anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot paczki będącej w paczkomacie

PrzemI1980
#1 Nowicjusz#

Kupiłem produkt, miał być dostarczony na 19 dzień miesiąca a dotarł do paczkomatu na 25 dzień, i w chwili obecnej nie jest mi już potrzebny. Paczka jest w paczkomacie.
Robiąc zwrot muszę najpierw odebrać paczkę z paczkomatu a dopiero zrobić zwrot?
Nie odbierać a wtedy przesyłka wróci do sprzedającego (była płatność przelewem)- czy jakieś konsekwencje wobec tego postępowania?
Czy da się inaczej?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli zakup był od osoby prywatnej to taki sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania go ,chyba że sam wyrazi na to zgodę . Możesz jednak złożyć reklamacje (niedotrzymanie terminu dostawy) imusi ja rozpatrzyć i uznać lub odrzucić . Najlepiej na początek spróbuj się z nim porozumieć.

oznacz moderatorów

PrzemI1980
#1 Nowicjusz#

Robiąc zwrot muszę najpierw odebrać paczkę z paczkomatu a dopiero zrobić zwrot?

Czy jest możliwość zrobienia zwrotu nie odbierając przesyłki i nie otwierając paczkomatu?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PrzemI1980 W pierwszej kolejności skontaktuj się ze sprzedającym, jak radzi @mwmonety. Jeśli porozumiecie się w tej sprawie i zgodzi się on na to, żebyś nie odbierał paczki, nie będzie problemu. 

Żeby zlecić zwrot, musisz najpierw odebrać przesyłkę. Jeśli kupiłeś u prywatnego sprzedawcy, nie musi się godzić na przyjęcie zwrotu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PrzemI1980 sprzedawca podał Ci czas dostarczenia czy wysyłki, bo czas dostawy jest przewidywany wylicza go allegro i nikt go nie zagwarantuje, zakup od firmy czy osoby prywatnej ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów