anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędna liczba sztuk w opisie produktu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:26961606
#8 Zapaleniec#

Sprawa dotyczy sprzedawcy skarpet do garnituru. W opisie produktu widnieje informacja, że jest to zestaw, 2 sztuki. Po zakupie przyszła do mnie tylko jedna para skarpet.

Sprzedawca zapytany przeze mnie, dlaczego wprowadza klientów w błąd tłumaczy, iż takiej specyfikacji wymaga od niego allegro. Jest to wątpliwe tłumaczenie, gdyż pozostali sprzedawcy skarpet w informacji o zestawie piszą "brak", liczba sztuk: 1. 

Czy taki opis jest zgodny z polityką allegro? Gdzie ewentualnie można takie działanie zgłosić w ramach allegro?

https://allegro.pl/oferta/bordowe-skarpetki-meskie-do-garnituru-dlugie-43-47-9790610778?snapshot=MjA...

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
mwmonety
#21 Demiurg#

Według mnie mylny opis sprzedawcy ,jeśli pisze zestaw 2 sztuk to w przypadku skarpet których nikt nie sprzedaje pojedynczo tylko parami to powinien ci wysłać dwie pary takich skarpet. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mwmonety tak , ale w opisie są 2 SZTUKI , a nie 2 pary .

oznacz moderatorów
Client:26961606
#8 Zapaleniec#

czyli skarpety nazywamy zestawem?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:26961606 @mdrogeria Obydwie racje się bronią 🙂

1. 2 sztuki - można tak opisać i wtedy jest to para - sprzedawca ma rację

2. Nikt ( abo prawie nikt) nie sprzedaje skarpet na sztuki, tylko na pary - wtedy racja po Twojej stronie....

No cóż - paragraf 22 - musicie się dogadać...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:26961606
#8 Zapaleniec#

To nie jest rozwiązanie. Według mnie takie podejście sprzedawcy to absurd. Czy allegro w jakikolwiek sposób może zainterweniować w ogłoszenie sprzedawcy? gdzie można coś takiego zgłosić w ramach allegro?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

szczerze, nigdy nie założyłbym, że kupuję na tej aukcji 2 pary skarpet. Według mnie opis i cena dotyczy 1 pary skarpet. Jeśli faktycznie transakcja dotyczyłaby więcej niż jednej pary, to taka informacja powinna być zawarta w treści oferty/aukcji.

Ja zawsze staram się w opisie doprecyzować, czyli piszę wyraźnie, że cena dotyczy 1 sztuki, albo cena dotyczy kompletu. Niestety to nie zawsze się da tak dokładnie ubrać słowami, bo w branży motoryzacyjnej różnie można interpretować komplet, parę, czy sztukę 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:26961606
#8 Zapaleniec#

zestaw: tak

liczba sztuk w zestawie: 2 sztuki 

Czyli 1 parę skarpet nazywasz zestawem?

1 sztuka skarpet to 1 para. Nikt nie sprzedaje pojedynczo skarpet.

Idąc tym tokiem myślenia spodnie to też zestaw. 2 sztuki, na obie nogi.

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:26961606 Opis oferty nie powinien wprowadzać w błąd ani budzić żadnych wątpliwości co do liczby oferowanych w ramach zakupu przedmiotów. Nieprawidłowości możesz zgłosić, korzystając z linku "Zgłoś naruszenie zasad".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Typowy allegrowy problem 🙂 Dwie sztuki, dwie pary, a może jedna sztuka to para, a może para to dwie sztuki, a może para to para, a kto ma rację, a kto kogo oszukuje 🙂 Najlepiej to iść do zwykłego sklepu, kupić skarpety widząc, co się kupuje i zapomnieć o problemach. W zwykłym nawet taniej będzie 🙂

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nawet dzieci wiedzą, że para skarpetek to 2 sztuki. Jeżeli ktoś nazywa dwie skarpetki zestawem, to chyba muszą to być 2 różne skarpetki. Zestaw kolekcjonerski. 😂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte 

Trzeba jeszcze dobrać do nich zestaw butów. Też najlepiej kolekcjonerski- na dwie lewe nogi 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów