anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa niewygodne oceny kupujących

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłem pewien produkt, wysyłka miała być do 3 dni . Po tygodniu braku informacji dlaczego zakup się przedłuża otworzyłem dyskusje i zarządzałem zwrotu pieniędzy. Nagle sprzedający się odezwał i wysłał paczkę czyli dostałem po ponad tygodniu ( gdzie czas realizacji był do 3 dni roboczych ). Numer paczki był utworzony wcześniej czyli sprzedający nie miał danego towaru. Oceny ogólnie dałem 5 ale sprzedającego nie polecam ze względu na nie wywiązywanie się z 3 dni wysyłki, gdzie takich komentarzy ma pełno . Po kilku dniach allegro usunęło komentarz ze względu na krzywdzący dla sprzedającego bez żadnego zapytania jak przebiegła transakcja . Czyli zakłamują sobie super sprzedawców. Można jakoś się odwołać od tego by komentarz wrócił ?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

LEW433
#21 Demiurg#

@TUTALIN Coś Mi tu nie pasuje, Allegro nie usuwa takich komentarzy, usuwa jak naruszają regulamin albo obrażają.🤔 Następne pytanie czy ten termin był w ofercie czy wyliczony przez system Allegro?

oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

Dostawa w 4 dni robocze, towar wysłany przez sprzedawce dopiero 4 dnia roboczego wieczorem. Komentarz "przedłużającą się wysyłka , upominanie sie o zapłacony towar , brak informacji o opóźnieniach"  zgodnosc przedmiotu z opisem -5, czas realizacji -2 gwaizdki . Dostalem informacje że został usunięty bo jest krzywdzący

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TUTALIN, w zakupionej ofercie czas dostawy metodą Allegro Paczkomaty InPost to 4 dni robocze. Zakupu dokonałeś 8 lipca (piątek), a przesyłkę nadano 12 lipca (wtorek). 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

Proszę nie wypisywać głupot na moja nie korzyść.

Paczka zarejestrowana na mój numer pojawiła się dopiero  13.07.2022 tj środa o godz 18:07 i to po prośbie o zwrot pięniedzy i dopiery wtedy zostałą wysłąna od nadawcy (nagle o 18 towar sie znalazł ?))

Kupiona 8 lipca o godz .9:30  więc też jest cały dzień na wysyłke lub jakas informacje

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TUTALIN, list przewozowy znajdziesz tutajData nadania: 12.07.2022, 09:43.

 
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

dla klienta bardziej sie liczy kiedy przesyłka jest faktycznie nadana a nie kiedy ktoś wygeneruje sobie numer. Czyli idać tym tokiem to sprzedawca nada numer paczce, wydrukuje etykiete i wyśle za miesiac i też jest wszystko dobrze ? 32 godziny jednka robią róznice. Oceny dajemy też na tle innych sprzedawców więc czemu takie praktyki mają być na równi z firmami które bardziej  oto dbają

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mr_oma 
Data nadania: 12.07.2022, 09:43

Przygotowanie (wygenerowanie) etykiety adresowej nie jest nadaniem przesyłki !!


@TUTALIN 
Daj link do oferty.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

to  jak jest sens skalowania ocen, gdzie jeden sprzedawca się stara i wysyła w ciagu 24 h a inny wieczorem 4 dnia roboczego ?  wg waszej logiki należy im sie ta sama ocena i usuwacie niewygodny komentarz   "przedłużającą się wysyłka , upominanie sie o zapłacony towar , brak informacji o opóźnieniach"

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TUTALIN Jeśli sprzedawca oferuje wysyłkę w ciągu 4 dni a ty klikając KUP TERAZ zgadzasz się na te warunki to wybacz ale Twoje pretensje są nieuzasadnione. 
Najwidoczniej sprzedawca ma jakieś powody aby nadawać w ciągu 4 dni a nie 24 godzin. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TUTALIN 13.07 to nadal mieści się w terminie podanym w ofercie - 4 dni robocze. 

oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

teoretycznie tak , ale skoro zamawiasz w piątek rano a do środy wieczora nie masz informacji co z twoją przesyłka to nie jest to do końca profesjonalne zachowanie . Na tle innych sprzedawców gdzie kilka lat nie miałem takich problemów to nie jest uczciwe by za czas realizacji mieć dobra ocenę. Jaki wtedy jest sens skalowania tych ocen ?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TUTALIN Teoretycznie tak - nadal jednak wszystko jest zgodne z tym co znajdowało się w ofercie więc w czym problem? Jeśli oczekujesz szybkiej wysyłki to należny szukać ofert z szybką wysyłką. 

oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

dalej nie rozumiesz ? chodzi o usuniecie komentarza gdzie było to napisane . Dostawa w 4 dni dni robocze a wysłanie dopiero 4 dnia roboczego wieczorem przez sprzedawce to jest jednak różnica.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TUTALIN Sprzedający deklarują czas NADANIA, nie czas dostawy. Czasem Allegro swoimi dziwnymi algorytmami wylicza PRZEWIDYWANE terminy dostawy i umieszcza je w aukcjach widoczne w kolorze zielonym - sprzedający nie maja na to wpływu. 

oznacz moderatorów

TUTALIN
#8 Zapaleniec#

no ok ale na koniec 4 dnia z wysyłka to czas sie wydłuża do 5-6 dni i jest to czas do 4 dni więc dlaczego kupujący nie maja prawa informować się jak postępuje dana firma ? Po to chyba są komentarze i oceny a klient sam wybierze. Pisałem ,że jest to pierwszy przypadek od iluś lat ,pierwszy raz zamawiałem w tej firmie, z innymi nie miałem problemu więc dlaczego nie informować o tym innych użytkowników?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@TUTALIN Ale o czym informować? O tym, że sprzedawca wysłał paczkę zgodnie ze swoją deklaracją i zgodnie z tym co się zaakceptowało klikając KUP TERAZ?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@TUTALIN na Allegro sprzedawcy wysyłający swoje przesyłki jak najszybciej są już teraz promowani na różne sposoby (stosownymi oznaczeniami, punktami w Jakości sprzedaży, które wpływają na kolejność ofert na listach itp.). Natomiast niektórzy z różnych przyczyn rezygnują z tych promocji i wolą wysyłać przesyłki w swoim tempie. I to też jest OK, dopóki stosowna informacja znajduje się w ich ofertach. W tym wypadku taka informacja tam się znajdowała, dlatego nie widzimy podstaw, aby pozwolić na dodatkowe ukaranie takiego sprzedawcy, który dotrzymał przecież wskazanego terminu wysyłki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@TUTALIN 

Wysyłka nastąpiła 13.07. To był trzeci (a nie czwarty) dzień roboczy po zakupie.
Jeżeli sprzedawca deklarował wysyłkę w terminie "do 4 dni roboczych" to zmieścił się w trzech.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Dawniej to człowiek się cieszył że paczkę otrzymał i towar był w środku a nie cegła. To była adrenalina takie zakupy na allegro, wielu tęskni za tymi czasami.

oznacz moderatorów