anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę wiedzieć, za co Allegro żąda ode mnie sumy 75,75zł.

max534
#8 Zapaleniec#

Chciałbym wiedzieć, za co Allegro żąda ode mnie zapłaty w wysokości 75,75zł? Jeżeli rzeczywiście zalegam z jakąś płatnością to proszę wystawić mi fakturę z wyszczególnieniem, za co to jest. W przeciwnym razie nie mamy o czym rozmawiać. Czasy, kiedy płaciło się z rączki do rączki, już minęły. Najpierw faktura , potem zapłata. Koniec.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

@max534 O to pytaj Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d1df83fc-8979-4595-90f6-008242ba2095 Najszybszy jest czat, po chwili sprawa się wyjaśni.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@max534 Równie dobrze sam możesz to sprawdzić tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@max534 ta kwota to zsumowane opłaty za wystawienie trzech ofert  na Allegro Lokalnie we wrześniu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@la_nika - I nastanie cisssssssza.... 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@max534 I już wiesz, nie wiedziałeś że wystawiałeś przedmioty?😁

oznacz moderatorów

max534
#8 Zapaleniec#

Nie wiedziałem, że za wystawienie czegokolwiek do sprzedania, należy się jakaś zapłata na rzecz Allegro. Nikt nigdy o tym nie wspominał a korzystam z Allegro co najmniej kilkanaście lat. To pierwszy taki przypadek. No dobrze, ale jeżeli już, to dlaczego Allegro "wstydzi" się wystawić mi jakikolwiek dokument na to, żebym wiedział, za co płacę. Nadal uważam, że Allegro powinno wystawić mi oficjalny rachunek i wtedy , bez szemrania, zapłaciłbym tę sumę. Inaczej widzę tu jakąś nieprawidłowość. Czy ktoś podziela mój tok rozumowania??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@max534 Wystawiając akceptujesz regulamin.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@max534 na Allegro Lokalnie są trzy opcje wystawienia ogłoszenia: kup teraz, licytacja lub darmowe ogłoszenie. W przypadku ogłoszenia płatnego (licytacji lub kup teraz) opłata za obsługę transakcji wynosi 7,9% ceny przedmiotu (z wyjątkiem działu elektronika wtedy to 4,9% ceny sprzedawanego przedmiotu). Tutaj należy się sprostowanie z mojej strony, na Allegro Lokalnie samo wystawienie przedmiotu jest bezpłatne, natomiast jeżeli dojdzie do sprzedaży wówczas pobierana jest opłata za obsługę transakcji. Opłata ta jest pobierana dopiero po dokonaniu wpłaty przez Kupującego lub wypełnieniu formularza dostawy (w przypadku przesyłki za pobraniem). Te informacje są dostępne i jawne. Tutaj znajdziesz informację o tym jak wystawić przedmiot na Allegro Lokalnie, a tutaj jakie opłaty się z tym wiążą. 

Fakturę za usługi 
Allegro wystawiamy do 15 dnia kolejnego miesiąca, dlatego powinieneś ją otrzymać w październiku. W każdej chwili możesz sprawdzić historię swoich opłat i transakcji w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

max534
#8 Zapaleniec#

Żadnej faktury, jak dotąd, nie otrzymałem. Co najciekawsze, przedmioty które wystawiłem do sprzedaży, nie sprzedałem. Więc nie może być mowy o prowizji od sprzedanych przedmiotów. Czy dalej Allegro będzie żądać ode mnie jakiejś prowizji?Coś mi tu nie gra. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@max534 Swoje konto fakturowe aktywowałeś 7 stycznia, więc faktury od Allegro będziesz otrzymywał od następnego miesiąca. Zgodnie z informacjami z tego artykułu dane należy uzupełnić do 4 dnia miesiąca, aby otrzymać fakturę na żądanie za poprzedni miesiąc. Napisz proszę jednak do nas przez ten formularz, postaramy się pomóc w tej kwestii. 

Jeśli chodzi natomiast o samą opłatę to naliczyliśmy ją zgodnie z cennikiem (pkt.1.d): "Opłata z tytułu publikacji Ogłoszenia w podkategoriach Samochody, Maszyny, Przyczepy i Naczepy oraz Inne Pojazdy i Łodzie, w ramach kategorii „Motoryzacja” wynosi odpowiednio:
b) 24,90 zł dla Ogłoszeń w opcji „Turbo”;" 


Opłatę za wystawienie ogłoszenia w dziale motoryzacja naliczamy cyklicznie co 10 dni, do momentu jego zakończenia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

max534
#8 Zapaleniec#

Zrozumiałem, zapłaciłem. Myślę, że w przyszłości będę korzystał z bezpłatnych portali. Straciliście klienta. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@max534 Jak klienta? Klientem jest się wtedy, gdy za coś się płaci usługodawcy (czy też sprzedawcy). Ty przez kilkanaście lat byłeś przekonany (jak to w ogóle możliwe, czyżbyś funkcjonował tylko jako kupujący?), że allegro jest za darmo, wg czego mogłeś być co najwyżej użytkownikiem.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

max534
#8 Zapaleniec#

Czy możecie już dać spokój, zakończyć tę sprawę. A pani moderator jak długo będzie pozwalać na ubliżanie tzw. burakom przez inne buraki?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@max534 Spokojnie, już niedługo w regulaminie Allegro Gadane pojawi się zapis ustalający zasady tekstów zamieszczanych w stopkach. Prawdopodobnie wówczas także tym tym sposobem nie będzie można obrażać i poniżać innych forumowiczów.

oznacz moderatorów