anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro nie staje po stronie uczciwych kupujących

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

To całe Allegro protekt to wielka ściema !!! W moim przypadku wygrałam licytację muliny, miała być Nowa. Sprzedawca przysłał mi śmierdząca stęchlizną muline w dodatku większość napoczęta lub w połowie już użyta. Założyłam dyskusje, gdzie sprzedawca nie przyjmuję reklamacji i zwrotu zapewniając że jest Nowa. Oczywiście mimo przedstawionych dowodów że sprzedawca wysłał śmieci zamiast Nowego towaru, allegro protect zaproponowało rekompensatę w wysokości 100 zł i zatrzymaniu towaru czyli tej śmierdzącej muliny ( nie wiem na co mi ona, skoro nie mogę jej użyć bo okropnie śmierdzi) allegro zasłaniając się że sprzedawca odrzucił reklamację nie może nic zrobić i odsyła mnie do sądu. Serio !! Jestem mega wkurzona że allegro nie potrafi zrobić porządku z oszustami i nie staje po stronie uczciwych kupujących. 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mamulinka89 A jak staje po stronie nieuczciwych kupujących to wtedy jest w porządku?

Daj link do tej licytacji > ile zapłaciłaś za wygraną?

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

Zawszę robiłam zakupy na Allegro bo wydawało mi się że tu mnie nikt nie oszuka, a jeśli nawet to mogę liczyć na pomoc ze strony allegro. No to mi pomogli... Śmiechu warta ta ich pomoc, kupujący zostaje ze stratą kasy i śmierdzącym towarem 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie kupuj na allegro lokalnie

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

Od dziś nie zamierzam wcale robić zakupów na allegro a na allegro lokalnym pierwszy raz zrobiłam zakup i jak widać nie udany 😞 ale zawiodłam się mega na allegro i ich rozwiązywaniu problemu. Dla nich liczy się tylko to że sprzedawca odrzuca reklamację, mimo iż udowodnieniłam że wysłany towar to zwykłe śmieci 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Mamulinka89 "Dla nich liczy się tylko to że sprzedawca odrzuca reklamację, mimo iż udowodnieniłam że wysłany towar to zwykłe śmieci "

Allegro nie może zmusić sprzedawcy do zmiany decyzji reklamacyjnej, bo byłoby to łamanie prawa.

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Witaj, @Mamulinka89.

Od pewnego czasu u pracowników Allegro widać zmianę w podejściu do rozpatrywania wniosków o rekompensatę z Allegro Protect. Dawniej proponowali odszkodowanie w kwocie zakupu lub wnioskowanej przez poszkodowanego nabywcę. Ostatnio coraz częściej żądają udania się do rzeczoznawcy i dostarczenia im ekspertyzy z wyceną naprawy towaru. Następnie proponują, żeby nabywca przesłał te pieniądze sprzedawcy (Tak jest, sprzedawcy!), który miałby za nie naprawić swój towar. To brzmi jak absurd, ale oni naprawdę tak robią: https://www.wykop.pl/link/6972903/comment/114094493/#comment-114094493 

Ta nowa polityka razem z powtarzającymi się skargami na trwające miesiącami wstrzymywanie środków zgromadzonych w AF układa się w pewien logiczny ciąg, a o skutkach tych działań pewnie niedługo usłyszymy. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mamulinka89 skoro masz rację i jesteś tego pewna to udaj się do sądu ciężko żeby allegro bawiło się w sąd słowo przeciwko słowu 🙂 Sprzedawca ma prawo odrzucić reklamację a Ty nie musisz się z tym godzić, spór rozstrzyga sąd !

