoś z Allegro mógłby potwierdzić, że to własnie powinienem zrobić? Lub może ktoś z allegrowiczów miał już taki przypadek?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

Pisz w tej sprawie przez allegro- pomoc . Musisz się prawdopodbnie zrzec praw do otrzymania zwrotu środków na dobro serwisu . 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Tutaj przyda się moderacja @mr_oma @_HolaOla_  @nat_not  @la_nika 

 
 
 
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Można też odsprzedać dług firmą które go chętnie odzyskują ,na pewno będzie go to więcej kosztowało.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety tak  , ale już otrzymał rekompensatę z POK i w tym momecie allegro powinno przejąć spłatę od sprzedawcy .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jswiec Nie, sąd rozpatruje Twoją sprawę i musisz podać swój numer konta. Jeśli otrzymasz zwrot wpłaty od sprzedawcy, skontaktuj się z Allegro i oddaj rekompensatę z POK.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@jswiec Nie, nie podawaj rachunku Allegro. Kiedy już otrzymasz zwrot pieniędzy, na rachunek wskazany w regulaminie wykonaj przelew rekompensaty, którą od nas otrzymałeś.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów