anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu zapłaty od sprzedającego za pośrednictwem PayU

anemo1
#7 Wielbiciel#

Dokonałem zwrotu towaru sprzedającemu. Sprzedawca twierdzi, że dokonał zwrotu płatności, cytuję: Pieniądze zostały zwrócone przez konto PayU, tak jak było zapłacone.

Minęło już 8 dni. Pieniądze jeszcze nie wpłynęły na moje konto z którego dokonywałem płatności za pośrednictwem PayU.

Jak ustalić gdzie ta płatność utknęła? Zakładam, że sprzedający dokonał płatności.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

A otrzymałeś maila że zwrot został dokonany ?  Sprzedawca ma 14 dni na dokonanie zwrotu kasy od odstąpienia,po tym czasie rozpocznij dyskusję ze sprzedającym na allegro.

Kupujący otrzyma środki w ciągu około 2-3 dni roboczych.

Kupujący otrzyma zwrot środków:

  • na konto bankowe, z którego wykonał przelew lub na rachunek karty, którą płacił
  • na rachunek limitu odnawialnego Allegro - jeżeli płacił z wykorzystaniem rat
  • na Allegro Finanse - jeśli płacił opcją Płacę przelewem tradycyjnym.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

anemo1
#7 Wielbiciel#

Właśnie otrzymałem od sprzedającego nr płatności którą dokonał w dn.23.03.2020. Zgłosili sprawe na allegro.

Na żadnym z miejsc gdzie mogłyby pojawić się pieniądze, nie ma wpływu.

oznacz moderatorów

piorko26
#7 Wielbiciel#

Jak się zakończyła pańska sprawa? U mnie w tej chwili to samo. Sprzedawca dokonał zwrotu, przesłał potwierdzenie i była wiadomość na Allegro o zwrocie. Z tym ze pieniędzy na koncie nie mam. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@piorko26 Płaciłeś kartą, więc środki powinny wrócić na rachunek przypisany do niej. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

piorko26
#7 Wielbiciel#

niestety nie ma:( Allegro odsyła do banku zeby złozyc reklamacje a bank do allegro które zleciło płatnosc. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@piorko26 Sporo takich zgłoszeń się tu pojawia ostatnio. Niby Allegro oddaje, a bank pieniędzy nie ma. Napisz do Allegro, niech Ci wyślą potwierdzenie przelewu i pokaż je w banku. Jeśli bank nie uzna tego potwierdzenia za poprawne, zgłoś sprawę na policję. 

oznacz moderatorów

piorko26
#7 Wielbiciel#

tak własnie rano zrobiłam. poprosiłam o potwierdzenie przelewu i zgłosze w banku reklamacje.

oznacz moderatorów

anemo1
#7 Wielbiciel#

W sumie była to moja wina. Sprzedający dokonał zwrotu na PayU, ale nie wiedział na jakie konto zwrot nastąpi. Ja otrzymałem zwrot na konto z którego płaciłem. Było to bardzo rzadko używane konto, którego nie sprawdzałem. We wszystkich informacjach nie pojawia się informacja o koncie na które następuje zwrot z PayU. W tym przypadku zabrakło mi takiej informacji. Należy sprawdzać wszystkie swoje konta oczekując zwrotu.

Temat zamknięty.

oznacz moderatorów