anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Pay

White_Dove_
#12 Orędownik#

Zastanawia mnie opcja Allegro Pay, robiąc zakupy nie zawsze mam możliwość Allegro Pay (konkretnie sklep z hydrauliką)

Moim zdaniem opcja Allegro Pay jest nie dopracowana. Podejrzewam że sprzedawca przy wystawianiu produktu musi ohaczyć  Allegro Pay. Zdecydowanie to uciązliwe jak się ma kilkaset czy może więcej produktów.

Na miejscu kupującego muszę produkty nie objete Allegro Pay kupować w oddzielnym koszyku, generuje to dodatkowe koszty i śmieci (kolejne opakowanie).

Nie mozna by zrobic by sprzedający akceptował lub nie Allegro Pay, przy akceptacji wszystkie produkty są objęte tym programem.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

konto zamknięte
Nie dotyczy

@White_Dove_ sprzedawca nic nie musi odhaczać ani akceptować. Pretensje skieruj raczej do Allegro, to ich system płatności i sprzedawca nie ma na to żadnego wpływu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Dostępność Allegro Pay nie zależy od sprzedawcy, nie we wszystkich ofertach ta opcja płatności jest dostępna, zależy to od Allegro.

Zobacz tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/kiedy-nie-skorzystasz-z-allegro-pay-MMWO6jr04Sg

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Dla mnie to pop...y pomysł, u jednego sprzedawcy który ma tylko jedną kategorię niektóre rzeczy mogę kupić z Allegro Pay a niektóre nie . Jak ma się to do regulaminu który mi podałeś w linku?

Z Allegro Pay nie skorzystasz również:

  • w ofertach, w których przesyłka elektroniczna jest jednym z dostępnych sposobów dostawy
  • jeśli wybierzesz dostawę elektroniczną, płatność za pobraniem lub kupisz ubezpieczenie
  • jeśli sprzedający nie aktywuje usługi Przelewy24.

Jeżeli w swoim koszyku masz choć jedną ofertę, dla której zakupy z Allegro Pay nie są dostępne – usuń ją lub odznacz. W ten sposób za pozostałe przedmioty zapłacisz z Allegro Pay.

Czegoś nie kumam..... sprzedający nie ma wpływu na to jak sprzedaje?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Sprzedający ma wpływ na to, co sprzedaje, ale dostępność Allegro Pay jest uzależniona od kategorii i kilku innych czynników. Sprzedający nie może tego zmienić.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A co tu tłumaczyć? Masz wyżej powody, jednym jest;

jeśli sprzedający nie aktywuje usługi Przelewy24.

Może nie aktywował.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

A mam zupełnie inną odpowiedź

Przykro mi, że w danych ofertach nie może Pan skorzystać z limitu w ramach usługi Allegro Pay, ale to, czy wybrane oferty mają taką możliwość płatności, jest zależne od tego, czy Sprzedający spełnił warunki usługi.

Jeśli oferty danego Sprzedającego nie mają oznaczenia 'Pay", oznacza to, że nie spełnił on wymaganych warunków.

 

Czyli miałem rację... to sprzedający ponosi odpowiedzialność... jak tak dalej bedzie szło to nie bedę miał u kogo kupowac

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Nie masz racji, sprzedający nie ma na to wpływu, poza kilkoma warunkami podanymi wyżej w podlinkowanym artykule. Odpowiedź Allegro dotyczyła tych warunków. W tym przypadku chodzi zapewne o brak aktywacji Przelewy24.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Ta sprawa nie dawała mi spokoju i dotarłem do rozwiązania. Skontaktowałem się z sprzedawcą i się okazało że on w sumie nie ma na to wpływu po za tym że ma mieć aktywne przelewy24

§ 3. Oferty objęte usługą Allegro Pay

  1. Płatność za pomocą Allegro Pay jest dostępna dla Zakupów obejmujących Towary pochodzące z Ofert publikowanych na Allegro, których wartość wraz z kosztami dostawy mieści się w przedziale od 30 (trzydzieści) zł do 4.200 (cztery tysiące dwieście) zł.

I tu jest ciekawostka, miła pani z allegro telefonicznie mi wyjasniła że jeśli nawet nie ma znaczka Allegro Pay to wystarczy dokonać zakupu u jednego sprzedawcy ma minimum 30zł i wtedy jest możliwośc skorzystania z Allegro Pay.

A co do przelewów24 nie zrozumiałeś do końca. Jeśli u jednego sprzedawcy część towaru ma opcję Allegro Pay to musi mieć aktywną usługę i problem leży gdzie indziej.

 

oznacz moderatorów