anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sugestia dotycząca zmiany komunikatu Chatbota

wingstek
#8 Zapaleniec#

Chatbot Allegro błędnie informuje, że po zwrocie produktu przez kupującego sprzedający ma czas 14 dni na zwrot środków po otrzymaniu zwracanego produktu.

Jest to nieprawdą, ponieważ okres tych 14 dni na zwrot środków liczy się od poinformowania sprzedającego o odstąpieniu od umowy a nie od faktycznego zwrotu produktu. Sprzedawca może jedynie opóźnić się ze zwrotem do czasu faktycznego otrzymania przez niego zwracanego produktu.

USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta:

Art. 32. ust. 1. Przedsiębiorca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.

...

Art32 ust. 3. Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

POPRAWCIE TO W TYM Chatbot'cie Allegro!

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

wingstek
#8 Zapaleniec#

Tymczasem Chatbot Allegro informuje:

Chatbot Allegro

Psst! Tu Allina, czatbot Allegro. Zanim wyślesz wiadomość do sprzedającego, mam małą podpowiedź.

Sprzedający nie zwrócił jeszcze pieniędzy za ...(tutaj nazwa przedmiotu)

Ma na to 14 dni od chwili, gdy otrzyma zwracany przedmiot.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Ktoś tu chyba czeka na odpowiedź😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Wciąż udoskonalamy Allinę - naszego chatbota. Przekazałam sprawę w odpowiednie ręce. Bardzo dziękujemy za Twoją czujność!

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Lepiej by było aby wasz zespół sam był w stanie szybko dawać takie odpowiedzi a nie jakiś bot. Rozmowa z botem czasem nie różni się wiele od rozmowy ze ścianą.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Często "rozmowa" z botem jest bardziej kompetentna od rozmowy z konsultantem allegro.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@DrapexPL Konsultant allegro to też "maszyna" a jego odpowiedzi są programowane do mózgu na szkoleniach ale na czacie można spróbować coś "wycisnąć " co żaden bot nie powie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 @DrapexPL Dziękujemy, że podzieliliście się swoimi opiniami. Chatbot Allina to wciąż tylko pomoc w obsłudze. Dzięki niemu czas, w którym otrzymujecie odpowiedzi jest krótszy. Jeśli problem, z którym się zgłaszacie, jest bardziej skomplikowany, pomocy udzielają konsultanci.

@wingstekMiło mi, że mogę dać znać, że wprowadziliśmy już zmianę. Odpowiedź Alliny wygląda teraz następująco: 

Psst! Tu Allina, czatbot Allegro. Zanim wyślesz wiadomość do sprzedającego, mam małą podpowiedź.
Sprzedający nie zwrócił jeszcze pieniędzy za ...(tutaj nazwa przedmiotu)
Ma na to 14 dni od momentu Twojej rezygnacji
Może też się z tym wstrzymać do czasu, aż dotrze do niego zwracany przedmiot.


Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów