anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot nieoryginalnego przedmiotu

forma_83
#7 Wielbiciel#

Kupiłem słuchawki airdots 3 bo w starych pada mi bateria w jednej sluchawce.

Po odebraniu słuchawek pierwszy zgrzyt, lewa słuchawka gubi połączenie. Wziąłem stare słuchawki i po poruwnaniu wyszło, że dostałem podrobiony towar: 

1. Orginalne słuchawki ważą 51g nowe 40

2. Inne kodeki BT przy połączeniu, w opisie i moich starych aptX w nowych SBC

3. Brak funkcji pauzy przy wyjęciu słuchawki

4. Inny wygląd słuchawki, moje stare wyglądają jak na zdjęciu sprzedawcy, a wysłane mają kilka innych szczegółów.

5. Stare mają o klasę lepszy dźwięk, nowe grają płasko o bez basu.

Napisałem do sprzedawcy i czekam na odpowiedź, ale przy składaniu zwrotu pojawiła mi się taka informacja:

Ograniczenie prawa do odstąpienia

Rzecz, która dostarczona jest w zapieczętowanym opakowaniu, a której po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę. Np.: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki.

Czy sprzedawca może się na to powołać przy odmowie zwrotu niesprawnych i podrobionych słuchawkach? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli towar nie jest zgodny z opisem (wystawiony jako oryginał a sprzedawany jako podróbka) złóż sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi a sprzedawany przez niego przedmiot zgłoś do allegro . 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@forma_83 ale ty nie mył pojęć. Tak jak pisze @kolekcjoner608  nie robisz zwrotu tylko składasz reklamacje.

oznacz moderatorów

forma_83
#7 Wielbiciel#

IMG_20220707_105605.jpg

Tak zaznaczyłem w formularzu allegro, bo najbardziej mi pasowało jako niezgodne z opisem. Mam jeszcze dołączyć formularz zwrotu. Czy mogę tam wpisać, że reklamacja, czy już za późno?

IMG_20220707_110541.jpg

Jeśli dostanę, orginalne i sprawne słuchawki to też będę zadowolony.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@forma_83 
Czy sprzedawca może się na to powołać przy odmowie zwrotu niesprawnych i podrobionych słuchawkach?

W tej sytuacji:
Jeżeli robiąc zwrot wskażesz powód odesłania: ODSTĄPIENIE (źle) - to sprzedawca ma prawo odmówić.
Jeżeli robiąc zwrot wskażesz powód odesłania REKLAMACJA (dobrze) i wskażesz wadę (t.j. niezgodność otrzymanego towaru z opisem w ofercie) -  to sprzedawca musi ją rozpatrzyć.

@Client:44052296 
ale ty nie mył pojęć [...]  nie robisz zwrotu tylko składasz reklamacje.

To Ty nie myl.
Powinien zrobić zwrot wybierając opcję: REKLAMACJA.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów