anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wyszukiwania po opisach ofert = frustracja.

virn_vn
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Kupuję parę lat na Allegro, ale nagle wprowadzony brak możliwości wyszukiwania po opisach w ofertach sprawia, że kupno na Allegro stało się dla mnie aktywnością nieprzyjemną, podobną jak chodzenie po galerii handlowej w maseczce utrudniającej oddychanie, gdzie jest wiele ofert, ale muszę przejść po wszystkich i przeczytać co jest napisane na każdym produkcie. I to wszystko w tej maseczce.

Myślę, że porównanie do zakupów w sklepach detalicznych w maseczce jest jak najbardziej na miejscu, ale galeria handlowa ma tą przewagę, że mogę podejść do kogoś z obsługi (np. kogoś wystawiającego towar) i poprosić o pomoc. Wystarczy jedno zdanie wyjaśnienia i taka zorientowana osoba wskaże mi produkt potrzebny, bo już się wcześniej z nim zapoznała.

Rozumiem, że do skorzystania z takich algorytmów SI na Allegro, która mi pomoże w zakupach i sama przejrzy te interesujące mnie aukcje i zarekomenduje co faktycznie chcę, a nie co należy mi zaprezentować, jeszcze długa droga, ale w tym czasie likwidacja namiastki pomocnej osoby z supermarketu (bo taką rolę pełniło wyszukiwanie opisach) jest dla mnie brakiem elementarnej wiedzy o e-commerce.

Aktualnie przy braku wyszukiwania mamy:

1. Bardzo dużo ofert, na co zwraca się uwagę w oficjalnych wypowiedziach Allegro

2. Ofert niemożliwych do zrozumiałego przejrzenia w rozsądnym czasie, bo aukcje zawierają treść rozbitą w wielu miejscach (np. pomiędzy zdjęciami)

3. Brak parametrów, które są istotne dla klienta lub całkowicie błędne są parametry w tysiącach produktów, które chce przejrzeć.

W rezultacie po raz pierwszy od rozpoczęcia kupowania na Allegro poczułem frustrację z procesu dokonywania zakupów.

Zwykłą frustrację.

Tak mnie dotknęło to do żywego :), że pierwszy raz z przyjemnością zacząłem przeglądać oferty na portalu konkurencyjnym.

Czy ktoś z zespołu zajmującego się badaniami frustracji klientów (bo trudno tu mówić o zadowoleniu) oraz rekomendacjami dotyczącymi UX na pewno nie zachorował na C-19?

Proszę albo o możliwość powrotu tej opcji albo też podanie adresu jakiegoś alternatywnego portalu, w którym macie Państwo udziały i jest wyszukiwanie po opisach, bo inaczej wybór alternatywnego portalu zakupowego jest dość jasny. 

Od tego wyboru bardzo się broniłem, gdyż raził mnie poziom szczegółowości, jak również np. małe czcionki w kategoriach czy prezentacja nieinteresujących mnie ofert międzynarodowych, ale obecnie trudno mi brać na poważnie zakupy na Allegro, jeśli mam się frustrować przymusowym przeglądaniem tylu ofert, bo:

a) nie ma parametrów mnie interesujących (najważniejsze) lub

b) są one błędnie wypełnione (drugie w kolejce priorytetów) lub

c) w ogóle niewypełnione.

Nie będę pisał dlaczego opcja wyszukiwania w opisach jest potrzebna, bo jeśli jeszcze ten temat wymagałby wytłumaczenia, to faktycznie nie ma już tutaj czego szukać (brak możliwości wyszukiwania w opisach ofert... - ironia?).

Proszę przekazać ten list osobom odpowiedzialnym za dalszy rozwój portalu, bo może jednak w czasie, gdy Allegro będzie wystawiane do publicznej oferty ktoś zrozumie, że frustracja klientów z kupowania na Allegro może przesądzić o cenie wyjściowej akcji.

Analitycy rynkowi, którzy będą wyceniać wartość akcji zapewne zdyskontują wartość akcji o możliwe obniżenie poziomu zadowolenia klientów.

