anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru pocztą polską a czas zwtotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
brolypl
#7 Wielbiciel#

Witam

Zrobiłem zwrot towaru przez allegro. Następnie pojechałem na pocztę i nadałem paczkę. Paczka następnego dnia od nadania trafiła do Wer Wrocław (z Wrocławia została nadana do mnie) i tam leży od 3 dni bez zmiany statusu. Jak to się ma do czasu zwrotu czyli 14dni? Czytałem komentarze że paczka potrafiła tam leżeć nawet 2 tygodnie... 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@brolypl  

Przecież jest weekend. Jutro powinna dotrzeć do adresata.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Paczka nadana 30.04.2021 piątek. Z placówki wyszła we wtorek. 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@brolypl  To coś faktycznie nie tak. Składaj reklamację jak napisał @_Likos_ 

Tutaj jest formularz on line :

https://ereklamacje.poczta-polska.pl/#/wniosek_reklamacyjny/customer_type

Jeśli chodzi o zwrot to liczy się data nadania.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@brolypl  pisz reklamacje na opóznienie. Powinna ruszyć

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

W formularzu reklamacji na opóźnienie jest opcja żądanie odszkodowania. Rozumiem że tutaj nie żądam nic a jeśli paczka zaginie to wtedy to zaznaczam? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@brolypl Do terminu 14 dni na zwrot liczy się data nadania. Nie ma znaczenia, jak długo paczka będzie w drodze i kiedy sprzedawca ją otrzyma.

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Czyli jeśli poczta przetrzyma ponad 14dni i dostarczy to co wtedy? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To nie ma znaczenia. LICZY SIĘ DATA NADANIA 🙂

Sprzedawca nie może odmówić uznania zwrotu, gdy paczkę NADAŁEŚ w terminie.

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Czyli mam rozumieć że paczka dotrze po 14dniach nie z mojej winy to odeślą na mój koszt? Jutro dzwonie na wer Wrocław 🤦‍:płeć_męska:

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zrobiłeś zwrot na Allegro i nadałeś paczkę do sprzedawcy? Jeśli tak, paczka nie wróci do Ciebie, tylko dotrze do sprzedawcy. Nikt nic Ci nie odeśle, sprzedawca musi oddać pieniądze.

oznacz moderatorów
brolypl
#7 Wielbiciel#

Tak. Zakup monitora przez allegro i zwrot przez allegro. To mój pierwszy zwrot i nie wiem jak to dokładnie działa. Rozumiem że od daty dostarczenia mam 14 dni na zwrot czyli wysyłkę i to kiedy paczka do nich dotrze nie ma już znaczenia? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@brolypl Dokładnie tak, jeśli zrobiłeś zwrot i odesłałeś paczkę w ciągu 14 dni, nie ma znaczenia, kiedy paczka dotrze do sprzedawcy. Twój zwrot jest skuteczny, sprzedawca po otrzymaniu paczki musi oddać pieniądze nawet wtedy, gdy ją otrzyma za miesiąc. Nigdzie nie musisz składać żadnych reklamacji.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Nigdzie nie musisz składać żadnych reklamacji.

Jasne. Kto by się tam przejmował jakimś sprzedawcą i zaginionym zwrotem jego towaru. Grunt żeby kasa się zgadzała 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Nad_Pilica
#12 Orędownik#

Paczka nadana 30.04 (piątek). Następnego dnia 1.05 (sobota i święto) trafia na WER. A z placówki poczty wyszła we wtorek (4.05). Się kupy to nie trzyma wcale.

oznacz moderatorów