anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot pieniedzy

Arek33_Ak
#8 Zapaleniec#

W dniu 17.11.2020 zwróciłem towar sprzedawcy kiedy mogę spodziewac sie zwrotu pieniędzy ?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

pulkownik66
#19 Nestor#

@Arek33_Ak  A pytałeś sprzedającego czy wysłał? Ma na to max 14 dni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Arek33_Ak sprzedawca ma do max 14 dni na zwrot kasy od momentu odstąpienia 🙂 Jak nie dostaniesz do końca miesiąca to rozpocznij dyskusje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Arek33_Ak
#8 Zapaleniec#

ok w takim razie poczekam 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Arek33_Ak Sprzedawca po otrzymaniu Twojej rezygnacji powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie - tak to określają przepisy. 14 dni to termin ostateczny. Może się wstrzymać ze zwrotem do chwili otrzymania zwracanego produktu. Gdy zleci zwrot wpłaty, otrzymasz stosowne powiadomienie e-mail od Allegro. Taki zwrot trwa około 3 dni robocze. Jeśli będziesz miał problem z odzyskaniem wpłaty, co zdarza się na Allegro stosunkowo często, rozpocznij spór https://allegro.pl/dyskusje/nowa Tam pracownik serwisu ponagli sprzedawcę.

oznacz moderatorów

Arek33_Ak
#8 Zapaleniec#

wysłałem email do sprzedawcy z zapytaniem o zwrot jak nie bedzie kontaktu bede wiedział co dalej .Dz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Arek33_Ak tak, ale nie wariuj 3 dni po odesłaniu paczki gdzie przesyłka idzie 2 dni a jak wkładałeś do paczkomatu to jeszcze dłużej, firma musi taki zwrot przyjąć, opisać, podrukować papiery, zrobić korekty itp. tym bardziej że mamy weekend i wiele firm nie pracuje 😞  graniczy termin to 14 a powiem Ci szczerze jak mam namolnego klienta to zwrot dostaje w ostatni dzień gdzie z reguły robię to w ciągu 1 - 2 dni od otrzymania paczki, także wyluzuj meliska i czekaj 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Arek33_Ak
#8 Zapaleniec#

spoko poczekam tylko pierwszy raz robiłem zwrot i nie wiem jak to dalej działa takze pozdrawiam i czekam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie. Jeżeli namolnemu klientowi sztucznie wydłużasz ten czas, łamiesz prawo 🙂

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kostas11  Właśnie się dowiedziałeś, że dostosowując się do prawa /14 dni/ po prostu łamiesz to prawo. Najlepiej wysyłaj 14 dni przed odesłaniem towaru, będziesz miesiąc do przodu.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pulkownik66 👍

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 broń boże 😉 dziwnym trafem jak mam takiego klienta to księgowa ma tydzień urlopu i nie ma kto zrobić korekty i przelewu, dobrze że w ustawie jest niezwłocznie nie później niż w 14 dni 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Urlop księgowej nie jest wytłumaczeniem zwłoki. A jeśli księgowa by umarła, to wcale byś nie oddał?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kostas11  Przecież każdy wie, że- Młode, piękne i uczciwe księgowe nie umierają przed dokonaniem zwrotów.🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 myślę że musiał bym poszukać nowej i zrobił bym to przed upływem 14 dni 🙂 dlatego ustawodawca dał do 14 dni na zwrot kasy 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 U nas w firmie jak księgowa chciała iść na tydzień urlopu raz na 5 lat, to wszystko było pozałatwiane z nawiązką, po nocach siedziała, i był ktoś na zastępstwo na te kilka dni, no ale to nie była allegrowa piaskownica i nikt nikomu łaski nie robił, zwłaszcza namolnym klientom.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Znaczy urlop odrobiła na zaś, nocami? To fajny ten urlop, taki nie za wypoczynkowy😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

ciekawe co na temat warunków pracy i częstotliwości urlopów powiedziałaby PIP 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

U nas było jak w rodzinie, tam się nikt nie skarżył, nikt nikogo pipami nie straszył. Każdy pracował i wiedział za co.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte  @Knowhere  @kostas11  Jakoś nie mogę w to uwierzyć- było jak w rodzinie🤣🤣🤣aaaaaaa!!!! padł system.

Czy to nie było w Erze kamienia?🤣

oznacz moderatorów