anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak FV a zwrot towaru

Rog-mar
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, czy ktoś z Państwa się orientuje, czy mogę zwrócić towar kupiony od sprzedawcy, który nie wystawia FV? W zwrotach widnieje jedynie informacja, że sprzedający nie udostępnił warunków zwrotu w ofercie.

Towar został zakupiony i opłacony tydzień temu, do dzisiaj nie został wysłany, mimo kilkukrotnych zapewnień o wysyłce. Została otworzona dyskusja ze sprzedającym, w której zadeklarował, że towar otrzymam dopiero w najbliższy wtorek, co oznacza, że nie otrzymam go  w terminie zadeklarowanym w aukcji (przekroczony czas realizacji spowodował, że musiał zostać zakupiony nowy produkt u innego sprzedawcy). Numer przesyłki sprzedawca podał jedynie w dyskusji, nie wprowadził na aukcji. Czy mam prawo do zwrotu i czy sprzedający ma obowiązek ten zwrot przyjąć?

Z góry dziękuję za informacje.

pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Rog-mar Tak, masz prawo do zwrotu przed dostawą, o ile kupiłeś od firmy - sklepu. Brak warunków zwrotu nie oznacza, że nie jest to firma. Możesz odstąpić od umowy zwykłym mailem. 

 

 

oznacz moderatorów

Rog-mar
#7 Wielbiciel#

Dziękuję. A jeżeli jest to osoba prywatna? W zakładce O sprzedającym nie ma żadnej informacji. Jedynie w  "moje zakupy" widzę "dane firmy", a w nich imię i nazwisko sprzedającego i jego adres. I nie mam pewności, czy to firma, czy osoba prywatna. Obstawiam, że to drugie skoro nie ma nawet numeru NIP

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Rog-mar Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów bez podania przyczyny. Jeśli masz pewność, że to firma, zwroty musi przyjmować. Zapisy na stronie Allegro nie przesądzają, czy sprzedawca jest przedsiębiorcą, czy nie. Firma na Allegro może sprzedawać tak, że nie ujawni danych firmy nawet wtedy, gdy jest firmą. Musisz to sprawdzić poza Allegro. 

oznacz moderatorów

Rog-mar
#7 Wielbiciel#

ok, dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów