anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędna wygrana licytacja

Client:49991786
#7 Wielbiciel#

Witam, wygrałem licytacje na Allegro, jednak nie chcę płacić za wygrany przedmiot. Co mam zrobić ? Czy sprzedawcą po jakimś czasie bez wpłaty coś mi zrobi ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:49991786  Jak wygrałeś licytację i nie chcesz zapłacić, to napisz do sprzedającego może wyśle ci za darmo.

oznacz moderatorów

Bytom_Trade
#10 Popularyzator#

Z jakiego powodu nie chcesz płacić za przedmiot? Przecież wygrałeś a licytowałeś z głową. Prawda?

oznacz moderatorów

Client:49991786
#7 Wielbiciel#

Tak, licytowałem z głową, ale dopiero teraz zauważyłem kilka rzeczy w opisie, przez które chce zrezygnować z zakupu.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

Nic ci nie zrobi i nic ci nie grozi z tego powodu. Dobrze by było poinformować sprzedawcę że nie doczytałeś wszystkiego i rezygnujesz

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49991786 Jeśli to licytacja firmy-sklepu, masz prawo odstąpić od umowy i nie płacić. Wystarczy wysłać mailem swoją rezygnację z zakupu.

Jeżeli to licytacja osoby prywatnej, masz obowiązek zapłaty, ale do tego sprzedawca może Cię zmusić sądownie. Do sądu raczej nie pójdzie. 

Jeśli to licytacja na Allegro Lokalnie, nie musisz płacić. Tam, zgodnie z regulaminem, transakcja nieopłacona w ciągu 5 dni zostaje uznana za niebyłą, a umowa kupna jest rozwiązywana. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. 

oznacz moderatorów