anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czym jest przesyłka polecona?

misztik
#8 Zapaleniec#

Powiedzcie allegro przesyłka polecona to zwykły list  jest czy jak. Proszę wyjaśnijcie mi to..

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

xyz96
#21 Demiurg#

Polecony.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@misztik   Na pewno spóźnione życzenia świąteczne 😂

A na poważnie:  zrób rachunek sumienia  czy wszystkie nalezności wobec serwisu opłaciłeś bo może to być przedsądowe wezwanie zapłaty.

Ale  Allegro niedawno rozsyłało upominki i życzenia dla piszących tu na Gadane.  Może  dla ciebie też  wylosowali?

Po prostu odbierz to sie dowiesz.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@br. ja miałem ekonomiczny kartonik z Allegro Gadane, kurier nawet nie pytał czy ja to ja 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@misztik  jest to przesyłka polecona ekonomiczna (bez priorytetu) oferowana przez pocztę we współpracy z allegro. Tak po prawdzie to jest forma przesyłki firmowej e-commerce, która umozliwia wysyłanie niewielkich przedmiotów nie tylko w kopertach, ale również w małych opakowaniach tekturowych (szczegółową wielkość należałoby sprawdzić w regulaminie usługi)

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

superczytanie
#9 Pomysłodawca#

Do tej pory nikt nie odpowiedział poprawnie więc ja spróbuję. To jest list polecony, który Poczta Polska deklaruje dostarczyć od 4 do 6 dni roboczych od momentu nadania.

Jednak niedawno Poczta Polska ogłosiła, że listy i paczki polecone mogą być pozostawiane bez potwierdzenia odbioru w skrzynkach lub "innych" bezpiecznych miejscach. Powód: pandemia.

Mieliśmy już przypadki gdy listonosze wyrzucali takie listy w krzaki bo im się nie chciało dostarczać. Na szczęście w kilku przypadkach udało nam się uzyskać  odszkodowanie a w dwóch listonosze (pewnie postraszeni przez Pocztę) chodzili po domach i pytali ile mają oddać za przesyłkę, która nie dotarła.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@superczytanie A nie działa jakiś pin czy nr który otrzymuje odbiorca i musi podać przy odbiorze? Słyszałem, ze gdzieś coś takiego jest

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

superczytanie
#9 Pomysłodawca#

Nie w tej usłudze. To jest zwykły polecony. Normalnie przychodzi listonosz i składasz podpis ale obecnie Poczta traktuje to jako zwykły list, listonosz zostawia w skrzynce albo pod drzwiami.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@superczytanie  nie przesadzaj, ja wysyłam w ten sposób spore przedmioty, które po pierwsze nie mieszczą się w skrzynce i gwarantuję Ci, że nikt ich nie zostawia pod drzwiami, bo sa wartościowe.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Też nie narzekam. Idzie dłuuugo, ale skutecznie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg  dokładnie, jak ktoś chce ekspress niech płaci za kuriera, chociaż zdarzały mi się sytuacje, że kurier nie dawał rady, a poczta dostarczyła 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

misztik
#8 Zapaleniec#

Czyli mam rozumieć że ta przesyłka trafi do skrzynki o taką mi chodzi, nie bardzo mam czas czekać na dostarczenie i nie wiem kto z państwa napisał odpowiedz poprawną..

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@misztik trafi do skrzynki jak się do niej zmieści i jeśli doręczyciel będzie chciał ją tam zostawić, bo nie ma takiego obowiązku. Oczywiście jeśli nie zostawi jej w skrzynce, a Ciebie jako adresata nie będzie w domu, to będziesz miał awizo do odbioru na swojej poczcie. Może to rozjaśni sytuację 🙂 z pewnością nie musisz siedzieć w domu i czekać na dostarczenie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

misztik
#8 Zapaleniec#

Ok rozumiem to ma być mąka rzecz dziéki za odpowiedz

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@superczytanie  nazywanie tej przesyłki listem to jednak nie do końca prawda, to jest przesyłka firmowa polecona, tak się to w praktyce nazywa.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

To nie jest list, ani list polecony.

To jest usługa niepowszechna, w odróżnieniu od powyższych, przesyłka firmowa komercyjna.

Przewidywany czas realizacji usługi:
1) dwa dni robocze licząc od dnia następnego po dniu nadania przesyłki (z wyłączeniem sobót) – w obszarze miejscowym,
2) cztery dni robocze licząc od dnia następnego po dniu nadania przesyłki (z wyłączeniem sobót) – w obszarze zamiejscowym.

oznacz moderatorów

misztik
#8 Zapaleniec#

Jak to rozumieć jedni podają tak inni tak pan swoje mam mętlik to list polecony zwykły czy zwykły ekonomiczny jaki..

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@misztik  Zawsze taki marudny jesteś ? 

Jest to coś na kształt listu ekonomicznego rejestrowanego. Ma numer nadania, można toto śledzić w internecie.

Na przyszłość zamawiaj taką dostawą którą znasz i która nie spowoduje mętliku w Twojej głowie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@misztik jak zwał tak zwał, to jest przesyłka polecona firmowa, z nr nadania i ubezpieczeniem. Nie musisz się martwić, bo nie zginie jak list. Spokojnie czekaj i tyle 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dokładnie jak napisał akcesoria-net-pl

Przesyłka jest polecona, rejestrowana - masz nr przesyłki.

Tylko w śledzeniu nie masz całej trasy - tylko punkt nadania i odbioru.

Ubezpieczona, rejestrowana.

To nie jest list polecony, zwykły, ekonomiczny itp.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów