anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędnie zakupiony towar, a prowizja allegro

Abpast
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

 

Sprawa ma się tak, przez przypadek zamówiłem 50x lenor 5litrów, ale nie zauważyłem, że szefowa już w piątek złożyła zamówienie na to samo u kogoś innego. Wszystko zostało opłacone, zwrot i kontakt ze sprzedającym jest i teraz pytanie, czy allegro przy zwrocie odda sprzedającemu prowizję za transakcję która nastąpiła w wyniku mojego błędu?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Abpast  jeżeli anulujesz zakup allegro powinno automatycznie zwrócić prowizję sprzedawcy. W innym przypadku wyślij odstąpienie od umowy. Możliwe że allegro wyśle zapytanie do Ciebie czy faktycznie odstąpiłeś od zakupu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Abpast To nie ma znaczenia, jeśli prawidłowo odstąpiłeś od umowy, zwrot prowizji to sprawa między sprzedawcą a Allegro. Sprzedawca nie ma prawa obciążać Cię kosztami prowizji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Abpast jak dokonasz zwrotu przez allegro lub anulowania, to sprzedawca dostanie bez problemu zwrot prowizji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A czy to była transakcja b2b? 

Zwrot jest w ogóle możliwy 

 

oznacz moderatorów

Abpast
#7 Wielbiciel#

Tak, B2B. Opłacone, nie ogarnąłem po prostu, że już kupione.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

A druga cześć mojego pytania? : )

Masz prawo odstąpić od umowy? Nie zawsze jest to możliwe przecież.

 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Abpast sprzedający w tej ofercie nie ma informacji, że nie przyjmuje zwrotów od przedsiębiorców i wnioskuję po Twoim pierwszym wpisie, że już się z nim kontaktowałeś i wyjaśniłeś sprawę. Sprzedający otrzyma rabat transakcyjny (zwrot prowizji).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów