anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zakupić towar na allegro lokalnie ale się obawiam.....

MAMY ROZWIĄZANIE!
anna2011zlotow
#8 Zapaleniec#

Witam, oferta która mnie interesuje to złoty zegarek za kwotę 3000 zł. Jak mogę sprawdzić sprzedającego przed zakupem? Czy również gdyby było coś nie tak będę mogła zwrócić towar i odzyskać pieniądze? Jak to działa na allegro lokalnie? Czy w takich wątpliwych przypadkach działa program POK? Bo się po prosu boję ewentualnego oszustwa.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na AL też jest ochrona kupującego i o ile transakcja będzie prowadzona przez allegro to nic nie powinno ci zaszkodzić .

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anna2011zlotow Tak, Program Ochrony Kupujących obowiązuje również na Allego Lokalnie, więc jeśli kupisz przedmiot przez opcję kup teraz lub w licytacji i nie otrzymasz towaru lub otrzymasz produkt nieoryginalny albo niezgodny z opisem, możesz otrzymać rekompensatę. W przypadku takich problemów, wniosek będziesz mogła złożyć w okresie od 14 do 180 dni po zakupie.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@anna2011zlotow Nie masz zwrotu na AL bez podania przyczyny, obowiązuje rękojmia jeżeli sprzedający jej nie wyłączył, oczywiście Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy więc jakby produkt był niezgodny z opisem, masz dyskusję w której pomaga Allegro i masz Program Ochrony Kupującego.

oznacz moderatorów
anna2011zlotow
#8 Zapaleniec#

Czy Sprzedający na moją prośbę może włączyć taką możliwość?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli w opisie nie ma że wyłącza rękojmie to masz prawo do składania reklamacji z tytułu rękojmi. Poczytaj: https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@anna2011zlotow odważnaś....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
anna2011zlotow
#8 Zapaleniec#

Chyba tak. 50g złota w cenie 3000 to może być podejrzane.... dlatego poprosiłam Allegro o pomoc w tej sprawie. Zobaczymy co odpowiedzą. Anna

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A na lokalnym można złoto inwestycyjne wystawiać? Mam raptem jeden malutki listek i na głównym to od razu zdejmują... Czy na lokalnym jest inaczej? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
anna2011zlotow
#8 Zapaleniec#

Szczerze mówiąc nie wiem jak to działa. Sprzedajacy wystawił zloty zegarek na AL. I mam obawy ponieważ jest to 50g za cenę 3000 zł. Takie okazje się chyba nie zdarzają.....

oznacz moderatorów
Barack_921
#7 Wielbiciel#

@anna2011zlotow  To jest 50g zegarka, a nie 50g złota. Nie widziałem tej oferty, ale ja nie wierzę w jakieś okazje.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kaliszaneczka-x Nie, nie jest inaczej. Zasady dotyczące sprzedaży złota, srebra i złotych monet znajdziesz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
anna2011zlotow
#8 Zapaleniec#

Zrezygnowałam. Sprzedający i oferta to chyba fikcja. Nie podał nawet umiejscowienia próby złota.... poza tym brak kontaktu upewnił mnie w tej decyzji..... ale dziękuję. Pozdrawiam, Anna

oznacz moderatorów