anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za uszkodzony przedmiot z licytacji dla WOŚP

mamutowiec96
#8 Zapaleniec#

Witam wszytskich serdecznie. Wylicytowałem 30 stycznia z aukcji na rzecz WOŚP pilarkę spalinową, która według opisu jest sprawna i mało używana. Kwota licytacji wyniosła nieco ponad 1000zł, kilka dni po otrzymaniu pilarki oddałem ją do serwisu. Pan zajmujący się przeglądem tej pilarki stwierdził że jest ona złożona z różnych podzespołów z innych pilarek i koszt jej naprawy będzie dosyć wysoki co i tak nie zagwarantuje jej długiego i poprawnego działania. Otworzyłem dyskusje z kupującym i czekam na odpowiedź. Proszę o pomoc i odpowiedź czy mam szansę odzyskać te pieniądze. Z góry dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Proponuje prowadzić dyskusję, tam sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź i tam masz pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

złóż reklamację w dyskusji z tytułu niezgodności towaru z umową, podaj co to za niezgodność i zażądaj zwrotu kasy jakby umowa była nieważna (wada fizyczna towaru)

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@mamutowiec96 poproś serwis o jakieś pismo stwierdzający stan pilarki.

oznacz moderatorów

mamutowiec96
#8 Zapaleniec#

Witam, tak właśnie będę chciał zrobić, ponieważ osoba która mi sprawdzała tę pilarkę pracuje w autoryzowanym serwisie. Dzięki za pomoc i dziękuję również wszystkim za rzetelne informacje. Z poważaniem R.O.

oznacz moderatorów

mamutowiec96
#8 Zapaleniec#

Po batalii ze sprzedawcą, który nie chce mi wierzyć że koszt przywrócenia pilarki do stanu oryginalnego wyniesie prawie równowartość wylicytowanej kwoty, odpuszczam i wysyłam mu jutro paczkę zwrotną, jeśli nic nie zrobi odnośnie zwrotu środków po tygodniu wystawię mu odpowiednią opinię na jego koncie. Czy według was allegro może odmówić zwrotu środków od WOŚP z jakichś konkretnych przyczyn. Z poważaniem R.O.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu nie robi tu Allegro tylko WOŚP.

oznacz moderatorów

mamutowiec96
#8 Zapaleniec#

Ale jeśli sprzedawca nie wystąpi o zwrot to oni sami nic z tym nie zrobią. Dobrze myślę ?. Z poważaniem R.O.

oznacz moderatorów