anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
raf0l
#8 Zapaleniec#

Witam. Jeśli zakup został anulowany, sprzedający poinformował mnie o zwrocie pieniędzy to czy powinienem dostać jakąś informację o tym że środki pieniężne zostaną zwrócone, oprócz tego że zakup został anulowany? Bo nie dostałem takiego potwierdzenia. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli faktycznie sprzedawca zlecił zwrot wpłaty, powinieneś otrzymać maila od Allegro z taką informacją. Jeżeli nie otrzymałeś, to sprzedawca nie zwrócił.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli sprzedawca zwrócił kasę to dostaniesz maila od Allegro i nastąpi zwrot na twoje konto.

oznacz moderatorów
raf0l
#8 Zapaleniec#

A jak długo czeka się na tą informację. Podobno zwrot był rano niezwłocznie po anulowaniu zamówienia.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro nie jest w oddawaniu tak szybkie jak wymaga od innych zwykle to nie trwa jednak długo.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@raf0l Ok3 dni jak faktycznie zwrócił.

oznacz moderatorów
raf0l
#8 Zapaleniec#

OK. 3 dni w porządku. Martwi mnie co innego że nie dostałem powiadomienia o zwrocie pieniędzy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@raf0l Jeśli nie było powiadomienia, to nie zwrócił.  Na powiadomienie nie czeka się 3 dni, ktoś wyżej wprowadza Cię b błąd, powiadomienie przychodzi zaraz po zleceniu zwrotu. Jeśli nie było powiadomienia, upomnij się u sprzedającego o zwrot wpłaty tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Zaraz otrzymasz powiadomienie 🙂

oznacz moderatorów
raf0l
#8 Zapaleniec#

OK. Dziękuję

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Nie wprowadzaj w błąd, maila nie otrzymuje się zaraz po zleceniu zwrotu. Mail zostanie wysłany dopiero po zrealizowaniu zwrotu przez Allegro Finanse i tak pomiędzy zleceniem zwrotu przez sprzedawcę, a wykonaniem go przez Allegro Finanse może minąć nawet 8h. Dopiero od tego momentu liczony jest czas do 3dni.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@TATLOK Było tu już przedstawiane 150 wersji tego zagadnienia, ile trwa taki zwrot, kiedy jest wysyłany mail i czy trzy dni liczy się od chwili zlecenia zwrotu przez sprzedawcę, czy od wysłania maila od Allegro, czy to trzy dni, czy trzy dni robocze itp. Z moich doświadczeń wynika, że mail od Allegro przychodzi zaraz po zleceniu zwrotu przez sprzedającego. Wskaż zapis w regulaminie, który precyzuje tę kwestię.

oznacz moderatorów
raf0l
#8 Zapaleniec#

Ja dostałem po 24h od zwrotu (dostałem zdjęcie zrobionego już zwrotu)

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Do regulaminów może każdy zajrzeć, są ogólnie dostępne, ale nie wszystko zostało w nich doprecyzowane, dlatego zaglądają tu i pytają ludzi bardziej doświadczonych.  Jeśli chodzi o mnie to na Allegro sprzedaję kilkanaście lat, a tylko w ciągu ostatniego miesiąca wykonałem 8 zwrotów środków kupującym, i wypowiadam się tylko na podstawie swojego doświadczenia, no ale cóż ja tam wiem. Pozdrawiam. Świat gadane jest cudowne dzięki Tobie 🙂

oznacz moderatorów
Client:65188800
#2 Obserwator#

Moja anulacje sprzedawca zignorował i wyslal paczke bo stwierdzil ze dostal przelew ,ale logiczne jest chyba ze skoro anulowalam po zakupie to musiałam wczesniej zapłacić 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

raf0l TAK , JEŚLI SPRZEDAJĄCY ZLECI ZWROT ŚRODKÓW OTRZYMASZ WIADOMOŚĆ SYSTEMOWĄ ,, SPRZEDAJĄCY -- TU NICK -- ZWRÓCIŁ TWOJĄ WPŁATĘ ,,.

oznacz moderatorów
raf0l
#8 Zapaleniec#

OK. Dziękuję za pomoc. Dostałem zrzut ekranu z faktycznie zrobionym zwrotem to allegro zwlekało z powiadomieniem i już je otrzymałem.

oznacz moderatorów