anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot opakowań

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

Witam

Wpadł mi pewien pomysł i chciałbym się nim podzielić. Otóż chodzi o niektóre opakowania tudzież wkłady chłodzące, bo wiadomo, że mogą być wykorzystywane ponownie przez sprzedającego i czy możnaby było pomyśleć nad tym aby kupujący który otrzymał przesyłkę właśnie zapakowaną np. w pudełko ze styropianu z wkładami chłodzącymi są to rzeczy które są niezbędne aby zamówiony towar (w tym przypadku spożywka) dojechał świeży do klijenta i teraz ja jako ten klijent po otrzymaniu przesyłki chciałbym zwrócić do sprzedającego owe pudełko i wspomniane wkłady chłodzące tak aby sprzedający nie był stratny na dodatkowym materiale ale też żebym mógł w prosty sposób skorzystać np. z możliwości zwrotu opakowania. Wiem, że jest to temat obszerny, bo są różne opakowania ale gdyby skupić się na tych wielokrotnego użytku jakoś może lepiej by było dla środowiska, ponieważ mi szkoda wyrzucać tych pudełek styropianowych i tych wkładów i też nie mam potrzeby ich używania, a z wielką chęcią bym je zwrócił do nadawcy. Jak by coś takiego się widziało?

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtas-Thug Cześć 🙂 Możesz o to zapytać bezpośrednio sprzedającego - będzie to jego indywidualna decyzja. Obawiam się jednak, że wartość transportu takiej przesyłki będzie wyższa niż wartość opakowań. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

No właśnie, koszt zwrotu może być większy niż same opakowania dlatego taki pomysł dałem na tym forum z nadzieją, źe jakieś rozwiązanie się znajdzie aby uniknąć wyrzucania bądź magazynowania czegoś co może jeszcze posłużyć. Wiadomo, że jeżeli chodzi o pieniądze to każdy temat jest ciężki ale może warto przyjrzeć się sprawie niż zostawić temat bez poruszenia.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale w czym masz problem? Oczekujesz, że ktoś zapłaci za Twoje odesłanie opakowania? Nikt nie zapłaci. Masz chęć, sam opłać i odeślij. 

oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

No właśnie problem w tym, że możliwości SMARTa są inne niż zaproponowałeś i nie nie licze, że ktoś coś za mnie będzie płacił (dziwna postawa z Twojej strony). Ja mogę wywalić, bo mi to nie potrzebne, ale nie wiem co bardziej zabrudzi powietrze, wyrób nowego pudełka czy odesłanie i z tym zwróciłem się na forum ale widze, że moderator ma inny punkt widzenia. No cóż wyszło jak wyszło. Dziękuję za wysiłek.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtas-Thug No więc już wiesz, że nikt nie zapłaci za Ciebie. Smart nie jest do odsyłania opakowań, tylko towaru. Jeśli odeślesz opakowanie, stracisz możliwość odesłania tą metodą towaru. 

Albo sam płacisz za odesłanie opakowania, albo opakowanie wyrzucasz. Proste. 

Dodam, że za wyrzucone opakowanie też zapłacisz, bo ktoś je musi od Ciebie odebrać, a to również nie jest darmowe 🙂 

oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

Ale w temacie wyrzucenia do śmieci porady nie potrzebuję. Nadmienię tylko iż dziwne, że tak się temat zakończył. Bo myślałem, że wystarczy dodać jakąś opcje, q co do opłaty to temat jest prosty do ugadania no ale ja za Was myśleć nie będę. Miłej PRACY.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Wojtas-Thug Ta sprawa tylko pozornie wydaje się prosta, bo tak naprawdę nie wystarczy dodać "jakąś opcję", aby zwroty wykorzystanych już raz opakowań wracały do sprzedającego.

Przekazałam Twój pomysł do osób, które zajmują się wdrażaniem takich pomysłów - jeśli dostanę odpowiedź, to wrócę do Ciebie z informacją. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

Nie jestem biegły w tych sprawach więc wiem, że mój pomysł może spalić na panewce (już prawie spalił ;)) ale super, że poszło to dalej i będę wdzięczny za przekazanie informacji zwrotnej. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wojtas-Thug Nie, tu chodzi o pieniądze. Chcesz je wydać, to odeślij opakowanie. Nikt za Ciebie płacił nie będzie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Nie, tu chodzi o pieniądze . Nikt za Ciebie płacił nie będzie. 

