anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przed wysyłką

MAMY ROZWIĄZANIE!
TheDzemik
#7 Wielbiciel#

Witam,

Pytam odnośnie zwrotu towaru. Ostatnio przytrafiła mi się sytuacja, że przez pomyłkę zakupiłem produkt i po chwili chciałem go zwrócić. Robiłem to pierwszy raz i chciałem dokonać zwrotu bez podania przyczyny zgodnie z prawami konsumenta. W KC jest napisane, że jeśli sprzedający jeszcze nie wysłał przesyłki to jeżeli kupujący zdąży ze zwrotem to sprzedający po prostu tego produktu nie wysyła. Przy procedurze zwrotu za pośrednictwem allegro zakłada się w ogóle taki scenariusz? Bo u mnie w trakcie dokonywania zwrotu cała procedura wyglądała tak jakby taki scenariusz nie był w ogóle uwzględniony, jakby zakładano z góry, że ja już te paczkę mam i muszę ją wysłać z powrotem.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro jest dostępny formularz Zwrotu, za pomocą którego można wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy, a potem odesłać towar, ale można też wysłać za pomocą tego formularza samo oświadczenie, jeśli towar jeszcze nie został wysłany, ale został już opłacony. Po otrzymaniu informacji, sprzedawca nie wysyła już towaru i zwraca wpłatę. Oczywiście można odstąpić od umowy jeszcze przed wysyłką, a nawet przed zapłatą.

Metoda Zwrotu przez Allegro nie jest jedyną metodą, można wysłać oświadczenie o rezygnacji normalnie, mailem albo listem.

oznacz moderatorów
TheDzemik
#7 Wielbiciel#

Jest gdzieś szerzej to opisane żebym mógł się podszkolić?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mrtiuro
#7 Wielbiciel#

Ale po co mam wybierać opcję wysyłki zwrotnej skoro towaru nie wysłał jeszcze sprzedawca. Gdzie znajdziemy zatem scenariusz, o którym pisze Dzemik?

Kupione, zapłacone, nie wysłane - w tym momencie chcę odstąpić od umowy. Jeśli jest taki scenariusz na Allegro uprzejma prośba o screena, bo nie umiem tego niestety znaleźć. 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@mrtiuro Odstąpienie od umowy przez formularz Allegro nie jest obowiązkowe, można też odstąpić zwyczajnie, wysyłając sprzedawcy mailem rezygnację zaraz po zakupie, czyli przed wysyłką i przed odebraniem towaru. Jeśli koniecznie chcesz przez Allegro, to od pewnego czasu jest w niektórych przypadkach dostępna ta metoda; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX

Jeśli jej nie ma, wysyłaj rezygnację mailem. Odstąpienie przez formularz Allegro i odstąpienie wysłane mailem są tak samo ważne.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Najprościej napisz do sprzedającego przez centrum wiadomości i rozwiąż problem. Jeżeli się nie zgodzi to wtedy napiszesz i wyślesz maila odstąpienia od umowy sprzedaży -kupna.

oznacz moderatorów
Ado-a1
#2 Obserwator#

Rezygnacja z tabletu

oznacz moderatorów