anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chciałbym się dowiedzieć o ile sprzedający może obniżyć cenę roweru??.

MAMY ROZWIĄZANIE!
przemek_sydor
#7 Wielbiciel#

Kupiłem nowy rower. Po przejechaniu pierwszych kilkunastu kilometrów zaczoł ciężko pracować wolnobieg. Zgłosiłem sprzedającemu obiecał przysłać nowy po długim weekendzie. Przy następnej przejażdżce odpadł pedał. Sprzedający oznajmił że na pewno źle dokręcony. Teraz wolabym go oddać ale sprzedający oznajmił że nie odda mi całej kwoty tylko 20 %. Bo rower używany mimo że przejechałem na nim maksymalnie 50 kilometrow. Czy sprzedający może tak zrobić?? Pozdrawiam.

 

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

@przemek_sydor nie , nie może obniżyć Ci kwoty zwrotu w przypadku wady towaru . Widzę ,że sprzedawca jest problemowy , masz bardzo skuteczne narzędzie ,które nazywa się ,, dyskusja ,, to tam opisz sytuację i domagaj się swoich praw .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@przemek_sydor Ma prawo obniżyć  jak robisz zwrot, masz takie coś jak reklamacja z tytułu rękojmi i tam napisz czego oczekujesz wymiany, naprawy, obniżenia ceny albo zwrotu kasy ale po pierwszej reklamacji sprzedający może naprawić albo zaproponować obniżenie ceny, otwórz dyskusję i tam masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Kupujący złożył reklamację, a sprzedawca ją uznał i zobowiązał się do wymiany roweru.
Nawet jeżeli kolejna reklamacja dotyczy innej części (odpadnięty pedał) - to wymiana roweru powinna również ten problem rozwiązać.
O co kupujący ma spierać się (też: kłócić, awanturować) ze sprzedawcą  w sprawie uznanej reklamacji ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@przemek_sydor  Tutaj sprzedający nie ma możliwości obniżenia ceny.  Ty składasz reklamację na wady roweru.  Sprzedający  po zgłoszeniu wad ma obowiązek  ustosunkować się do tej reklamacji a następnie naprawić rower, lub wymienić na  nowy, a jeśli takiej możliwości nie ma ma obowiązek zwrócić całą kwotę plus koszt zwrotu roweru.

Jak to wyegzekwować to już koledzy doradzili.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@przemek_sydor 
Początkowo zgłosiłeś reklamację na "ciężko pracujący wolnobieg".
Sprzedawca uznał Twoją reklamację i "obiecał przysłać nowy".
Teraz zamierzasz zmienić swoją decyzję z reklamacji na odstąpienie od Umowy z Art.27 UoPK.
Masz do tego prawo, ale odstępowanie od Umowy w tym trybie w sytuacji gdy rower jest uszkodzony i był używany - jest skrajnie niekorzystne dla Ciebie.
W przypadku gdy będziesz upierał się (moim zdaniem nierozsądnie) przy odstąpieniu - sprzedawca ma prawo potrącić Ci z ceny roweru tyle - o ile zmniejszyła się jego wartość.
A ile kosztują podobne, używane modele i w podobnym stanie (z być może zatartym wolnobiegiem i z odpadniętym pedałem) - możesz sprawdzić np. w ofertach w internecie.
I pamiętaj: jak już złożysz oświadczenie o odstąpieniu to nie będziesz mógł z niego wycofać się (i nie będziesz mógł już składać reklamacji dotyczącej rzeczy która z chwilą złożenia oświadczenia o odstąpieniu - przestanie być Twoją własnością).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
przemek_sydor
#7 Wielbiciel#

Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

oznacz moderatorów