anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez allegro, w jaki sposób te środki zostaną mi zwrócone?

bea365
#2 Obserwator#

Dzień dobry. Kupiłem używaną część do motocykla. Otrzymałem paczkę, zapłaciłem przy odbiorze i okazało się, że część jest uszkodzona, czego nie było widać na zdjęciach z aukcji. Kontaktowałem się ze sprzedającym, który zgodził się na zwrot. Powiedział, że może zrobić zwrot przez allegro. W jaki sposób te środki zostaną mi zwrócone? Sprzedający nie ma przecież mojego numeru konta. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@bea365 No więc podaj mu ten numer kont. Jeśli robisz zwrot przez Allegro, w formularzu zwrotu wpisujesz swój numer konta.

oznacz moderatorów

bea365
#2 Obserwator#

Nie robię zwrotu przez allegro, ponieważ ten sprzedający "nie ustalił na swoim koncie warunków zwrotu". 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli to było pobranie, sprzedawca nie zwróci Ci wpłaty przez Allegro. Podaj mu numer konta do zwrotu bezpośredniego.

oznacz moderatorów

bea365
#2 Obserwator#

W rozmowie telefonicznej sprzedawca powiedział, że sprawdzi, czy może mi zwrócić środki przez allegro. Zajęło mu to 5 sekund i stwierdził, że ma taką możliwość. To wzbudziło moje podejrzenia, dlatego napisałem ten post. Obawiam się, że sprzedawca próbuje mnie oszukać, wyślę towar i nie otrzymam zwrotu. Czy w takiej sytuacji będę w stanie odzyskać pieniądze? Sprzedawca nie dodał nawet numeru przewozowego przesyłki, przez co na allegro nie widnieje jako odebrana.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupu. W przypadku gdyby kupujący nie zwrócił wpłaty, możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

bea365
#2 Obserwator#

sprzedający* 

Dziękuję za pomoc, w takim razie jutro odsyłam paczkę, dodaję numer konta i czekam na zwrot. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, sprzedający 🙂

oznacz moderatorów