Kupujący wybierając przesyłkę SMART! już zapłacił "z góry" za ewentualną przesyłkę zwrotną (głównie w cenie towaru).
O czyje więc pieniądze Ci chodzi ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Ty nie rozumiesz, że Smart nie służy odsyłaniu opakowań, nie rozumiesz, że wtedy kupujący straciłby "bezpłatny" zwrot towaru i nie rozumiesz, że nie każdy kupujący ma Smart i nie każdy sprzedawca Smart udostępnia. Nie rozumiesz i już nie zrozumiesz. 

Zapomniałeś też nagle, że zwrot Smartem to odstąpienie od umowy lub reklamacja. Teraz masz pole do popisu więc podziel włos na ośmioro i zrób wykład, jakie taki zwrot opakowania niesie skutki dla kupującego i czym mu to grozi. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
SMART! służy do tego ... do czego służy, a nie tylko i wyłącznie do tego do czego Ty chciałbyś żeby służył Kupującym i Sprzedającym.

Kupujący chcąc odesłać towar odsyła go z opakowaniem albo nie mając zamiaru odsyłać towaru ma możliwość (może - nie musi) odesłania samego opakowania.
Podałem przykład "z życia wzięty" dla zakupów i dostawy w ramach SMART! .
Z pewnością nie rozwiązuje to w pełni tematu poruszanego przez Autora wątku: np. gdy SMART!-a nie ma, ale gdy jest - można (chociaż nie ma obowiązku) go użyć . Allegro dąży do eliminowania z ofert innych form dostaw więc wierząc w powodzenie tych planów procentowy udział SMART!-a wzrośnie.

"Nie rozumiesz i już nie zrozumiesz. " ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Idź człowieku i nie zamęczaj mnie. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Zmęczenie ? - to prawdopodobnie skutki lekceważącego stosunku do innych.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

człowieku bardzo bym Cię prosił abyś już się nie udzielał w tym temacie, bo nie mam ochoty tak nisko schodzić.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Jeśli odeślesz opakowanie, stracisz możliwość odesłania tą metodą towaru. 

Kupujący nie odsyła towaru "luzem".
Jeżeli chce odesłać towar - to go pakuje.
Jeżeli rezygnuje z odesłania towaru - to nadal ma możliwość odesłania całej reszty.
Neutralnie dla Siebie, Sprzedawcy i środowiska - w porównaniu np. z przypadkiem gdy odsyła również towar.
Zwrot rzeczy nadających się do powtórnego wykorzystania niebędących towarem do Sprzedawcy zostawia mniejszy ślad węglowy (masa) niż np. zwrot towaru do Sprzedawcy np. w wyniku odstąpienia od Umowy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Taaaa. zapomniałeś dodać uopk, uopk, uopk. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Wojtas-Thug 
Kupując z przesyłką w ramach SMART! : już zapłaciłeś (głównie w cenie towaru) za jej ewentualny powrót. Sprzedawca z tego tytułu dodatkowych kosztów już nie poniesie.
Można wykorzystać ten fakt i odesłać np. wkład chłodzący czy opakowanie styropianowe nadające się do ponownego wykorzystania.
Alternatywnie: możesz jak dotychczas w SMART!: płacić z góry (w cenie towaru) za możliwość uzyskania ewentualnej etykiety zwrotnej (kodu zwrotu) bez dodatkowych opłat i ... wyrzucać do śmieci.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Wojtas-Thug
#8 Zapaleniec#

Wiem, że mogę to tak wykorzystać i chciałem z jednym sprzedawcą spróbować ale nie poszedł na to, bo jakby nie było zaznaczasz opcję "Zwróć zakup", a nie chodzi o zakup, a też nie wiem jak to później w systemie widnieje, bo też szczerze mówiąc ja będąc sprzedającym nie chciałbym aby w ten sposób tą opcję wykorzystywać, bo później to może na statystyki sprzedającego wejść. Nie wiem jak jest dokładnie, bo nie jestem sprzedający i nie wiem jak od tamtej strony to wygląda, więc żeby zachować ład i skład 🙂 taki pomysł mi wpadł.

oznacz moderatorów