anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo niska cena, zakup i prośba o anulowanie zakupu od sprzedającego.

MAMY ROZWIĄZANIE!
pigmeyAN
#7 Wielbiciel#
Dzień dobry.
Kupiłem buty za niewiarygodne 49zł, ale ostatnie sztuki, więc pomyślałem, że pewnie niesamowita wyprzedaż i w końcu też do mnie uśmiechnęło się szczęście (chociaż kto robi taką wyprzedaż butów wartych 1700zł). Kupiłem rozmiar 45 i 46, dla pewności że któryś będzie pasował.
Sprzedający prosi o anulowanie zakupu, bo to podobno błąd po black friday i allegro i tak to usunie (więc czemu sami tego nie zrobią, tylko proszą, żebym ja anulował?). Czy mam jakiekolwiek szanse na to, że dostanę towar (bez angażowania sądu)?
Pozdrawiam
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Halfrunt
#18 Luminarz#

Bez sądu się nie obejdzie. Tak w niektórych przypadkach i promocjach sprzedawca nie może sam zamknąć lub zmienić oferty. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@pigmeyAN Jest znaczna różnica w cenie, sprzedawca się pomylił i może powolać się na art. 84 § 1 i 2 KC.

Dziwię się, że kupiłeś te buty. Znając ich realną cenę nie przyszło ci do głowy, że to mogą być podróbki albo towar kradziony? Taka byłaby moja pierwsza myśl, a nie że szczęście się do mnie uśmiechnęlo.

 

oznacz moderatorów
pigmeyAN
#7 Wielbiciel#

Była godzina chwilę po 6 rano, poszedłem spać gdzieś koło 3, bo zwierzęta nam chorują.
Nie wiem, czego się spodziewałem, bo zbyt piękne, aby było prawdziwe. Jak szajs, to zwrot towaru i pieniędzy, jak szczęście to szczęście. 
Pytanie zadałem w zasadzie z ciekawości, bo i tak anuluję zakup

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli jest rażąca różnica w cenie a tak tu wygląda, sprzedający może nie wysłać, możesz iść do sądu ale czy warto.🤔

oznacz moderatorów
estaw1
#8 Zapaleniec#

@pigmeyAN Została zawarta prawnie wiążąca umowa i sprzedający nie ma prawa wymagać od Ciebie żadnego anulowania, a Ty masz prawo domagać się dostawy, także sądownie. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w nim o pomoc Allegro. jeżeli Allegro Ci nie pomoże, zamknij spór jako nierozwiązany po 14 dniach i wystaw sprzedawcy negatywny komentarz, co ujemnie wpłynie na jego statystyki sprzedaży, więc może w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@estaw1 Opierasz się tylko na Ustawie Konsumenckiej, nie zapominaj że jest jeszcze Kodeks Cywilny. Na gadane było wiele wątków na ten temat i Allegro wyjątkowo stało po stronie sprzedawcy.

 

oznacz moderatorów
estaw1
#8 Zapaleniec#

@Agent051 Nie ma znaczenia, po której stronie wypowie się Allegro. Ma znaczenie, po której stronie wypowie się sąd. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@estaw1 Sąd wypowie się w zgodzie z KC. Uzna prawo sprzedawcy do pomyłki.

oznacz moderatorów
Soro_pl
#9 Pomysłodawca#

I to ma być rada?...chyba ludzką rzeczą jest się pomylić. A Pan kupujący buty i przemęczony jakby tak sam się pomylił i sam coś wystawił za bezcen? Czasem trzeba się postawić po drugiej stronie a nie od razy negatywy, które mogą zaważyć na dochodzie całej rodziny..no masakra

oznacz moderatorów