A tak na marginesie to się kupujący nauczyli walczyć w dyskusji co jak widać nie zawsze jest dobrym posunięciem, a jak byś odesłał to na reklamację sprzedawcy, poczekał 14 dni i rozpoczął dyskusję że nie masz towaru ani pieniędzy, odszkodowanie byś dostał 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nawet w przypadku noeodebrania paczki gdzie widac to po trackingu listu przewozowego? Cos watpie

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

Sprzedający nie chce podać adresu do zwrotu towaru, na allegro lokalnym nie pokazuje adresy do zwrotu. To jak niby miałam czy mam odesłać towar🙈 Więcej lataniny po tych sądach niż te 214 zł jest warte.. chociaż w dalszym ciągu twierdzę że allegro i ich pomoc to śmiech na sali i wielka ściema. Ważne że im się kasa zgadza a kupujących mają gdzieś 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  To jak to jest? Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, czy nie? 😉

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay A skąd wiesz, że @Mamulinka89 napisała prawdę > znamy tylko jedną srtonę medalu > nie wiadomo jaka jest druga? > a może ta śmierdząca mulina to ściema?

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 nie widzę powodu dla którego miałaby ściemniać, jakby dostała towar zgodny z opisem to nie chciałaby go odsyłać na reklamację. Poza tym, skoro allegro się reklamuje, że gwarantuje bezpieczne zakupy to niech zwraca hajs, jeśli zaproponowali 100 zł to uznali, że kupująca mówi prawdę 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay To nie zawsze jest prawdą, że kupujący odsyła reklamację > czasami po po prostu coś się nie podoba kupującemu i chce sie pozbyc towaru > a skoro prywatny sprzedający nie przyjmuje zwrotu > to wymyśla powód do reklamacji > "śmierdzi" > wiem, że może mieć rację > ale nie wiemy tego na pewno > raczej Allegro miało powód do deczji o przyznaniu zwrotu 100 zł.

Nie zawsze musi być tak, że kupujący ma racje i jego wykjaśnienia są prawdziwen> 50% ściemnia > aby tylko wyrwać kasę > niestety taka jest prawda

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

juz widze jak allegro pisze prosze o przyslanie muliny do powachania a potem na podstawie badania organoleptycznego mozemy oddac 100zl 😄 

oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

Serio?! Myślisz że 214 zł jest warte użerania się z nieuczciwym sprzedawcą?? Do tego jego argumenty czemu nie chce przyjąć towaru to jest jakaś farsa... Ba sprzedawca nawet zażucił mi że przekobinowałam licytację 🤣🤣 i że ogólnie za tanio zapłaciłam bo powinnam około 1000 zł, mimo że licytacja zaczynała się od 200 zł a ja wygrałam 201 zł bo nikt więcej nie licytował. Sprzedawca to zwykły cwaniak i dobrze wiedział co wysyła za towar i że to kupa smrodu nadająca się do utylizacji.. jak by był uczciwy przyjąć by towar bez problemu, tym bardziej że podobno jest tak bardzo na nim stratny 🤦 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie musi przyjmować bo nie jest firmą tak mówi prawo polskie, inaczej na rynku odsprzedaży towarów używanych doszloby do przegięć pt każdy by zwracał po 50x 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mamulinka89 @Ziolko39 Każdy wniosek rozpatrujemy indywidualnie, ale w tym konkretnym przypadku sprzedający odrzucił reklamację, do czego miał zresztą prawo. Tak, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, dlatego biorąc pod uwagę okoliczności tej sytuacji i odrzuconą reklamację, zaproponowaliśmy 100 zł rekompensaty i towar, który zostaje do dyspozycji kupującej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mamulinka89
#8 Zapaleniec#

Do jakiej dyspozycji??? Chciała by Pani haftować śmierdząca muliną??? Co mi po zostawieniu towaru jak ja go i tak nie jestem w stanie wykorzystać  w żaden sposób, dlatego  nie chce  ten towar bo on nadaje się tylko na śmietnik!! Cały czas piszę sprzedawcy o zwrocie towaru a on piszę tylko że jest Nowy i nie przyjmuje zwrotu. Na swoją logikę jak towar był by Nowy to nie było by tej dyskusji... Sprzedawca wysłał śmieci i napisał że nie przyjmuje zwrotu  a wy allegro umywacie ręce od całej sprawy! Taka to wasza pomoc 

oznacz moderatorów