anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chcę zwrócić przedmiot, sprzedawca żąda paragonu

telta
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

kupiłam towar, który jest niezgodny z opisem. Chcę go zwrócić. Sprzedawca poinformował mnie że muszę odesłać paragon. Problem w tym, że w paczce nie było paragonu?

Co teraz?

Czy sprzedawca może mi robić z tego powodu problemy ze zwrotem.

Jestem pewna, że w otrzymanej paczce nie było paragonu.

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Może paragon był, ale go nie znalazłaś. Niemniej, to nieistotne. Sprzedawca nie ma prawa uzależniać zwrotu od załączenia paragonu. Załóż dyskusję, pracownicy allegro uświadomią sprzedawcę. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@telta nie myl zwrotu z reklamacją, bo przy zwrocie nie dostaniesz za odesłanie, reklamuj a do tego nie jest potrzebny żaden paragon wystarczy inny dowód zakupu ( wydruk z aukcji, przelew itp. ) napisz pismo reklamacyjne i odeślij 🙂

Żądanie sprzedawcy jest bezzasadne, ani do zwrotu ani do reklamacji z tytułu rękojmi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@telta Sprzedawca nie ma prawa żądać paragonu przy zwrocie i przy reklamacji. Może jedynie wymagać dowodu zakupu, a dowodem może być potwierdzenie zapłaty, które otrzymałaś mailem od Allegro, wydruk aukcji, potwierdzenie przelewu z banku itp.  Jeżeli Sprzedawca będzie Ci stwarzał problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i po 24 godzinach poproś tam o wsparcie pracownika Allegro.

oznacz moderatorów

telta
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli rozumiem, że spokojnie mogę odesłać przedmioty wraz z umową odstąpienia od transakcji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@telta reklamuj bo przy zwrocie nie dostaniesz za odesłanie 😞 ,chyba że odsyłasz smart za darmo to bez różnicy  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

telta
#8 Zapaleniec#

W historii zakupu miałam opcję zwrot towarów i wypełniłam ją 😞 już nie wiem czy to dobrze czy źle, dostałam wygenerowany kod do paczkomatu. Zapytałam sprzedawcę czy woli otrzymać przesyłkę przez paczkomat czy osobiście, jest to dla niego bez różnicy. Dodatkowo poprosił mnie abym wypełniła formularz o odsątąpieniu od umowy zawartej na odległość. Taki formularz załączam mu w paczce, wysłałam mu również mailem, załączam również wydruk potwierdzenia płatności BLIK. Czy coś gdzieś źle robię? Przepraszam, ale jestem zielona w temacie, a do tej pory zawsze miałam szczęście otrzymywać dokładnie to co zamawiałam. 

Bardzo dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@telta jak tak to bez różnicy bo to darmowy zwrot i nie będziesz w plecy 🙂

Zwroty paczkomatem dochodzą na adres firmy 🙂 

Wszystko gra jak otrzyma paczkę dostaniesz zwrot kasy to co wpłaciłaś 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

telta
#8 Zapaleniec#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów