anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart - Allegro zachęca do wykupienia smart a potem dolicza za przesyłkę

ajfel1977
#7 Wielbiciel#

Allegro robi w konia kupujących, zachęca do wykupienia smart a potem dolicza za przesyłkę!!!

Jedna ściema!!!

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

@ajfel1977 Nieprawda.Smartem objęte są towary z ikoną Sart które musi udostępnić sprzedający.

oznacz moderatorów

ajfel1977
#7 Wielbiciel#

Wiem co pisze, wybrałem sprzedającego z ikoną "smart" i tak mi doliczyło przesyłkę!!!!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ajfel1977 to podaj numer aukcji i jaki sposób wysyłki wybrałeś.

Pamietaj zakupy musza byc min za 40PLN i NIE wszystkie sposoby dostawy na aukcji musza byc smart

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ajfel1977
#7 Wielbiciel#

A proszę bardzo: 9443354577 pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy od ilości zakupów. Jak mało to nie warto.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@ajfel1977 w ofercie 9443354577 nikt niczego jeszcze nie kupił, trudno mi się więc odnieść. Z pewnością ta oferta jest Smart! i w przypadku wyboru opcji "kurier Pocztex" nie zapłacisz za dostawę - o ile oczywiście jesteś posiadaczem Smarta.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@ajfel1977 a zakup za 40zł czy poniżej tej kwoty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ajfel1977 Sądzę że coś pominąłeś.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wielu kupujących się na to nacina. Masz Smart, a potem okazuje się, że mało kiedy można z niego korzystać. Myślę, że niedługo popularność Smart zacznie spadać. 

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

E tam mało kiedy:

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@xyz96 zgadzam się z Tobą odnośnie spadku popularności smart, coraz więcej jest postów odnośnie niezadowolenia ze zwrotów na koszt sprzedawcy, i skomplikowania cenników, te elementy mogą spowodować tendencję spadkową.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TATLOK  Spadku a ile ludzi ma dzisiaj Smarta? Wzrost czy spadek?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@TATLOK @xyz96 @kytorr @LEW433

90% sprzedaży mam w smarcie- 15% więcej od poprzedniego roku, to raczej nie jest spadek.

Propaganda Allegro w smart idzie pełną parą. Tylko świeżaki ze smartem się czasem gubią.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ten cały Smart to moim zdaniem jedna wielka ściema. Ludziom się wydaje, że mają darmowe dostawy, choć płacą za sam Smart, a realne koszty wysyłki i tak są dodatkowo ukryte w cenie towaru ze względu na coraz wyższe prowizje, prowizje od prowizji i prowizje od wysyłki bez Smart. Allegro do Smarta nie dokłada z własnej kieszeni. Za wszystko płacą kupujący.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 jakie dokładnie to ma znaczenie, kto płaci za Smart? Istotna jest tylko odpowiedź na jedno pytanie (chociaż inne dla każdego):

  • dla kupujących: czy dzięki Smartowi płacę mniej za zakupy?
  • dla sprzedających: czy dzięki Smartowi zarabiam więcej?

Nie znam z autopsji perspektywy sprzedawcy. Ale jako aktywny kupujący mogę powiedzieć, że w 95% przypadków na Allegro rzeczywiście płacę mniej (a wierz mi, że to zawsze sprawdzam). Zazwyczaj ceny na Allegro są po prostu niższe, a nawet jeżeli są wyższe, to oszczędność na Smarcie jest większa. Przykład z wczoraj (nie będę podawał szczegółów, żeby nie było, że kogoś reklamuję): kwas chlebowy wileński. Na Allegro 19,13 zł za litr, w sklepie sprzedającego (łatwym do znalezienia na podstawie loginu) 17,39 zł za litr. Problem w tym, że w sklepie przesyłka kosztuje 12,99 zł, a na Allegro mam ją za darmo. Łatwo policzyć, że - patrząc czysto finansowo - w sklepie opłaca mi się kupić co najmniej 8 litrów (tyle mi nie potrzeba). Dodatkowo na Allegro mam też ochronę transakcji, de facto gwarancję szybkiej wysyłki (w sklepie też to deklarują, ale nie mam żadnej pewności, że deklaracja zostanie dotrzymana), w razie czego darmowy zwrot itp. Wybór jest prosty.

Nie mówię już nawet o zniechęcających do poszukiwania poza Allegro sytuacjach, gdy a) ceny w sklepie są wyższe, b) asortyment w sklepie jest uboższy, c) sklep jest totalnie nieprzejrzysty, rodem z lat 90., d) sklep nie istnieje, pomimo loginu nawiązującego do adresu sklepu - natykam się na stronę providera albo w najlepszym razie grafikę "under construction".

Oczywiście, że w Allegro są opłaty i prowizje od sprzedaży. Ale każdy sprzedawca wie, że poza Allegro też są opłaty i prowizje. Chwała tym, którym udaje się stworzyć taki sklep, na którym zarabiają więcej niż w Allegro - oczywiście, że to możliwe. Ale to niewielki odsetek wszystkich sklepów: albo takich, które stworzyły sobie niszę i mają stałe grono polecających klientów, albo takich, które przez długie lata pracowały na swoją markę i wydały na to fortunę. No i warto pamiętać, że najczęściej nawet takie sklepy zazwyczaj uważają obecność na Allegro za coś oczywistego i niepodlegającego dyskusji...

A przede wszystkim (może powinienem od tego zacząć): Allegro nie konkuruje ze sklepami internetowymi. Allegro wspólnie ze sklepami internetowymi konkuruje z handlem offline, z Biedronką, Lidlem, Carrefourem, galeriami handlowymi. W naszym wspólnym interesie jest zachęcenie do kupowania online tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie robią (a jest ich mnóstwo). Moim zdaniem Smart to doskonałe narzędzie, aby ten cel osiągnąć, z korzyścią dla wszystkich 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@LEW433 Sprawdziłem u siebie, zdecydowana większość to zakupy bez smarta, więcej było wówczas gdy dawali "koronawirusową" darmową opcję, wobec czego spadek. Sam zwrost ilości członków bez przełożenia na sprzedaż mnie nie interesuje.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ajfel1977Na tym smarcie to cierpią wszyscy oprócz pomysłodawcy .każdy kto kupuje i sprzedaje poniżej 40 zł na tym traci .kupujący nie ma smarta i płaci całą kwotę dostawy a sprzedawca dokłada do wysyłki i jeszcze płaci od tego prowizję .paranoja.

oznacz moderatorów

PanJozef48
#8 Zapaleniec#

Zapewne kupiłeś towar za mniej niż 40 zł i przesyłka została doliczona. 

oznacz moderatorów