anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pieniędzy za zakup

BadoX16
#7 Wielbiciel#

Witam. Jakiś czas temu kupiłem towar na raty Payu ale musiałem go zwrócić. Dzisiaj klient odebrał zwracany towar i powiedział że pieniądze za towar musi zwrócić allegro. Ktoś się orientuję ile to mniej więcej trwa oraz czy pieniądze zostaną zwrócone na numer konta który podawałem podczas dokonywania zwrotu czy na numer konta z którego zostały mu przelane środki? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to był zakup ratalny i sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, trafi ona do banku, który udzielił Ci pożyczki. Musisz w takiej sytuacji skontaktować się z bankiem i rozwiązać umowę kredytową. Sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, jednak najpóźniej w ciągu 14 dni. Otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro o zwrocie wpłaty. Sam zwrot, jeśli już sprzedawca go zleci, trwa około 3 dni robocze.

oznacz moderatorów

BadoX16
#7 Wielbiciel#

A to sprzedawca musi zwrócić? Bo jak napisałem z pytaniem kiedy pieniądze zostaną zwrócone odpisał że pieniądze zwróci mi allegro a nie on. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupiłeś towar na raty od sprzedawcy i ten towar zwróciłeś? Jeśli tak, to sprzedawca zwraca wpłatę przez Allegro Finanse do banku. Ty żadnych pieniędzy nie otrzymujesz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@BadoX16  Kupiłeś na raty i zwróciłeś,  więc środki zwraca sprzedawca do Allegro, który przekazuje do banku a ty musisz rozwiązać umowę z bankiem.

oznacz moderatorów