anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę poinformować o niewłaściwym zachowaniu kuriera One

Patrycja3555
#7 Wielbiciel#

Wczoraj kurier przywiózł mi przesyłkę ALE0005B07CB6D. Mieszkam w domu jednorodzinnym. Mam popsuty zamek w furtce i czasowo zakręcam ją łańcuchem. Obok furtki jest dzwonek domofonu. Kurier zadzwonił dzwonkiem ale na pytanie "kto tam?" nie odpowiadał.  Wyszłam i pan powiedział, że paczkę położył na parapecie. Zwróciłam mu uwagę, że w nieuprawniony sposób wszedł na teren prywatny co podlega odpowiedzialności karnej art. 193KK. " Możesz mnie skarżyć". Nie życzę sobie takiego zachowania. Proponuję abyście mieli w ofercie inne firmy kurierskie bo konkurencja nie zachowuje się w taki sposób. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze można nie zamawiać, ale to do firmy kurierskiej ale po takiej skardze może już żadna paczka nie zostać dostarczona!!☹️

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Patrycja3555  Pięknie, to zawsze kiedy oczekujesz gości to zamykasz furtkę na łańcuch żeby przypadkiem nie przyszli?

Był uprawniony skoro zamówiłaś przesyłkę kurierem.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakoś nie zauważyłem aby kurier pchał się sam pod drzwi . Zwykle wcześniej dzwoni że się pojawi ,ma też dzwonek przy furtce a nawet jak nikogo nie zastanie to zwykle przerzuca przez płot (co nie jest dobrym pomysłem ) lub trąbi klaksonem.

oznacz moderatorów

Patrycja3555
#7 Wielbiciel#

Podany był dzień dostawy bez godzin, nie był łaskaw zadzwonić. Kurier to nie gość tylko dostawca

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Patrycja3555  Masz wyraźny problem...😁 Na przyszłość, jeśli coś zamówisz z dostawą do domu postaw sobie krzesełko przy furtce i weź jakąś robótkę lub książkę. Ubierz się ciepło bo ostatnio chłodne dni.

Alternatywa druga, nie zamawiaj kurierów, przecież można wszystko zamówić w paczkomacie lub kupić zwyczajnie w sklepie.

Dobrego samopoczucia życzę  😁

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@br. Bardzo mi się podoba alternatywa pierwsza (ta z krzesełkiem i robótką) 🤣

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Patrycja3555 

Przypomnę tylko nieśmiało, że to też Człowiek... ehhhh...

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@br. " Był uprawniony skoro zamówiłaś przesyłkę kurierem."  - niestety nie masz racji

Kiedyś miałem historie że zima w mróz ponad 20 stopni wypuszczałem psa na podwórku aby mógł biegać i byłu mu cieplej. Pech chcial ze akurat w taką pogode przyszeł listonosz z listem no i oczywiście wszedł na podwórko. Zanim wyskoczyliśmy pies podarł listonoszowi spodnie. Wiec listonosz zamiast zrozumieć jaka jest pogoda zadzwonił na policje.

Wiec mu wyjasniono co nastepuje:

1) mandat za biegającego psa sie nie należy - było ostrzeżenie na bramie a pies w  zabezpieczonym i ogrodzonym podwórku

2)Listonosz wszedł na teren prywatny wiec jeśli chcemy mozemy to zglosić na policje- otrzyma mandat ( oczywiście tego nie zrobiliśmy)

3) Był dzwonek przy furtce oraz skrzynka na listy - należało zadzwonić

4) sprawe podartych spodni listonosz może załatwiać na drodze cywilnej 

Listonosz nic nie ugrał a moja wiedza sie poszerzyla. 

Oczywistym minusem tej historii było to że potem juz po wszystkie polecone i paczki musieliśmy do placówki jezdzić bo tylko awiza w skrzynce były. No ale że codziennie jezdziliśmy kolo poczty to nie był wielki problem

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@_Likos_ I nie żal Ci tego listonosza?  Ja (na Twoim miejscu) zaprosiłabym go do domu, kazała zdjąć te podarte spodnie i ładnie je pozszywała. Wszyscy byliby zadowoleni (nawet listonosz), a paczki i polecone nadal dostarczane jak dawniej 😊

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@szymela54  hmm ja bym zaprosił jakby to była Pani listonoszka hihi 🙂 . Ale tak na poważnie. To Pan okazął sie takim gburem że nawet cieszyliśmy sie że odbieramy przesyłki w placówce i nie musimy miec z Panem kontaktów. Zdaje sie że zresztą ze kaiera tego Pana na poczcie (przynajmniej u nas) była relatywnie krótka. 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Patrycja3555 Piwo naważone będzie wypite - przez Ciebie - na własne życzenie... 

Co się dzieje z tymi ludźmi to ja nie ogarniam...

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

Zamiast rzucać w kuriera paragrafami to mogłaś miło podziękować za pozostawienie paczki bezpiecznie na parapecie i poprosić następnym razem o możliwość kontaktu przed przyjazdem bo być może to będzie ostatnie doręczenie pod Twój adres przez Allegro One i będziesz miała wbite "wieczne awizo" ...

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Patrycja3555podaj wieś/miasto w ktorym mieszkasz dam ci namiary na dobrego psychiatre/psychologa.

oznacz moderatorów