anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak pomocy ze strony Administracji! Wyłudzenie

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Kilka miesiecy temu zablokowano mi konto z wtedy nieznanych mi przyczyn. Napisalam wiec mail z zapytaniem o powod tego działania, w odpowiedzi uslyszalam, ze KONTO ZOSTALO ZABLOKOWANE BO " SPECJALISCI" ZAUWAZYLI ZE UZYWAM DWÓCH KONT I ZE MAM SIE KONTAKTOWAC Z MAILA PRZYPISANEGO DO KONTA NIE Z OBCEGO. Jako ze posiadam jedno konto odpisalam ze pisze z maila glownego i tu niespodzianka MAM KONTAKTOWAC SIE WYŁĄCZNIE Z POZIOMU KONTA " LAZARJUS". Nie mam pojecia co to za konto nr tel do zmiany hasla nie jest moj, weryfikacja z poziomu podania panienskiego nazwiska matki wyswietla NIEPRAWIDLOWE HASLO ! napisalam ze moge wyslac im skan dowodu zeby zweryfikowali nazwisko to przeczytalam ze NIE, MAM SIE KONTAKTOWAC Z POZIOMU KONTA LAZARJUS BO ICH " SPECJALISCI" STWIERDZILI ZE OBA KONTA SA MOJE. po kilku tygodniach dostalam wezwanie do zaplaty 260 zl ktore.mam na minusie na nieznanym mi koncie. A teraz po kilku miesiacach dostaje WEZWANIE PRZEDSĄDOWE na prawie tysiąc zlotych!!!! To wyłudzenie!!!

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669  Jeżeli jesteś pewna, że nikt ze znajomych czy rodziny nie założył fałszywego konta na Twoje dane, złóż w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie. Będzie śledztwo, stanie się jasność.

Od kogo masz to wezwanie do zapłaty?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Agencji windykacyjnej ktora zajmuje sie dlugiem wobec Allegro... Groza mi zajeciem wynagrodzenia jak nie splace w 14 dni itp

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669  No to zasuwaj jutro do prokuratury. Jest też możliwość, że to sprawka kogoś z bliskiego otoczenia i tu sama zrób śledztwo. Ogłoś wszystkim wokół, że zgłaszasz przestępstwo. Może ktoś się sam przyzna?

Do Allegro napisz, że nie zgadzasz się z tym długiem i składasz zawiadomienie o przestępstwie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669 Żadna agencja windykacyjna nie może Ci zająć wynagrodzenia. Wcześniej musiałoby się odbyć postępowanie w sądzie. 

oznacz moderatorów

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Moze, teraz tego typu sprawy sadowe odbywają sie w internecie bez nawet czyjejs wiedzy. A czlowiek dostaje tylko potem kwit o zajeciu wynagrodzenia i ze odsetki doloczone za sprawe, za osobe ktora byla przedstawicielem, pisma itp.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669     Każdy sąd, także e-sąd musi Cię poinformować, że toczy się przeciwko Tobie postępowanie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669 Tak jak napisała @WREDZIA-W1 prawdopodobnie to ktoś z osób które znają Ciebie ( rodzina, znajomi itp) założył konto....Jeżeli teraz stoi "u bram" firma windykacyjna to postępuj zgodnie z @WREDZIA-W1 wskazówkami - napisz do Allegro ze zgłaszasz i zgłoś ( jak masz daleko do prokuratury - to najbliższa Policja)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Trochę dziwna sprawa. Aby stworzyć dług trzeba wystawiać oferty, aby wystawiać należy aktywować konto przelewem, a dane konta Allegro muszą być zgodne z danymi konta w banku, więc albo to Twoje konto, albo Allegro leci w kulki. 

oznacz moderatorów

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Allegro w [edycja] leci skoro kłoca sie ze moje konto glowne to te OBCE z dlugiem, a weryfikacja nazwiskiem panieńskim matki pokazuje ze nieprawidlowe wpisuje xd moje konto jest zweryfikowane od kilku lat i nazwisko panieńskie mojej matki sie nie zmienilo xd  .  A teraz juz opcja weryfikacji nazwiskiem zostala na nim wylaczona. Do tego allegro olalo moja propozycje wyslania im skanu dowodu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669 No to się nie przejmuj, niech Ci wytoczą postępowanie w którym udowodnisz, że to nie Twój dług, a oni poniosą koszty tego postępowania. Żadnego wynagrodzenia bez wyroku sądu Ci nie zajmą. Tej windykacji odpisz, że czekasz na pozew 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Czarnulka6669  Powstrzymaj się od określeń: "w [edycja] leci", bo to brzydko i damie nie przystoi 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 A może miał kiedyś dwa konta i o jednym zapomniał i ktoś je przejął ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Nie ma takiej mozliwosci... ale i tak Nazwisko matki byloby takie samo ....

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No może, ale wtedy ktoś inny narobił długu, nie autorka wątku, a to da się udowodnić.

oznacz moderatorów

Czarnulka6669
#7 Wielbiciel#

Zadzwonie do tych od od wezwania jak nic nie wyjasnie to policja

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Tego typu zgłoszenia w tym miejscu zawsze są trudne. Autor wątku coś stwierdza, my natomiast nie mamy żadnych możliwości obrony swojego stanowiska, bo najczęściej nie możemy publicznie ujawniać źródeł swoich informacji. Jeżeli chodzi o tę konkretną sytuację to mogę tylko powiedzieć, że albo obydwa konta należą mimo wszystko do jednej osoby, albo ktoś, kto założył drugie konto, naprawdę bardzo się postarał, kradnąc nie tylko tożsamość.

Z naszej perspektywy sprawa jest jednoznaczna - jeżeli w rzeczywistości nie jest, rzeczywiście wizyta w prokuraturze wydaje się najlepszym wyjściem.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek   Jest to wszystko wybitnie dziwne. Nie da się sprzedawać na niezweryfikowanym przelewem koncie. Żeby to zrobić, ktoś musiałby ukraść dane konta, a i tak na niewiele by się mu to zdało, bo przecież właściciel by się zorientował.

Maćku, a nie mogą to być bardzo stare długi, z czasów kiedy nie weryfikowaliście przelewami?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@WREDZIA-W1 to wszystko, co mówisz, jest prawdą. Nie, to nie są żadne stare długi. Rzeczywiście, to jest dziwne. Zakładając rzecz jasna, że relacja jest prawdziwa i pełna.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek  Aż jestem ciekawa finału tej sprawy. Daj znać na forum jak się skończyła.

Ula

Ula
oznacz moderatorów