anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czym jest przesyłka polecona?

misztik
#9 Pomysłodawca#

Powiedzcie allegro przesyłka polecona to zwykły list  jest czy jak. Proszę wyjaśnijcie mi to..

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

br.
#21 Demiurg#

@misztik  Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe, ale  skoro przesyłki nie dostałeś, listonosz jej nie zostawił (w krzakach, pod drzwiami, w skrzynce), to została ostatnia możliwość, że jest to przesyłka z potwierdzeniem odbioru. Dostałeś tylko  karteczkę - awizo.

A to już wygląda groźnie, nie  wiem tylko skąd wiesz że to od  allegro, ale chyba jakoś się dowiedziałeś.

Więc idziesz na pocztę z dowodem os.  i odbierasz przesyłkę.  Życzenia świąteczne to już nie są, prezent też nie, jest to  najpewniej wezwanie zapłaty.

oznacz moderatorów

misztik
#9 Pomysłodawca#

Jakie wezwanie zapłatyjwś li nic nie sprzedaje a jak sprzedaje odrazu reguluje co trzebza nigdy opłat nie odkładam na potem, ja pytałem o rodzaj przesyłki jaka to jest przesyłka nie pisz e polecona czy ekonomiczna. I przez takie odpowiedzi mozna mylnie odebrać odpowiedzi pytasz o jedno a odpowiedz cxzałkiem inna..

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@misztik  Nie rozumiesz odpowiedzi bo masz mizerne pojęcie o rodzajach przesyłek. Tłumaczymy Ci, że jest to przesyłka zarazem polecona jak i ekonomiczna.

Pytanie czy jest polecona czy ekonomiczna po prostu nie ma sensu 😊

Przesyłki dzielimy na zwykłe i polecone. Jedna nie ma numeru nadania, druga ma.

Kolejny podział to ekonomiczne i priorytetowe, jedna idzie do odbiorcy długo, druga krócej.

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@misztik  Masz rację że  wszystkie  rachunki regulujesz, ale  jeśli chodzi o  twoją przesyłkę to chyba  nie nas się  powinieneś pytać, tylko doręczyciela.

 Ale  chyba  chodzi o to że piszesz wypracowanie szkolne, no i musisz opisać różne rodzaje przesyłek. Trzeba  było tak od razu, na pewno byśmy pomogli.  Więc tak z grubsza to są  pocztowe, kurierskie,  przez posłańca,  gołębiem,  elektroniczne (email).

Na pewno jeszcze inne  to już koledzy dopiszą.

 

oznacz moderatorów