anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przedmiotów, które nie zostały dostarczone

ixxabelly
#8 Zapaleniec#

Witam, sprawa wyglada następująco:
06.01.23 zakupiłam produkty do paczkomatu od sprzedającego - pokazywało, że dotrą do 11.01.23, co mi było na rękę, bo w danym miejscu byłam tylko do 16.01.23. 

Minęła przewidywana data dostawy i nic, wiec napisałam, ze bardzo mi zależy na szybkiej wysyłce, gdyż potem tego po prostu nie ma kto odebrać. Dostałam przeprosiny ale nic sprawa się nie ruszyła. 

Przeczytalam na forum ze taka paczkę, która jeszcze nawet nie została wysłana przez sprzedawace można zwrócić przez „zwrot towaru”, wiec tak zrobiłam 21.01.23, licząc ze skoro do tej pory nie została wysłana przesyłka to jej nie wyśle i uzna już za „zwróconą”. W formularzu zwrotu jeszcze nie zaznaczyłam sposobu wysyłki paczki. 

Wczoraj 23.01.23 Przesyłka została wysłana do mnie przez sprzedawcę. Pokazuje, ze mam do 04.02.23 czas na odesłanie jej z powrotem. I TUTAJ POJAWIA SIĘ MOJE PYTANIE - czy wobec tego

1. mam zaznaczać w formularzu zwrotu sposób wysyłki (tam napisane jest, ze podadzą kod zwrotu, ale jak wspomniałam nie ma mnie w tym mieście i za bardzo nikogo tam nie mam żeby odebrał i wysłał)

2. faktycznie mam odebrać z paczkomatu i wsadzić jeszcze raz z kodem zwrotnym? czy może będzie się liczylo jako zwrot jak nie odbiorę paczki (bo nie mam możliwości), a ona wtedy po 48h wróci do nadawcy?  

Pomocy 😞 pozdrawiam 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli zrobiłaś zwrot przed wysłaniem to nie odbieraj, sprzedajacy nie wywiązał się z terminu dostawy. Wróci do niego a jak był zakup ze Smartem to zwrot jest darmowy. Nie pisze się do sprzedającego jak nie wywiązuje się z umowy sms ani dzwoni tylko otwiera dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa Sprzedający ma 14dni na zwrot środków od czasu odstąpienia od umowy zakupu(zwrot) i wówczas otwieraj dyskusję.

oznacz moderatorów

ixxabelly
#8 Zapaleniec#

i wszystko jasne, bardzo dziękuję za pomoc! 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ixxabelly sprzedawca otrzymał Twoją rezygnację więc nie powinien wysyłać , z czystym sumieniem możesz paczki nie odebrać .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria Chyba autor dopiero się przymierza do odstąpienia 🙂

mam zaznaczać w formularzu zwrotu sposób wysyłki

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 😁 cyt,, Przeczytalam na forum ze taka paczkę, która jeszcze nawet nie została wysłana przez sprzedawace można zwrócić przez „zwrot towaru”, wiec tak zrobiłam 21.01.23,,

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a potem pytania ? co ma zaznaczyć 😄 

W formularzu zwrotu jeszcze nie zaznaczyłam sposobu wysyłki paczki. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 noooo ...🤣 autor-ka wątku chyba się nieco pogubiła @ixxabelly jakżesz to w końcu było ??

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria chyba się nie dowiemy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ixxabelly
#8 Zapaleniec#

Jak tak teraz przeczytałam to faktycznie pomieszanie z poplątaniem się porobiło 😁

Na koncie widzę, ze zwrot jest normalnie zatwierdzony, mimo ze nie została zaznaczona przesyłka. Jest możliwość uzupełnienia tego kroku. Jak wspominałam - nie robiłam tego ze względu na moją nieobecność w danym mieście w najbliżej przyszłości, bo przecież będzie trzeba wpisać wygenerowany kod na paczkomacie 🤔 

Mam smarta, wiec obciążenia dodatkowymi kosztami za taki zwrot nie będzie. 

Zatem polecacie uzupełnić ten ostatni krok zwrotu jakim jest wybór sposobu wysyłki? No i uproszenie jakiegoś mieszkańca miasta o załatwienie sprawy w paczkomacie🤪 

Wybaczcie to zamieszanie, to mój pierwszy zwrot na allegro 😄 

oznacz moderatorów

ixxabelly
#8 Zapaleniec#

Aa, no i sposób wysyłki nie był wybrany ze względu na to, że tego produktu fizycznie nie miałam, nie był jeszcze nawet wysłany - także w tym wariactwie było trochę logiki, bo i jak bym miała to odesłać 😄 Dopiero później sprzedający wysłał produkt 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To wiemy że zwrot przed wysłaniem, sprzedajacy ma 14dni na zwrot środków a wg allegro jak nie wysłał to nawet 2dni, nie miał powodu wysyłania. Załóż dyskusję!!!

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@ixxabelly

Co do terminów dostawy to pewnie mówisz o sugerowanych przez allegro (te podaje allegro na bazie swoich wyliczeń i są sugerowane nie gwarantowane)
..jeśli chwiałabyś się powoływać na niewywiązanie z umowy to trzeba by to odnieść do tego co gwarantował sprzedawca


W sytuacji jeśli złożono odstąpienie od umowy to nie musisz odbierać ..ale sprzedawca może potracić Tobie ewentualne opłaty za nieodebranie przesyłki (niektórzy przewoźnicy naliczają opłaty za zwrot nieobranej paczki).


Najlepiej zadzwonić do sprzedawcy/ wysłać maila dopytać i po "ludzku" dogadać się 😉
Może odebranie i odesłanie będzie lepsza opcją (wybrać rodzaj przesyłki zwrotnej można także po złożeniu odstąpienia).

Co do wysłania paczki po zgłoszeniu odstąpienia to sprzedawcy mają różne procedury wysyłki i nie zawsze się wyłapie, nie zawsze można wstrzymać wysyłkę więc jak najbardziej zgodnie z prawem mógł nadać po odstąpieniu. Ostatecznie to czy wysłał świadomie wiedząc o odstąpieniu czy też nie mógł wstrzymać wysyłki mógłby rozstrzygnąć tylko sąd.

Oczywiście zakładam że kupiono od firmy (sprzedający prywatnie nie musi przyjąć odstąpienia od umowy i wtedy sprawa się komplikuje i warto byłoby się dogadać ze sprzedawcą)

Mam nadzieje że pomogłem

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ixxabelly mam zaznaczać w formularzu zwrotu sposób wysyłki 

Czyli nie zgłosiłaś jeszcze odstąpienia ???? Więc będzie to nie odebranie paczki 😞

A paczka jest w drodze ? to ja odbierz i wtedy dokonaj zwrotu, czas 14 dni będzie liczył się od momentu odebrania 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów