anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu bez konta allegro

Client:81677841
#7 Wielbiciel#

Kupiłem produkt nie używając przy tym konta allegro. Chcę go zwrócić, gdyż było to obuwie które okazało się byc za duże. Problem w tym, że na allegro wszędzie są opisane sposoby, jak zrobić to przez zakładkę kupione. Bez konta natomiast nie mam takiej możliwości. Zarejestrowałem się na allegro z adresu email, który podałem przy transakcji, lecz tam w zakładka kupione była pusta. Widziałem formularz pdf, który można wypełnić przy zwrocie, lecz czy mam go wydrukować i wysłać wraz z przesyłką, czy wypełnić elektronicznie i wysłać emailem do sprzedawcy? I czy sposób zwrotu ma znaczenie? (zamawiane przez inpost, czy może być zwrócone przez np. poczte).

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

Najlepiej skontaktuj się ze sprzedawcą, może ma opcję wymiany w cenie, poda Ci adres do zwrotu, powinneś dostać w pierwszym mailu w załaczniku takie oświadczenia.

Jak nie to:

Możesz sam napisać wzory są  w necie i razem z paczką odesłać na swój koszt, sprzedawaca odda Ci to co wpłaciłeś, jak zwrócisz nie ma znaczenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz obowiązku dokonywać zwrotu przez formularz Allegro.

Druga opcja to wysłanie sprzedającemu mailem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, czyli krótkiego pisma z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Najlepiej takie pismo włóż do pudełka z butami i odeślij sprzedawcy w ciągu 14 dni od odebrania paczki. Będzie miał obowiązek zwrócić za buty i za dostawę do Ciebie.

oznacz moderatorów

poscielee
#1 Nowicjusz#

Jestem sprzedawcą i nie widzę powodu oddawania komuś pieniędzy za zwrot jeśli nie jest to reklamacja a nie ma konta na allegro i nie może skorzystać z darmowego zwrotu. Oczywiście paczkę bym przyjął ale na pewno nie zapłacił bym za koszt wysłania tej paczki skoro buty są ok tylko rozmiar nie ten. Nie rozumiem gdzie ten obowiązek oddania za przesyłkę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@poscielee to doczytaj ustawę konsumencką 😄  przy zwrocie masz obowiązek oddać koszt wysyłki i towaru a kupujący odsyła na swój koszt 😉 

Art. 32. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w
terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od
umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym
koszty dostarczenia rzeczy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@poscielee  (w skrócie) jako firma jesteś zobowiązany przy zwrocie konsumenckim do zwrotu dla kupującego za towar + transport do niego. Te przepisy nie zaliczają się tylko do allegro ale do całego spektrum handlu.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:81677841  Jeżeli dobrze rozumiem to kupiłeś poza Allegro, czyli jak ? Ze strony sklepu ?

oznacz moderatorów