anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

AnnSliw
#8 Zapaleniec#

Witam kupilem przedmiot ale zrezygnowalem z niego zanim zostal wyslany.Dalem powod nie pasuje mi oraz podalem dane do zwrotu pieniedzy ale teraz wyskoczylo mi ze mam odeslac przedmiot co teraz zrobic? Bo on nawet nie zostal nawet wyslany.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AnnSliw zdecydowałeś się na zwrot to teraz odeślij . Trzeba było skontaktować się ze sprzedawcą i ustalić sposób rezygnacji z zakupu . 

oznacz moderatorów

AnnSliw
#8 Zapaleniec#

Co mam ustalac jak od piatku nic sie nie odzywal.A ze nie ma opcji anulowania to wybralem opcje z listy i z automatu wyskoczylo ze mam odeslac towar 😉 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AnnSliw Nic nie musisz robić skoro zrezygnowałeś przed wysyłka, sprzedający powinien zwrócić CI środki jak nie doszło do wysyłki w ciągu 2 dni, wg Allegro ale wg prawa ma na to 14 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz do Allegro dlaczego nie ma opcji anuluj, coraz częściej tu o tym piszą XYZ

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
dlaczego nie ma opcji anuluj

Z opcji ANULUJ mogą skorzystać tylko konsumenci i tylko w ściśle określonych przypadkach (zanim sprzedawca przyjmie ofertę kupna i przystąpi do realizacji zamówienia - nie ma to nic wspólnego z wysyłką, która jest najczęściej ostatnim etapem realizacji).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AnnSliw
#8 Zapaleniec#

Okej dzieki za odpowiedz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@AnnSliw Zrobiłeś zwrot przez zakładkę "Moje zakupy" to wystarczy.😁

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Zrobiłeś zwrot przez zakładkę "Moje zakupy" to wystarczy

Zrobi zwrot - jak odeśle rzecz (sprzedawca też zrobi zwrot pieniędzy  - jak je odeśle, a nie tylko jak zadeklaruje taką chęć).
Na razie kupujący złożył oświadczenie o odstąpieniu - nałożył więc na siebie obowiązek zwrotu (odesłania) rzeczy.

Art.  34. 
1. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz przedsiębiorcy lub przekazać ją osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze rzecz.
*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@A3dam, skorzystanie z konkretnej funkcji na Allegro ("zwróć produkt" przed jego otrzymaniem), jest tożsame z czynnością odstąpienia od umowy.

Wynika to m.in. z art. 60 KC:

"Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, wola osoby dokonującej czynności prawnej może być wyrażona przez każde zachowanie się tej osoby, które ujawnia jej wolę w sposób dostateczny, w tym również przez ujawnienie tej woli w postaci elektronicznej (oświadczenie woli)". 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Dziękuję, że potwierdziłaś (co napisałem powyżej) iż "skorzystanie z konkretnej funkcji na Allegro ("zwróć produkt" przed jego otrzymaniem), jest tożsame z czynnością odstąpienia od umowy.
Należy jednak zauważyć (i przekazywać pełną informację Kupującym), że odstąpienie od Umowy wiąże się m.in. z spoczywającym na konsumencie obowiązkiem zwrotu (odesłania) rzeczy na mocy cytowanego powyżej Art. 34. p.1 Ustawy o Prawach Konsumenta.

W mojej ocenie należy również poinformować Kupujących, że sprzedawca ma prawo wstrzymać się ze zwrotem środków do chwili otrzymania rzeczy z powrotem (Art. 32 UoPK - zachęcam do zapoznania się).

Z powyższego również wynika, że aby mieć pewność otrzymania zwrotu środków od sprzedającego należy mu rzecz odesłać (w przeciwnym przypadku sprzedawca nie nie będzie mógł tej rzeczy otrzymać "z powrotem" - tak jak jest to wprost określone w Ustawie)

Rozumiem, że polityka informacyjna korporacji nie jest zbieżna z interesem Konsumentów - ale najwyższy czas ją zmienić.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AnnSliw
#8 Zapaleniec#

Co mam zwracac jak jej nawet nie dostalem? XD Powinna byc mozliwosc rezygnacji z zakupu za nim zostanie wyslana.A tak musialem wybrac cos z listy powodow ze chce zrezygnowac. Kochane Allegro 😉

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AnnSliw 
Powinna byc mozliwosc rezygnacji z zakupu za nim zostanie wyslana.

Jest możliwość rezygnacji zanim sprzedawca przyjmie ofertę kupna i rozpocznie realizację zamówienia.
Należy jednak pamiętać, że wysyłka jest najczęściej ostatnim (kończącym) etapem realizacji, a przepisy mówią o rezygnacji przed rozpoczęciem pierwszego etapu.
Taką możliwością jest ANULOWANIE zamówienia.

Jeżeli opcja ANULUJ nie jest już dostępna - to może oznaczać, że sprzedawca przyjął już ofertę kupna i nie ma możliwości rezygnacji "bez zobowiązań". Wypełnienie formularza ZWROTu na Allegro wiąże się z obowiązkiem odesłania rzeczy.

Co mam zwracac jak jej nawet nie dostalem?
Warto chwilę zastanowić się zamiast bezrefleksyjnie klikając - składać oświadczenia woli.
Od zawsze powtarzam, że wypełnianie formularza ZWROT-u  (w takiej postaci w jakiej funkcjonuje obecnie) na Allegro przed otrzymaniem przesyłki - to ryzyko komplikacji i proszenie się o kłopoty.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów