anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru do Chin (towar niezgodny z opisem, wina sprzedającego)

Kricz2
#3 Debiutant#

Hej.

Zamówiłem maskownice do kabli z Chin

https://allegro.pl/oferta/1-picec-cable-management-box-czarny-9084016557?snapshot=MjAyMS0wMS0xNlQyMz...

ponieważ była to jedyna oferta z maskownicą większą niż 41cm, mianowicie na stronie produktu jasno jest napisane, że wymiary to 470 x 154 x 135 mm / 18,50 x 6,06 x 5,31 cala. Po otrzymaniu towaru okazało się, że było to po prostu kłamstwo i maskownica ma długość 40,5cm, a nie 47cm jak w opisie, przez co moja listwa antyprzepięciowa się zwyczajnie w niej nie mieści, co znaczy, że maskownica jest dla mnie bezużyteczna.

 

Wina jest typowo ze strony sprzedającego, otworzyłem z nim dyskusję, w której sprzedający bardzo biednie, za pomocą translatora próbuje mi wcisnąć, że wystąpił błąd pomiarowy i to normalne (XD) i oferuje mi jakieś śmieszne zniżki. Idealnie towar chciałbym po prostu odesłać niż zgodzić się na zniżkę 20zł za towar, który mnie kosztował 70zł, i którego do niczego nie użyję, ale widzę, że przesyłki do Chin to w tych gabarytach to wydatek rzędu 200-300zł (drugie XD).

 

A więc pytam się droga publiczności: Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi problemami odnośnie zwrotu towaru do Chin? Czy można zrobić to taniej? Bo nawet jeśli wina leży po stronie sprzedawcy i teoretycznie powinien zwrócić mi pieniądze nie tylko za towar, ale też za przesyłkę, to nie wiem czy chce mi się ryzykować prawie czterokrotność wartości towaru w przesyłce tylko po to żeby jakiś Chińczyk przez translator mi napisał, że mogę zapomnieć.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@Kricz2 odeślij na reklamacje i licz że Ci ją rozpatrzą pozytywnie, i oddadzą za odesłanie 😞 są problemy prawne z egzekwowaniem takich reklamacji, jedyne co to może allegro zagrozi i oddadzą Ci kasę bo odsyłanie jest kosztowne 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Kricz2 Niestety, wielokrotnie tutaj przerabiane. Kupno z Chin to ryzyko i ruletka. Jak tylko wystepuje jakiś problem - kiepsko. Tak - teoretycznie powinieneś odesłać a on zwrócic Ci równiez koszty odesłania...ale to kolejne ryzyko 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kricz2 To nie jest żaden zwrot bez podania przyczyny, tylko REKLAMACJA. Przy zasadnej reklamacji sprzedawca musi Ci towar wymienić lub po odesłaniu oddać wszystkie koszty, także koszt odesłania nawet do Chin. Kontynuuj Dyskusję, nie daj się namówić na żadne środki zastępcze. Odeślij towar i proś w Dyskusji o pomoc Allegro.

Jeżeli to nie przyniesie rozwiązania problemu, wystąp po odesłaniu o zwrot kosztów z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

POK na Allegro działa bardzo sprawnie, odzyskasz pieniądze, a sprzedawca poniesie konsekwencje.

oznacz moderatorów

Kricz2
#3 Debiutant#

Trochę mnie pocieszyłeś tym Programem Ochrony Kupujących, bo nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Istnieje i działa.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Kricz2 Pozwolę sobie nie zgodzić się z xyz96 w kwestii: 'nie daj się namówić na żadne środki zastępcze". Wytłumacz sprzedawcy jakie będą koszty tej operacji i że bardziej opłaca mu się zwrócić całą wpłatę. Na takie 'środki zastępcze' możesz się chyba zgodzić.

POK owszem działa, ale raczej bez odsyłania towaru do Chin nic nie odzyskasz. 

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@Kricz2 Przesyłka do 60cm i wadze do 350g kosztuje 20zł (PP).

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@akcesoria-net-pl Listem tego nie wyśle, bo nie przyjmą, chyba że płaskie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Pozwolę sobie nie zgodzić się z xyz96 w kwestii: 'nie daj się namówić na żadne środki zastępcze".

Standard i wyrywanie z kontekstu.

Przy zasadnej reklamacji sprzedawca musi Ci towar wymienić lub po odesłaniu oddać wszystkie koszty, także koszt odesłania nawet do Chin. Kontynuuj Dyskusję, nie daj się namówić na żadne środki zastępcze. Odeślij towar i proś w Dyskusji o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Ja doradzam dogadanie się ze sprzedawcą o zwrot wszystkich kosztów bez odsyłania. A Ty kolejny raz odeślij, odeślij. Nic Ci nie wyrwałem z tego kon... coś tam, cokolwiek to jest. To Twoje słowa.

Jeśli Twoja rada jest lepsza, to kłaniam się nisko. Niech odsyła.

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kricz2 Wyślij pocztą. Paczka priorytetowa do 1 kg to 60 zł, a do 2 kg - 72 złote. Idzie długo, ale dochodzi. Najwyżej jak poczta zgubi, to ona zapłaci odszkodowanie i na jedno Ci wyjdzie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kricz2 Zgadzam się z przedmówczynią co do reklamacji, to jedyne rozsądne wyjście, a że uznana reklamacja (można już z góry uznać za zasadną ze względu na niezgodność w stosunku do opisu ) składana z tytułu rękojmi mówi iż jest całkowicie na koszt sprzedawcy, gwaranta. Złóż oficjalne pismo reklamujące (najlepiej poprzez dyskusje) z tytułu rękojmi o charakterze innych właściwości przedmiotu zakupionego z tym opisanym i zażądaj jego wymiany na właściwą. Niech wyśle sobie kuriera po tą maskownice 😉 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kricz2
#3 Debiutant#

Update: Sprzedawca łamanym polskim zaproponował mi 35 zł zniżki, a Allegro dorzuciło się resztę pieniędzy żebym wyszedł na zero i nie musiał odsyłać. Napisali tylko, że mam złożyć sprawę do POK. 

Więc teoretycznie sprawa rozwiązana, muszę tylko jeszcze dopełnić formalności i czekać na to, że sprzedawca się wywiąże ze swojej części dealu.

Dziękuję wszystkim za pomoc i odpowiedzi! 😉

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Kricz2 No to zaraz Allegro dostanie po uszach od Naczelnego Demiurga 😂 🤣 😂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Pawek5
#8 Zapaleniec#

Mam podobny problem, zamówiłem klocki lego, dostałem podróbkę szalika Burberry, odesłałem szalik do Chińczyka, ale minął ponad miesiąc i nic. Złożyłem wniosek do programu ochrony kupujący w Allegro, ale tu też lipa. Chyba czas przenieść się na **piiip**a 😉

oznacz moderatorów

auto_sfera2000
#10 Popularyzator#

@Pawek5 "łożyłem wniosek do programu ochrony kupujący w Allegro, ale tu też lipa."

Bo nie wysłałeś potwierdzenia nadania paczki o które prosił cię moderator w twoim wątku. Zadałeś pytanie i nie czytasz odpowiedzi i się dziwisz, że ci nie oddają kasy 😉

oznacz moderatorów

Pawek5
#8 Zapaleniec#

Nieprawda -- wątek założyłem dopiero 4 dni temu. A stan dyskusji ze sprzedawcą sprawdzałem codziennie. Nigdy nie dostałem informacji, że mój wniosek umorzono. I co Ty na to?

oznacz moderatorów