Po prostu mi teraz przykro i zwyczajnie niewygodnie.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

ad Hola Ola

Szanowna Pani,

No wreszcie się dowiedziałem, że Administracja Allegro planuje usunięcie tej opcji (wyszukiwania w opisach ofert). Nie dowiedziałem się natomiast jakie jest rationale tej decyzji.

Zrozumiałem też, że wszelkie "konsultacje", "opinie kupujących i sprzedających" nie mają żadnego znaczenia dla Administracji Allegro i stanowią typową "zasłonę dymną" dla przeprowadzania decyzji niekorzystnych dla większości.

Dobitnie świadczy o tym też fakt zamknięcia przez Moderatorkę innego wątku, w którym poruszyłem sprawę "wyszukiwania". (Nietrudno też dostrzec destrukcyjną rolę niektórych komentatorów, zaciemniających dyskusję i kierujących ją na pola bezpieczne dla Administratorów.)

Tym samym moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak "społeczność Allegro". Smutne, ale prawdziwe.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czarek33z Powody takich planów opisałam już powyżej, ale jeszcze raz chciałabym zwrócić Twoją uwagę, że ostateczne decyzje dotyczące tej funkcjonalności nie zapadły. Natomiast samo Allegro Gadane jest miejscem do wymiany opinii zarówno z perspektywy Kupujących, jak i Sprzedających. Kilkukrotnie wyraziłeś już tutaj swoje zdanie na temat tej funkcjonalności i mogę zapewnić Cię, że trafiła ona do właściwych osób. Chętnie wysłuchamy też inne sugestie i głosy w tej sprawie, ale nie ma powodów, by zakładać kolejne, nowe wątki dokładnie w tym samym temacie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani,

Jestem biologiem, i w mojej dziedzinie, zanim np. metodę leczenia przeniesie się z badań podstawowych do praktyki klinicznej, to testuje się in vitro (w układzie komórkowym) lub in vivo (na zwierzętach). Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ochotnikach.

Administracja Allegro, zamiast testować na ludziach (co w tym wypadku nie jest może śmiertelne, ale frustrujące na pewno) - powinna zapytać użytkowników, co sądzą o takiej "dobrej zmianie".

Postępujecie zaś Państwo jak rasowi politycy, stosujący fakty dokonane i fasadowe konsultacje. Oczywiście, właściciele wszystko mogą, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Ale może "karma do Was powróci"...

Radziłbym przemyśleć, to co napisałem.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z

"Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ochotnikach." - czym się różni jedno od drugiego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*czy

 
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z

"Nic nie wnosisz, poza ujawnianiem własnych frustracji i niespełnień." - ech, ty mój mały psychologu😁

"i programu porządkującego (PC TuneUp)" - dziękuję, że podzieliłeś się tą informacją. Teraz już przynajmniej wiem z "informatykiem" na jakim poziomie zaawansowania mam do czynienia😏

"I na prawdę" - naprawdę?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Cravix
#2 Obserwator#

+1 do frustracji!

 

W apke mobilnej nadal działa, ale np nie wyszukuje po opisach opert z "allegro lokalnie". Irytujące kiedy szukasz części po numerze OEM i opisach i wynik zwraca Ci zero, a po godzinach szukania ręcznego/hasłowego nagle znajdujesz to co chcesz z wpisanym w odpowiednim polu numerze katalogowym który wcześniej wpisywałeś...

 

Naprawcie to proszę.

 

/Tomasz

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

"Jestem biologiem, i w mojej dziedzinie, zanim np. metodę leczenia przeniesie się z badań podstawowych do praktyki klinicznej, to testuje się in vitro (w układzie komórkowym) lub in vivo (na zwierzętach). Następnie na ochotnikach, a w ostatnim etapie na ludziach z populacji ogólnej."

 

Oczywiście moja poprawka (bo błąd się pojawił jak to bywa przy pisaniu na małym ekranie) niczego nie zmienia. Meritum dotyczyło sposobu wprowadzania zmian (oczywiście "ułatwiających życie użytkownikom") przez Administratorów Allegro.

oznacz moderatorów