anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada wymiany monet na kupony

_Azalia
#7 Wielbiciel#

Niedawno kupiłam pewną rzecz na aukcji wyróżnionej monetami. Rzecz nie przypadła mi do gustu i postanowiłam ją zwrócić. Dzisiaj Allegro przysłało mi takiego maila:

,,Według naszych danych Twoje zakupy w ofercie nr ... zostały zrobione w innym celu niż nabycie oferowanego przedmiotu. Tymczasem w Allegro nie jest dozwolone wykonywanie czynności prawnych dla pozoru. Ponieważ doszło do naruszenia Regulaminu Programu Monetowego oraz Regulaminu Allegro, zablokowaliśmy możliwość wymiany monet na kupony."

I rzeczywiście, przy próbie wymiany monet otrzymuję takie komunikaty:

20200707_151402.jpg

20200707_153316.jpg

Jestem bardzo zaskoczona tym mailem. Zdarzyło mi się już wcześniej kupić i zwrócić (u innego sprzedawcy) przedmiot, który był wyróżniony monetami i nie miałam przez to żadnych starć z Allegro.

Domyślam się, że tym razem sprzedający na mnie doniósł. W dodatku od momentu zwrotu towaru - czyli od tygodnia - przetrzymuje moje pieniądze.

 

Czy wśród was jest ktoś, kto też miał ,,monetowego bana"?

Blokada jest dożywotnia, czy może jest jakaś szansa na jej usunięcie przez kontakt z supportem?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Chyba to pierwszy post tutaj na ten temat. Prawdopodobnie Allegro postanowiło zablokować kupującym zakupy wyłącznie w celu pozyskania monet. To samo prawdopodobnie zrobi  w odniesieniu do Smart, czyli po zwrocie części zakupu, gdy pozostawione przedmioty mają wartość niższą od 40 zł, kupujący będzie musiał płacić za wysyłkę. Zastanawiające jest, że w przypadku Smart Allegro stoi jeszcze na stanowisku, że zwrot części towaru nie jest powodem do cofnięcia darmowej dostawy i nie są to zakupy "dla pozoru", a taki sam zwrot przy pozyskaniu monet już jest naruszeniem zasad. Ciekawe od kiedy, bo regulamin monetarny się chyba nie zmienił ostatnio, a wcześniej przy tego rodzaju zakupach i zwrotach monety pozostawały.

Pytaj Allegro, czy i kiedy zdejmą blokadę; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=9225c771-efb6-4de8-8580-76bd8d7c77eb

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

No i prawidłowo , skończą się nadużycia 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak na marginesie. To stwierdzenie; Według naszych danych Twoje zakupy w ofercie nr ... zostały zrobione w innym celu niż nabycie oferowanego przedmiotu

jest bezprawne. Kupujący potwierdza zakup korzystając z przycisku Kupuję i płacę, a konsument ma prawo do odstąpienia od umowy. Allegro w żaden sposób nie udowodni, że zakup został zrobiony w innym celu, niż nabycie towaru. Nie ma takiej możliwości. Słaby prawnik to formułował.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedajesz w ofercie produkt X + produkt Y gratis , a sprzedający odstępując od umowy chce zwrócić tyklo produkt X czy to nie jest nadużycie ??? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kupujący niczego nie chce, on zgodnie z prawem zawarł umowę na zakup i dostarczenie rzeczy, a później też zgodnie z prawem od niej odstąpił.  Nadużyciem, i to grubym, jest to;

Według naszych danych Twoje zakupy w ofercie nr ... zostały zrobione w innym celu niż nabycie oferowanego przedmiotu

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak zapis nie jest wlasciwy , ale allegro powinno blokować możliwość wykoszystania monet ,aż minie regulaminowy termin do odstąpienia od umowy .

oznacz moderatorów

robal801
#7 Wielbiciel#

Właśnie mi też Allegro zablokowało możliwość wymiany monet na kupony? Co mogę zrobić żeby odblokowali?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@robal801 A zapytaj ich bezpośrednio, niech się odniosą na jakiej podstawie, Allegro nie zabrania zwrotu części zakupionego towaru:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=9225c771-efb6-4de8-8580-76bd8d7c77eb

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Bardzo dobrze, "konsument" wyłudzający monety powinien być zablokowany.

oznacz moderatorów

robal801
#7 Wielbiciel#

Oczywiście, że tak. Tylko, że to jest wrzucanie wszystkich do jednego worka. Allegro powinno mieć takie mechanizmy żeby nie dochodziło do nadużyć. Na przykład w momencie zwrotu zakupów odbieranie monet z tej transakcji. 

oznacz moderatorów