anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru niezgodnego z opisem i wysyłka do Chin

piterson6
#7 Wielbiciel#

Wysłałem do sprzedającego towar który był niezgodny  z opisem. Wysyłka do Chin najtaniej z Pocztą Polską wynosi 50,30 zł plus koperta 3,90 . Kiedy sprzedający ma obowiązek zwrócenia kosztów za przesyłkę.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Przy uzasadnionej reklamacji sprzedawca może towar przede wszystkim wymienić, naprawić lub oddać całą wpłatę wraz z kosztami odesłania, jeśli nie ma możliwości naprawy lub wymiany. Przy naprawie lub wymianie także zwraca koszt odesłania. Na rozpatrzenie reklamacji sprzedawca ma 14 dni od daty otrzymania pisma reklamacyjnego. Zwrot wpłaty powinien nastąpić niezwłocznie, nie ma dokładnie określonego przepisami czasu.

Jeśli jednak odesłałeś wadliwy towar w ramach konsumenckiego odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni, sprzedawca nie zwraca kosztów odesłania, oddaje tylko środki za przedmiot i za przesyłkę do Ciebie. W tej sytuacji nie może towaru naprawiać lub wymieniać, tylko ma obowiązek oddać pieniądze.

 

oznacz moderatorów

piterson6
#7 Wielbiciel#

Towar został wysłany po 30 dniach dlatego że sprzedający miał wysłać towar zgodny z zakupem czekałem ale niestety musiałem zrezygnować ponieważ umówiłem się na termin 15 dni  Sprzedający nie dotrzymał umowy zrobiłem odstąpienie umowy. Otrzymałem zwrot zakupu ale niestety nie uwzględniłem wysyłki. Potem okazało sie że do Chin nie ma przesyłki za pobraniem.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli zrobiłeś odstąpienie od umowy, sprzedawca nie odda Ci kosztów odesłania towaru. Jeżeli jednak wcześniej odesłałeś towar w ramach reklamacji lub złożyłeś samo pismo reklamacyjne i uważasz, że należy Ci się zwrot kosztów odesłania, otwórz Dyskusję https://allegro.pl/dyskusje/nowa upomnij się o te koszty i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

piterson6
#7 Wielbiciel#

dzięki 

oznacz moderatorów