anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Black Friday

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

Coś szybko allegro zaczęło z tymi promocjami, ale widzę, że Black Friday też będzie jak się patrzy: https://allegro.pl/strefaokazji/black-friday. Tylko mam nadzieję, że te oferty jeszcze potanieją, żeby było jak w USA, po amerykańsku, na bogato 😆 No chyba, że to już wszystko. Wiecie coś więcej?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Ja wiem jedno, nie należy dać się zwieść tym pozornym "okazjom" 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 dobra rada, kupujący powinni z niej skorzystać 🙂

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 czemu pozornym? To jakiś przekręt?

W sumie na stronie piszą: Wybierając model dla siebie, warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Przed dokonaniem zakupu wystarczy porównać cenę danego sprzętu w konkretnym sklepie z innymi mającymi w swojej ofercie taki sam model.

Trochę mi się oczy zaświeciły do tych laptopów właśnie 😉 Bo planuję zmienić.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Promocje to głównie zawyżenie ceny, po tym zaznaczenie że jest x procent niżej cena, najczęściej stara cena. Na Allegro jest to codzienność

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BigAndHappy mam nadzieję, że ten blask z oczu nie oślepił cię zbytnio i zauważyłeś, że większość tych laptopów jest w przedsprzedaży😁Wysyłka 31 grudnia, nawet pod choinkę sobie nie kupisz🎄

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Ten poza przedsprzedażą

Apple MacBook Pro 13 Retina A1708 i5 8GB 256GB SSD

W necie aktualnie chodzi po 4599, a tutaj promocja z 5999, na 4999 więc no, długo szukać nie trzeba

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

@konto zamknięte 💔

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@BigAndHappy takie okazje prędzej czy później łamią serce🙂, ale chyba lepiej żeby łamały przed kliknięciem KUPUJĘ I PŁACĘ😎

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BigAndHappy  od dawna wiadomo, że okazje nie są okazjami 😉 - oczywiście zależnie od prowadzonej przez Allegro akcji.

Sprzedający ma możliwość zgłoszenia swojej oferty do Strefy Okazji (czyli Hity i inne), gdzie może sam podać "cenę rynkową" oraz cenę "po promocji" - czyli cenę po promocji zostawia bez zmian, a cenę rynkową podaje 40% wyższą, dzięki czemu ma promocję z przekreśloną ceną coś około 30% - cena się nie zmieniła. Tutaj jest cały haczyk w okazjach. Najlepszym przykładem, jaki ostatnio widziałem to okularki z Ali~ po 14 dolarów, na Allegro za 150zł, przekreślone z 220zł 😉

Inaczej jest w przypadku, kiedy prowadzone są akcje typu Smart Week, co teraz będzie, czy programy 0,5% prowizji, gdzie Allegro ma pełne statystyki sprzedaży wszystkich produktów i sugerują narzucony rabat, gdzie sprzedajemy głównie bez marży, żeby podbić popularność i oceny produktu, potem przywrócić cenę, co przyciąga później więcej klientów.

oznacz moderatorów

BigAndHappy
#9 Pomysłodawca#

@DarkStoorM Dzięki że wyjaśniłeś. Ja to nie jestem jakiś bardzo świadomym konsumentem. Chciałem sobie kupić laptop tanio, ale jak mnie przyjaciele mają wyśmiać, jak się będę chwalił tą okazją, to już nie wiem.Będę obserwować te oferty i porównywać ile kosztują w innych sklepach. Całkiem nie tracę nadziei 🍀

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@BigAndHappy  Spokojna głowa. Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy czy telefony, to ja raczej polecałbym się rozejrzeć w sklepach typowo nastawionych na te branże. Z telefonami przykładowo tutaj są niezłe jajca.

Ja nigdy nie szukam sprzętu czy akcesoriów komputerowych na allegro, zawsze idę na [edycja] czy [edycja] (może cenzura nie złapie 🤣). Jeszcze nigdy się nie zawiodłem 😄

Raz kupiłem na allegro klawiaturkę mechaniczną, po jakimś czasie ta sama klawiatura była tańsza w sklepie stacjonarnym... różnica wynosiła około 20zł między najtańszą ofertą na allegro a tą w stacjonarce 😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BigAndHappy Odliczamy dni do rozpoczęcia Black Week. Zachęcamy do zaglądania na stronę Strefy Okazji 🙂

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów